Lugnetsprinten - D14
- Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
- Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
|
|
Namn |
Klubb |
Tid |
Poäng |
|
1 |
Elsa Brandt
|
Domnarvets GOIF |
00:25:42 |
26,29 |
|
2 |
Freja Hjerne
|
Tumba-Mälarhöjden OK |
00:26:07 |
27,69 |
|
3 |
Wilma Larsson
|
Sundsvalls OK |
00:26:14 |
28,08 |
|
4 |
Tyra Larsson
|
IFK Umeå |
00:26:34 |
29,19 |
|
5 |
Ida Bergfors
|
Sundsvalls OK |
00:26:38 |
29,42 |
|
6 |
Moa Birkebæk
|
Stora Tuna OK |
00:26:55 |
30,36 |
|
7 |
Ella Jacobson
|
OK Tor |
00:27:02 |
30,75 |
|
8 |
Linn De Boussard
|
IFK Enskede |
00:27:18 |
31,65 |
|
9 |
Klara Junegard
|
Tullinge SK |
00:27:38 |
32,76 |
|
10 |
Alice Rytterstedt
|
Skogslöparna |
00:28:02 |
34,10 |
|
11 |
Kajsa Wallin
|
Strängnäs-Malmby OL |
00:28:19 |
35,05 |
|
12 |
Alice Ljungberg
|
Tumba-Mälarhöjden OK |
00:28:22 |
35,22 |
|
13 |
Emma Hasselström
|
OK Renen |
00:28:23 |
35,27 |
|
14 |
Hanna Lindqvist
|
Östersunds OK |
00:28:34 |
35,89 |
|
15 |
Alva Eliasson
|
Sundsvalls OK |
00:28:47 |
36,61 |
|
16 |
Julia Eriksson
|
Malungs OK Skogsmårdarna |
00:29:45 |
39,84 |
|
17 |
Karolina Sunnanhagen
|
Stora Tuna OK |
00:29:48 |
40,01 |
|
18 |
Liv Pauler
|
Skogslöparna |
00:30:19 |
41,74 |
|
19 |
Alva Björklund Boljang
|
Tumba-Mälarhöjden OK |
00:30:48 |
43,36 |
|
20 |
Elsa Arnesson
|
Östersunds OK |
00:30:53 |
43,64 |
|
21 |
Elin Gezelius
|
IFK Mora OK |
00:31:21 |
45,20 |
|
21 |
Emilia Bergman
|
Tullinge SK |
00:31:21 |
45,20 |
|
23 |
Sara Storm-Andersson
|
OK Tyr |
00:31:30 |
45,70 |
|
24 |
Filippa Bernsten
|
Östersunds OK |
00:31:36 |
46,03 |
|
25 |
Clara Nordström
|
Skogslöparna |
00:31:58 |
47,26 |
|
25 |
Julia Gellerbrandt
|
Malungs OK Skogsmårdarna |
00:31:58 |
47,26 |
|
27 |
Linnea Björklund
|
Skogslöparna |
00:32:58 |
50,61 |
|
28 |
Hilda Mårsell
|
Tumba-Mälarhöjden OK |
00:33:34 |
52,61 |
|
29 |
Emma Forsgren
|
OK Nolaskogsarna |
00:34:49 |
56,80 |
|
30 |
Alva Perbo
|
Skogslöparna |
00:34:50 |
56,85 |
|
31 |
Greta Hedman
|
Östersunds OK |
00:36:07 |
61,15 |
|
32 |
Vilja Åkerlund
|
Skellefteå OK |
00:36:33 |
62,60 |
|
33 |
Stina Dernfalk
|
Västerbergslagens OL |
00:37:06 |
64,44 |
|
34 |
Lovisa Hallenek
|
Strängnäs-Malmby OL |
00:37:27 |
65,61 |
|
35 |
Alva Engström
|
OK Renen |
00:47:19 |
98,62 |
|
36 |
Elina Nilsson
|
OK Nolaskogsarna |
00:56:13 |
128,40 |
|
|
Filippa Hjerne
|
Tumba-Mälarhöjden OK |
|
|
|
|
Leia Garnelis
|
OK Nolaskogsarna |
|
|
|
|
Ellen Westerlund
|
OK Nolaskogsarna |
|
|