Svenska Orienteringsförbundet

Ungdoms-SM, sprint - H15

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Marcus Stenebo Attunda OK 00:11:28 17,70
2 Joel Golsäter Korsnäs IF OK 00:11:45 19,94
3 Gunnar Fovaeus Sävedalens AIK 00:11:48 20,34
4 Ludvig Lange Tumba-Mälarhöjden OK 00:11:55 21,26
5 Olle Karlsson IK Hakarpspojkarna 00:12:00 21,92
6 Hugo Örn KFUM Örebro OK 00:12:08 22,97
7 Karl Kylborn Almby IK 00:12:16 24,03
8 Edvin Nilsson Långhundra IF 00:12:20 24,55
9 Johan Fochsen Waxholms OK 00:12:21 24,68
10 Linus Vernström Ronneby OK 00:12:22 24,82
11 Emil Larsson OK Tisaren 00:12:23 24,95
12 Hugo Persson OK Denseln 00:12:27 25,47
13 Johan Årbrink Linköpings OK 00:12:43 27,58
14 Melker Åkesson OK Landehof 00:12:47 28,11
15 Jesper Åkesson Järfälla OK 00:13:01 29,95
16 Anton Kruse KFUM Örebro OK 00:13:02 30,09
17 Theo Lövdahl SOK Viljan 00:13:03 30,22
18 Alfred Hallqvist Ulricehamns OK 00:13:12 31,40
19 Jon Hansson OK Kåre 00:13:19 32,33
20 Viktor Jemth IF Thor 00:13:22 32,72
21 Tobias Johansson OK Löftan 00:13:24 32,98
22 Esbjörn Montelius Risberg OK Kåre 00:13:25 33,12
22 Elis Forsberg Rundström IFK Enskede 00:13:25 33,12
24 William Rönnborg IK Uven 00:13:33 34,17
25 Love Persson Malmö OK 00:13:34 34,30
26 Leo Alvolin OK Kåre 00:13:38 34,83
26 Olle Sandström OK Ravinen 00:13:38 34,83
28 Isak Andersson Lunds OK 00:13:40 35,09
28 Melker Larsson OK Orion 00:13:40 35,09
30 Lucas Boström OK Alehof 00:13:43 35,49
30 Kristoffer Klarin Västerås SOK 00:13:43 35,49
32 Edvin Forsberg OK Ravinen 00:13:45 35,75
32 Edvin Lake Sundsvalls OK 00:13:45 35,75
34 David Berglund IF Thor 00:13:48 36,15
35 Filip Ingemarsson Hestra IF 00:13:55 37,07
36 Johan Wall Jungbjer Göteborgs SK 00:13:56 37,20
37 Jacob Henriksson Rånäs OK 00:13:57 37,33
38 Alvin Ollander OK Landehof 00:13:58 37,46
39 Marcus Nilsson Skogslöparna 00:13:59 37,59
40 Justus Arenander Skarpnäcks OL 00:14:02 37,99
41 Hugo Lindskog OK Ravinen 00:14:03 38,12
42 Viktor Norberg Stora Tuna OK 00:14:05 38,39
42 Max Österling OK Södertörn 00:14:05 38,39
44 Simon Claesson OK Rodhen 00:14:07 38,65
45 Erik Gullbrand IF Hagen 00:14:13 39,44
46 Jonathan Rundqvist OK Nackhe 00:14:14 39,57
47 Filip Lindqvist Täby OK 00:14:17 39,97
48 Carl-Henrik Wass OK Kolmården 00:14:21 40,49
49 Axel Brönnestam OK Gipen 00:14:23 40,76
49 Elis Ivers Attunda OK 00:14:23 40,76
51 Melker Palm Järfälla OK 00:14:24 40,89
52 Lukas Hagberg Kalmar OK 00:14:25 41,02
53 Simon Bååth Sävedalens AIK 00:14:29 41,55
54 Noel Helmersson OK Tisaren 00:14:31 41,81
55 Martin Hansson IF Rigor 00:14:32 41,94
56 Fabian Sund OK Hammaren 00:14:33 42,07
57 Hannes Essunger Sjövalla FK 00:14:38 42,73
58 Albin Sjöblom OK Kåre 00:14:39 42,86
58 Anders Skoglund Sol Tranås 00:14:39 42,86
60 Liam Johansson IF Hagen 00:14:42 43,26
60 Björn Renner OK Södertörn 00:14:42 43,26
