Svenska Orienteringsförbundet

Nyköpingsorienteringen - H14

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Odin Ek Nyköpings OK 00:26:25 28,97
2 Hannes Mogensen OK Ravinen 00:29:10 39,47
3 Erik Månsson Södertälje-Nykvarn OF 00:30:01 42,72
4 Olle Ringi OK Kåre 00:30:11 43,35
5 Casper Karlsson OK Tor 00:30:30 44,56
6 Jonatan Anderson Järfälla OK 00:30:32 44,69
7 Sixten Lindqvist Skogsluffarnas OK 00:30:58 46,35
8 Arvid Algers Omholt Skogspojkarnas OK 00:31:36 48,76
9 Vidar Nettelmark Surahammars SOK 00:31:37 48,83
10 Marcus Grunder Järfälla OK 00:31:57 50,10
11 Jacob Påledal OK Roxen 00:32:31 52,27
12 Arvid Jonforsen Surahammars SOK 00:32:47 53,28
13 Emil Åberg OK Linné 00:33:41 56,72
14 Love Bylund IF Thor 00:35:17 62,83
15 Joel Wallner Attunda OK 00:35:49 64,87
16 Olof Arevång Tullinge SK 00:35:52 65,06
17 Elmin Hovmöller Söders-Tyresö 00:36:26 67,23
18 Anders Petersson Nyköpings OK 00:36:33 67,67
19 Jens Fochsen Waxholms OK 00:36:36 67,86
20 Robin Helmersson OK Tisaren 00:37:01 69,45
21 Marcus Barboza Attunda OK 00:37:02 69,52
22 Gustav Hellgren Skogspojkarnas OK 00:37:34 71,56
23 Linus Nilsson OK Österåker 00:37:49 72,51
24 Linus Forsberg OK Ravinen 00:38:05 73,53
25 Erik Lundquist OK Ravinen 00:38:09 73,78
26 Svante Sandvik Attunda OK 00:38:29 75,06
27 Olle Synnermark Skogsluffarnas OK 00:38:58 76,90
28 Carl Öberg Gamleby OK 00:39:00 77,03
29 Ludvig Hagwall Järla Orientering 00:39:34 79,20
30 Ludvig Eronn Linköpings OK 00:39:42 79,70
31 Elis Bönner Björkfors GOIF 00:39:46 79,96
32 Arvid Svensson Björkfors GOIF 00:40:06 81,23
33 Axel Trofast Tullinge SK 00:40:12 81,61
34 Erik Norin Söders-Tyresö 00:40:28 82,63
35 Emil Clashammar Nyköpings OK 00:40:32 82,89
36 Axel Björnberg Färdig Nyköpings OK 00:41:03 84,86
37 Wilhelm Tengroth OK Måsen 00:41:10 85,31
38 Noah Santalius Väsby OK 00:41:38 87,09
39 Filip Hatlen Snättringe SK 00:42:03 88,68
40 Edvin Tögenmark OK Linné 00:42:21 89,83
41 Arvid Hammarbäck Skogsluffarnas OK 00:42:26 90,15
42 Ture Johansson Skogsluffarnas OK 00:42:54 91,93
43 Oscar Kjellman Linköpings OK 00:43:13 93,14
44 Sebastian Sjöqvist OK Måsen 00:43:33 94,41
45 Åke Falkenström Skogsluffarnas OK 00:43:47 95,30
46 Alfred Nyberg Skattkärrs SOK 00:43:55 95,81
47 Ruben Hård Skogsluffarnas OK 00:44:35 98,36
48 Rasmus Hedar OK Tor 00:45:29 101,80
49 Simon Palmgren Skogsluffarnas OK 00:46:12 104,53
50 Vincent Dahm Tjalve IF Norrköping 00:49:12 115,99
51 Emanuel Eriksson Nyköpings OK 00:51:16 123,89
52 Axel Nordqvist Waxholms OK 00:52:42 129,36
53 Hampus Holmgren OK Måsen 00:53:02 130,64
54 Theo Årbrink Linköpings OK 00:53:12 131,27
55 Anton Bartsch Järfälla OK 00:53:33 132,61
56 Jonathan Andersson Vingåkers OK 00:54:34 136,49
57 Sandro Pruth Skogsluffarnas OK 00:55:31 140,12
58 Fabian Törnqvist Attunda OK 00:55:39 140,63
59 Albin Stensson Nyköpings OK 00:56:09 142,54
61 Felix Bergbom Söders-Tyresö 00:56:44 144,77
62 Ludvig Broomé Järfälla OK 00:58:29 151,45
63 Ludvig Sjöberg-Svedborg Bromma-Vällingby SOK 01:01:35 163,29
64 Viktor Wistrand Tullinge SK 01:01:53 164,44
65 Noah Mehreteab Järfälla OK 01:02:36 167,18
66 Ted Johnsson Matteus SI 01:03:11 169,41
67 Joel Ahlberg OK Linné 01:09:37 193,98
68 Melker Kronqvist OK Klemmingen 01:11:39 201,75
69 Joel Björklund Attunda OK 01:14:03 210,91
70 Nils Holmnäs OK Klemmingen 01:21:31 239,44
71 Svante Nelander OK Linné 01:22:41 243,89
Arvid Myrberger Tullinge SK
Elias Bladh Tullinge SK
Love Palmgren Skogsluffarnas OK

Annonser

Bagheera