Svenska Orienteringsförbundet

Swedish League, #5, medeldistans (WRE) + nationell tävling - H20 Elit

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Axel Granqvist OK Ravinen 00:31:54 6,21
2 Erik Herne OK Ravinen 00:32:24 7,43
3 Emil Auselius Bredaryds SOK 00:33:12 9,40
4 August Mollén OK Denseln 00:33:20 9,72
5 Filip Trofast Bredaryds SOK 00:33:21 9,76
6 Hugo Lillieström OK Roxen 00:33:37 10,42
7 Gustav Runefors Växjö OK 00:33:48 10,87
8 Kristoffer Tengroth Sundbybergs IK 00:33:56 11,19
9 Jonatan Gustafsson KFUM Örebro OK 00:33:58 11,28
10 Johan Giberg Södertälje-Nykvarn OF 00:33:59 11,32
11 Felix Axelsson Markbygdens OK 00:34:15 11,97
12 Oscar Johansson Karlskrona SOK 00:34:32 12,67
13 Oskar Edvardsson Järfälla OK 00:34:47 13,28
14 Sebastian Daland IFK Göteborg Orientering 00:35:01 13,85
15 Simon Harden FK Boken 00:35:02 13,89
16 Olof Skoglund Kils OK 00:35:18 14,55
17 Ludvig Ek Nyköpings OK 00:35:20 14,63
18 Carl Carlsson Nyköpings OK 00:35:22 14,71
19 Jonas Andersson OK Roxen 00:35:43 15,57
20 Emil Karlsson Hestra IF 00:35:51 15,89
21 Daniel Bogren IF Hagen 00:35:54 16,02
21 Victor Hansson Jönköpings OK 00:35:54 16,02
23 Filip Bengtsson OK Orion 00:36:01 16,30
24 Olle Grywenz OK Linné 00:36:49 18,27
25 Axel Olsson IF Hagen 00:37:07 19,00
25 Zac Hudd IFK Lidingö SOK 00:37:07 19,00
27 Andreas Jonsson OK Orion 00:37:36 20,19
28 Emil Pettersson Karlskrona SOK 00:37:58 21,09
28 Jonathan Uller Kils OK 00:37:58 21,09
30 Fredrik Hamrefors Västerås SOK 00:38:18 21,90
30 Isac Ericsson Växjö OK 00:38:18 21,90
32 Hugo Dalhammer OK Roxen 00:38:31 22,44
33 Albin Andersson Tullinge SK 00:38:44 22,97
34 Alexander Käll Tumba-Mälarhöjden OK 00:39:23 24,56
35 Lukas Katvala Karlskrona SOK 00:40:06 26,32
36 Mattias Kallhauge Snättringe SK 00:40:09 26,44
37 Gustav Olsson OK Orion 00:40:17 26,77
38 Marcus Carlsson IF Hagen 00:40:18 26,81
39 Lukas Granstedt IK Hakarpspojkarna 00:40:34 27,46
40 Axel Halvarsson Göteborg-Majorna OK 00:40:44 27,87
41 Jonathan Jylltorp Linköpings OK 00:40:48 28,04
42 Lukas Olm Kils OK 00:41:00 28,53
43 Simon Dahlberg OK Nolaskogsarna 00:41:18 29,26
44 Edvin Nordström Täby OK 00:41:39 30,12
45 Johannes Öhgren OK Kåre 00:41:41 30,20
46 Daniel Hellberg Lunds OK 00:42:23 31,92
47 Hannes Svahn OK Ravinen 00:42:50 33,02
48 Francesco Magenes Växjö OK 00:43:08 33,76
49 Simon Freyland Eksjö SOK 00:43:24 34,41
50 Noel Waldenfjord Järfälla OK 00:43:34 34,82
51 Oskar Enges Attunda OK 00:44:05 36,09
52 Tim Johansson FK Friskus-Varberg 00:44:33 37,23
53 Mattias Ivares OK Södertörn 00:44:37 37,40
54 Andreas Gustafsson IK Hakarpspojkarna 00:44:42 37,60
55 Benjamin Langerak Järfälla OK 00:44:43 37,64
56 Emil Grehn OK Rodhen 00:44:58 38,26
57 Axel Kudinoff OK Södertörn 00:45:05 38,54
58 Kacper Kuca OK Kolmården 00:45:06 38,58
59 Gabriel Sturesson Lerums SOK 00:45:20 39,16
60 Truls Lindholm Sundsvalls OK 00:45:35 39,77
61 Emil Arvidsson Säterbygdens OK 00:46:09 41,16
62 Gustav Frænell Sundsvalls OK 00:46:29 41,98
63 Martin Lamm Frölunda OL 00:47:17 43,94
64 Klas Johansson OK Tranan 00:49:00 48,15
65 Oskar Svahn Eksjö SOK 00:50:52 52,73
66 Erik Eriksson OK Älgen 00:50:56 52,89
67 Sixten Törnqvist Västerås SOK 00:55:16 63,52
Oscar Modig OK Pan-Kristianstad
William Nilsson Nyköpings OK
Ludvig Hallabro Hässleholms OK
Niklas Carlsson Sundbybergs IK

Annonser

OOCup 2022