Svenska Orienteringsförbundet

Hallandspremiären, medel - H21

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Arvid Nord IK Hakarpspojkarna 00:31:07 6,35
2 Heino Ollin Sävedalens AIK 00:32:30 9,83
3 Andreas Uller Kils OK 00:32:44 10,42
4 Erik Liljequist Stora Tuna OK 00:33:36 12,60
5 Simon Jakobsson Frol IL 00:33:44 12,93
6 Arnaud Perrin Göteborg-Majorna OK 00:33:45 12,97
7 Pontus Karlsson Markbygdens OK 00:33:49 13,14
8 Filip Ossiansson IK Hakarpspojkarna 00:33:55 13,39
9 Albin Axelsson IK Hakarpspojkarna 00:34:31 14,90
10 Gustav Sparrevik IK Hakarpspojkarna 00:34:49 15,66
11 Rasmus Svantesson OK Pan-Kristianstad 00:34:51 15,74
12 Zsolt Lenkei IFK Mora OK 00:34:55 15,91
13 Rasmus Møller Jess OK Linné 00:35:25 17,17
14 Erik Barr Zeilon Skåneslättens OL 00:35:57 18,51
15 Richard Sjöholm OK Pan-Kristianstad 00:35:58 18,55
16 Petter Jönsson Göteborg-Majorna OK 00:36:24 19,64
16 Olle Josarp OK Tisaren 00:36:24 19,64
18 Johan Hellman Vänersborgs SK 00:36:50 20,73
19 Niclas Tjernlund Skåneslättens OL 00:36:58 21,07
20 Rasmus Lundberg OK Bävern 00:37:11 21,61
21 Jacob Eriksson KFUM Örebro OK 00:37:15 21,78
22 Erik Gustafsson NTNUI 00:37:16 21,82
23 Fredrik Johansson OK Nackhe 00:37:29 22,37
24 Mikolaj Dutkowski Ronneby OK 00:37:53 23,37
25 Leif Svensson OK Tisaren 00:38:25 24,72
26 Per Aspegren OK Kontinent 00:38:57 26,06
27 Patrik Johansson Helsingborgs SOK 00:39:45 28,07
29 Oskar Cervin Helsingborgs SOK 00:40:52 30,88
30 Henrik Tengvall Boxholm-Mjölby OL 00:41:13 31,76
31 Hugo Eriksson OK Nolaskogsarna 00:41:28 32,39
32 Simon Nilsson Eksjö SOK 00:42:21 34,61
33 Marcus Ullman OK Alehof 00:42:26 34,82
34 Johan Allard Linköpings OK 00:43:11 36,71
35 Felix Alnervik Helsingborgs SOK 00:43:35 37,72
36 Rasmus Arfwedson Göteborg-Majorna OK 00:44:10 39,18
37 John Gabrielsson Sävedalens AIK 00:47:59 48,79
38 Tommy Svensson OK Orion 00:52:17 59,61
39 Johan Hagström Falkenbergs OK 00:53:28 62,58
40 Johan Gustafsson OK Nackhe 00:53:41 63,13
41 Mattihas Kjell Främmestads IK 00:56:09 69,34
42 Filip Leman Göteborgs SK 01:00:47 80,99
Alexander Alness Långhundra IF
Hugo Håkansson IK Ymer

Annonser