Svenska Orienteringsförbundet

Swedish League, #5, medeldistans (WRE) + nationell tävling - H18 Elit

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Samuel Pihlström OK Landehof 00:28:49 6,70
2 Viktor Svensk Stora Tuna OK 00:29:13 7,80
3 Simon Frisk Järla Orientering 00:31:05 12,90
4 Johan Langerak Järfälla OK 00:31:10 13,12
5 Albin Falk Nyköpings OK 00:31:23 13,72
6 Jesper Lidmar Snättringe SK 00:31:30 14,04
7 Marcus Stenebo Attunda OK 00:31:40 14,49
8 Alfred Pettersson Mullsjö SOK 00:32:00 15,40
9 Gustav Wirén Attunda OK 00:32:13 15,99
10 Philip Carlsson Nyköpings OK 00:32:19 16,27
11 Hugo Jakobsson Eksjö SOK 00:32:20 16,31
12 Emil Öhlund IK Hakarpspojkarna 00:32:23 16,45
13 Lukas Larsson OK Skogshjortarna 00:32:25 16,54
14 Benjamin Näslund Skogslöparna 00:32:34 16,95
15 Melker Forsberg KFUM Örebro OK 00:32:43 17,36
16 Leo Johansson OK Kolmården 00:32:52 17,77
17 Emil Axelsson Lerums SOK 00:33:05 18,36
18 Hugo Djurstedt Eksjö SOK 00:33:10 18,59
19 Emanuel Herberthson Linköpings OK 00:33:14 18,77
20 Melker Lundin OK Hällen 00:33:17 18,91
21 Viktor Jellvert Börjeson Göteborg-Majorna OK 00:33:30 19,50
22 Hampus Hatlen Snättringe SK 00:33:35 19,73
24 Lukas Novak Eksjö SOK 00:34:02 20,96
25 Aron Hellgren IF Thor 00:34:04 21,05
26 Mattis Persson Eksjö SOK 00:34:15 21,55
27 Anton Silier Järfälla OK 00:34:19 21,73
28 Felix Drejmo OK Landehof 00:34:27 22,10
29 Erik Bonek OK Linné 00:34:36 22,51
29 Jakob Gadefors-Nau Haninge SOK 00:34:36 22,51
31 Linus Lundberg OK Bävern 00:34:44 22,87
32 Karl Petersén OK Njudung 00:35:05 23,83
33 Isak Hagberg Kalmar OK 00:35:11 24,10
34 Arvid Westerberg OK Kolmården 00:35:13 24,19
35 Manne Hammarberg Järfälla OK 00:35:20 24,51
36 Jakob Sjöberg Gävle OK 00:35:28 24,87
37 Johan Calleberg Snättringe SK 00:35:31 25,01
38 Hugo Ericsson Växjö OK 00:35:47 25,74
39 Anton Hänström Täby OK 00:35:56 26,15
40 Carl Josefsson Sävedalens AIK 00:36:00 26,33
42 Edvin Hellsten Nyköpings OK 00:36:24 27,42
43 Anton Gunnarsson Bredaryds SOK 00:36:25 27,47
44 Jonas Carlsson Stora Tuna OK 00:36:27 27,56
45 Olle Kallur OK Ravinen 00:36:29 27,65
46 Hugo Ström Mullsjö SOK 00:36:33 27,83
47 Oskar Sundblom Rånäs OK 00:36:46 28,42
48 Jonatan Ståhl Sundbybergs IK 00:36:52 28,70
49 Rasmus Pettersson OK Djerf 00:37:14 29,70
50 Albin Weiden Skåneslättens OL 00:37:34 30,61
51 Malte Eveborn OK Roxen 00:37:36 30,70
52 Albin Gezelius IFK Mora OK 00:37:52 31,43
53 Mattias Hane OK Tyr 00:37:56 31,61
54 Axel Nalbin Mullsjö SOK 00:38:14 32,43
56 Ludvig Holmqvist OK Tor 00:38:31 33,21
57 Jakob Gunnarsson Lerums SOK 00:38:37 33,48
58 Alvar Melin Haninge SOK 00:38:43 33,75
58 Karl Lundin OK Hällen 00:38:43 33,75
60 Albin Toll OK Njudung 00:38:50 34,07
61 Gustav Ohlin OK Tranan 00:38:53 34,21
62 Mattis Nilsson NAIS Orienteringsklubb 00:39:11 35,03
63 Erik Åkesson Växjö OK 00:39:16 35,26
64 Adrian Skobe Kalmar OK 00:39:20 35,44
65 Andreas Näslund Västerås SOK 00:39:40 36,35
66 Niklas Svensson Järfälla OK 00:39:48 36,71
67 Albin Hainke Snättringe SK 00:40:19 38,12
68 William Sturesson Lerums SOK 00:40:28 38,53
69 Melker Nordgren OK Kåre 00:40:34 38,81
70 Gustav Björklund IFK Mora OK 00:40:38 38,99
71 Isak Olsson OK Orion 00:40:56 39,81
72 Karl Granath OK Kåre 00:41:35 41,58
73 Marcus Klasenius KFUM Örebro OK 00:42:25 43,86
74 Alfred Längheim Tullinge SK 00:42:45 44,77
75 Carl Ås Lunds OK 00:42:57 45,32
76 Petter Bergstedt Markbygdens OK 00:43:02 45,55
77 Tamás Szüts Västerås SOK 00:43:52 47,82
78 Jacob Moberg Helsingborgs SOK 00:45:01 50,96
79 Albin Kårén Sundsvalls OK 00:45:03 51,06
80 Samuel Stålnäbb Domnarvets GOIF 00:45:30 52,29
81 Felix Bäckstäde Visborgs OK 00:47:03 56,52
82 Gustav Perman OK Tyr 00:50:23 65,63

Annonser

Bagheera