62 Gustav Berts OK Alehof 00:14:45 43,65
63 Filip Broling Bredaryds SOK 00:14:46 43,79
64 Rasmus Lindblom Gustavsbergs OK 00:14:48 44,05
65 Alfred Johansson OK Alehof 00:14:49 44,18
66 Sixten Slagbrand Västerås SOK 00:14:52 44,58
67 Viktor Fröberg OK Tor 00:14:53 44,71
68 David Ryderås Waxholms OK 00:14:55 44,97
69 Joel Holmberg Ulricehamns OK 00:14:58 45,37
70 Isak Bengtsson OK Löftan 00:15:02 45,89
71 Teo Struck OK Ravinen 00:15:04 46,16
72 Ebbe Holmqvist Sjövalla FK 00:15:06 46,42
73 Jakob Carlsson Stora Tuna OK 00:15:16 47,74
74 Elias Lantto Umeå OK 00:15:17 47,87
74 Gustav Eveborn SOK Viljan 00:15:17 47,87
76 Loke Holmgren OK Hammaren 00:15:18 48,00
76 Victor Ericsson Helsingborgs SOK 00:15:18 48,00
78 Hjalmar Olsson Uddevalla OK 00:15:23 48,66
79 Sebastian Åkärbjär IFK Mora OK 00:15:24 48,79
80 Erik Byström OK Nolaskogsarna 00:15:25 48,92
81 Simon Flankegård Tjalve IF Norrköping 00:15:30 49,58
82 John Kinnander Matteus SI 00:15:34 50,11
83 Markus Ljungqvist Kexholms SK 00:15:41 51,03
84 Lucas Wanner Avesta OK 00:15:43 51,30
84 Olle Thimberg Söders-Tyresö 00:15:43 51,30
86 William Rebane Kils OK 00:15:49 52,09
86 Alexander Ahlsén Södertälje-Nykvarn OF 00:15:49 52,09
86 Gustav Lyckebäck Sigtuna OK 00:15:49 52,09
89 David Persson Helsingborgs SOK 00:15:52 52,48
89 Ville Lundgren Kalmar OK 00:15:52 52,48
91 David Olander Lunds OK 00:16:01 53,67
92 Emil Helander Tullinge SK 00:16:06 54,33
93 Eric Johansson OK Kåre 00:16:15 55,51
94 David Hermansson Åmåls OK 00:16:29 57,36
95 Ludvig Hedström OK Skogshjortarna 00:16:35 58,15
95 Lukas Groth Kungälvs OK 00:16:35 58,15
95 Axel Gidlund OK Linné 00:16:35 58,15
98 Jonatan Hälldal Skogslöparna 00:16:40 58,81
99 Edvin Mäkinen OK Hammaren 00:16:46 59,60
100 Pontus Östemar Finspångs SOK 00:16:51 60,25
101 Emil Franzén Sundbybergs IK 00:16:56 60,91
102 Isak Dalin Leksands OK 00:16:58 61,18
102 Albin Kjellberg Björkfors GOIF 00:16:58 61,18
104 Axel Friberger Järla Orientering 00:17:07 62,36
105 Oscar Ekenborg Nyköpings OK 00:17:18 63,81
106 Eric Bäck Arboga OK 00:17:38 66,45
107 Edvin Berggren OK Hedströmmen 00:17:54 68,55
108 Oskar Eurenius OK Hammaren 00:18:03 69,74
109 Ludvig Karlqvist Tjällmo-Godegårds OK 00:18:05 70,00
110 Max Stigenlöv Högåkers OK 00:18:07 70,27
111 Jonathan Flodman Gotlands Bro OK 00:18:43 75,01
112 Elias Söderlund Skogslöparna 00:19:03 77,64
112 Sean Berglund Sigtuna OK 00:19:03 77,64
114 Elias Strömland Sigtuna OK 00:19:28 80,94
115 Edvard Pettersson Gotlands Bro OK 00:19:46 83,31
116 Filip Nordström Skogslöparna 00:19:59 85,02
117 Jonatan Wickström OK Tor 00:22:00 100,96
118 William Leijonspjuth Sigtuna OK 00:22:45 106,89
119 Hugo Cedervall Örkelljunga FK 00:30:54 171,31
Mathias Nordlinder OK Linné
Elias Nordberg Göteborg-Majorna OK
Jonatan Green Almby IK

Annonser

Bagheera