Svenska Orienteringsförbundet

Swedish League, #5, medeldistans (WRE) + nationell tävling - M21

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Gustav Bergman OK Ravinen 00:35:19 -0,30
2 Martin Regborn Hagaby GoIF Örebro 00:36:38 2,38
3 Albin Ridefelt OK Linné 00:36:44 2,58
4 Anton Johansson OK Orion 00:36:53 2,89
5 Mårten Boström IFK Lidingö SOK 00:37:25 3,97
6 Max Peter Bejmer IFK Göteborg Orientering 00:37:27 4,04
7 Eric Börjeskog Södertälje-Nykvarn OF 00:37:29 4,10
7 Simon Imark Tullinge SK 00:37:29 4,10
9 Filip Dahlgren Hagaby GoIF Örebro 00:37:36 4,34
11 Johan Runesson Tampereen Pyrintö 00:38:07 5,39
13 Ruslan Glebov OK Ravinen 00:38:10 5,49
14 Jerker Lysell Rehns BK 00:38:13 5,59
15 Isac von Krusenstierna OK Kåre 00:38:25 6,00
17 Rassmus Andersson OK Linné 00:38:39 6,47
18 Oskar Andrén OK Tisaren 00:38:46 6,71
19 Jens Rönnols Järla Orientering 00:38:56 7,05
21 Simon Hector Snättringe SK 00:39:14 7,66
22 Emil Granqvist OK Ravinen 00:39:17 7,76
23 Henrik Johannesson Stora Tuna OK 00:39:19 7,83
24 Olle Kalered Stora Tuna OK 00:39:23 7,96
25 Filip Grahn Hestra IF 00:39:27 8,10
26 Felix Späth IFK Lidingö SOK 00:39:28 8,13
27 Artem Panchenko IFK Mora OK 00:39:37 8,44
28 Ville Johansson OK Kolmården 00:40:06 9,42
29 Jakob Andersson OK Linné 00:40:08 9,49
29 Ola Martner OK Pan-Kristianstad 00:40:08 9,49
31 Joakim Svensk Stora Tuna OK 00:40:10 9,55
32 Daniel Martinsson Göteborg-Majorna OK 00:40:20 9,89
33 Kent Ohlsson Södertälje-Nykvarn OF 00:40:25 10,06
34 Jesper Svensk Stora Tuna OK 00:40:26 10,10
35 Andreas Uller Kils OK 00:40:39 10,54
36 Rasmus Elmelid OK Orion 00:40:46 10,77
38 Jonas Gustafsson OK Kåre 00:40:54 11,04
39 Johan Högstrand IFK Göteborg Orientering 00:40:56 11,11
40 Daniel Hájek Malungs OK Skogsmårdarna 00:40:58 11,18
40 Erik Andersson OK Orion 00:40:58 11,18
42 Flavio Poltéra Snättringe SK 00:41:04 11,38
42 Jakob Enmark Södertälje-Nykvarn OF 00:41:04 11,38
42 Robbin Kantarp Ärla IF 00:41:04 11,38
45 Filip Ossiansson IK Hakarpspojkarna 00:41:23 12,03
46 Daniel Attås OK Tisaren 00:41:25 12,09
48 Arvid Våg IFK Göteborg Orientering 00:41:36 12,47
49 Emil Ljungemyr OK Kolmården 00:41:55 13,11
49 Filip Wadsten Malungs OK Skogsmårdarna 00:41:55 13,11
52 Niklas Aldén OK Linné 00:41:58 13,21
53 Ludvig Eriksson Kils OK 00:41:59 13,24
54 Victor Imark Tullinge SK 00:42:11 13,65
55 Filip Karlsson IF Hagen 00:42:37 14,53
56 Thomas Landqvist Malungs OK Skogsmårdarna 00:42:59 15,28
57 Gustav Hindér OK Tisaren 00:43:04 15,44
57 Rasmus Svantesson OK Pan-Kristianstad 00:43:04 15,44
59 Roman Bondarenko Rehns BK 00:43:21 16,02
60 Nitsan Yasur OK Linné 00:43:27 16,22
61 Jacob Eriksson KFUM Örebro OK 00:43:43 16,77
62 Erik Nilsson Simkovics Ulricehamns OK 00:44:03 17,44
63 Erik Barr Zeilon Skåneslättens OL 00:44:42 18,76
64 Espen Hadmark Hultgreen Tyrving IL 00:44:50 19,03
65 Anton Forsberg Stora Tuna OK 00:45:15 19,88
66 Nicolas Kastner OK Pan-Kristianstad 00:45:26 20,25
67 Yury Masnyy Hellas Orientering 00:45:34 20,52
68 Emil Åberg OK Kåre 00:45:52 21,13
69 Sven Engström Linköpings OK 00:45:53 21,17
70 Daniel Roos Attunda OK 00:46:24 22,22
71 Maxime Bonneau Linköpings OK 00:48:08 25,74
Mathias Hallmén OK Denseln
Mats Troeng OK Linné
Oskar Sjöberg OK Linné

Annonser

Bagheera