Svenska Orienteringsförbundet

Stockholm City Cup, #1 - H16

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Marcus Stenebo Attunda OK 00:12:17 20,23
2 Ludvig Lange Tumba-Mälarhöjden OK 00:12:29 21,74
3 Otto Balck Täby OK 00:12:30 21,86
4 Isak Gelius Snättringe SK 00:12:33 22,24
5 Jesper Åkesson Järfälla OK 00:12:38 22,86
6 Hugo Kindborn OK Hällen 00:12:53 24,74
7 Olle Kallur OK Ravinen 00:12:55 24,99
8 William Grunder Järfälla OK 00:13:04 26,12
9 Albin Warvelin Långhundra IF 00:13:18 27,87
10 Johan Fochsen Waxholms OK 00:13:22 28,37
11 Viktor Sone Attunda OK 00:13:23 28,50
12 Erik Bovallius Järfälla OK 00:13:28 29,12
12 Hampus Hatlen Snättringe SK 00:13:28 29,12
14 Edvin Forsberg OK Ravinen 00:13:39 30,50
15 Kim Örnberg Tumba-Mälarhöjden OK 00:13:46 31,38
16 Hjalmar Sandberg OK Älvsjö-Örby 00:14:07 34,00
17 Elis Ivers Attunda OK 00:14:16 35,13
18 Elis Forsberg Rundström IFK Enskede 00:14:19 35,51
19 Marcus Ekman Täby OK 00:14:20 35,63
20 Wilhelm Nordqvist Waxholms OK 00:14:33 37,26
21 Filip Storell Haninge SOK 00:14:36 37,64
22 Björn Renner OK Södertörn 00:14:48 39,14
23 Henrik Lundfors IFK Enskede 00:14:49 39,26
24 Olle Thimberg Söders-Tyresö 00:14:54 39,89
25 Filip Lindqvist Täby OK 00:14:58 40,39
26 Wilhelm Bergman Tullinge SK 00:15:02 40,89
27 Melker Palm Järfälla OK 00:15:20 43,14
28 Gustaf Hofstedt Täby OK 00:15:22 43,39
29 Viktor Löfgren Södertälje-Nykvarn OF 00:15:37 45,27
30 David Ryderås Waxholms OK 00:16:05 48,78
31 Hugo Lindskog OK Ravinen 00:16:11 49,53
31 Theodor Karlsson Brabie Järfälla OK 00:16:11 49,53
33 Axel Friberger Järla Orientering 00:16:15 50,03
34 Justus Arenander Skarpnäcks OL 00:16:16 50,15
35 Viktor Davidsson Söders-Tyresö 00:16:36 52,66
36 Anton Mörkfors Järfälla OK 00:16:37 52,78
37 Melker Gardby Tumba-Mälarhöjden OK 00:16:41 53,28
38 Jonathan Norrman OK Ravinen 00:16:58 55,41
39 Olle Sandström OK Ravinen 00:17:03 56,04
40 Emil Franzén Sundbybergs IK 00:17:05 56,29
41 Emil Helander Tullinge SK 00:17:26 58,92
42 Ludvig Ferdman Tullinge SK 00:18:06 63,93
43 Anton Wällstedt Järfälla OK 00:18:25 66,31
44 Lucas Alzén Gustavsbergs OK 00:19:33 74,82
45 Mathias Dryselius Skarpnäcks OL 00:19:43 76,07
46 Filip Dryselius Skarpnäcks OL 00:20:17 80,33
Olle Brohagen OK Ravinen
Eskil Widehag Sundbybergs IK
Rasmus Lindblom Gustavsbergs OK

Annonser

OOCup 2022