Svenska Orienteringsförbundet

DM, natt, Göteborg - H21

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
2 Vetle Ruud Bråten IFK Göteborg Orientering 01:04:29 4,55
3 Fredrik Bakkman IFK Göteborg Orientering 01:04:31 4,59
4 Måns Östman Göteborg-Majorna OK 01:06:21 6,76
5 Viktor Runnby Göteborg-Majorna OK 01:06:26 6,86
6 Markus Hederskog IK Hakarpspojkarna 01:07:27 8,07
7 Jonas Merz Göteborg-Majorna OK 01:07:29 8,11
8 Fredrik Edén IFK Göteborg Orientering 01:08:53 9,77
9 Filip Ossiansson IK Hakarpspojkarna 01:09:22 10,34
10 Daniel Martinsson Göteborg-Majorna OK 01:09:26 10,42
11 Heino Ollin Sävedalens AIK 01:10:18 11,45
12 Arvid Nord IK Hakarpspojkarna 01:10:31 11,71
13 Morten Jarvis Westergård IFK Göteborg Orientering 01:10:47 12,02
14 Joakim Hederskog IK Hakarpspojkarna 01:13:07 14,79
15 Kevin Ståhl Göteborg-Majorna OK 01:13:27 15,19
16 Erik Engstrand IFK Göteborg Orientering 01:15:32 17,66
17 Simon Wikström OK Pan-Kristianstad 01:15:33 17,68
18 Viktor Wassén Halden SK 01:15:40 17,82
19 Andréas Thern OK Skogshjortarna 01:16:03 18,27
20 Rasmus Arfwedson Göteborg-Majorna OK 01:17:35 20,09
21 Andreas Höye Fredrikstad SK 01:18:17 20,92
22 Andreas Johansson Göteborg-Majorna OK 01:18:23 21,04
23 Joshua Dudley IFK Göteborg Orientering 01:18:25 21,08
24 Fredrik Norell Frölunda OL 01:19:13 22,03
25 Simon Svensson OK Pan-Kristianstad 01:20:59 24,12
26 Olle Josarp OK Tisaren 01:23:49 27,48
27 Albin Thunberg Sävedalens AIK 01:25:37 29,62
28 Gustav Boquist IK Uven 01:30:54 35,89
29 Marcus Ullman OK Alehof 01:37:41 43,93
30 Johan Blick OK Alehof 01:41:14 48,14
31 Johan Hindér Tolered-Utby Ol-klubb 01:45:00 52,61
32 Anton Hemlin IK Uven 01:50:05 58,64
33 Hugo Thunberg OK Alehof 02:03:36 74,68
Henrik Håkansson Göteborg-Majorna OK
John Persson IFK Göteborg Orientering
Mattis Hallberg Göteborg-Majorna OK
Tobias Johansson OK Skogshjortarna
Martin Ankel OK Alehof

Annonser