Svenska Orienteringsförbundet

Stockholm City Cup, #2 - H50

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Johan Hofstedt Täby OK 00:12:45 19,27
2 Thomas Källberg OK Roslagen 00:12:47 19,51
3 Torbjörn Lännevall OK Roslagen 00:12:58 20,82
3 Mikael Nyberg Hellas Orientering 00:12:58 20,82
5 Jesper Lagerberg OK Södertörn 00:13:00 21,06
6 Klas Birgersson Långhundra IF 00:13:05 21,66
7 Ola Hultin OK Roslagen 00:13:07 21,89
8 Conny Forsberg Långhundra IF 00:13:10 22,25
9 Jörgen Hector Snättringe SK 00:13:16 22,97
9 Martin Bjurner Bromma-Vällingby SOK 00:13:16 22,97
11 Henrik Hagwall Järla Orientering 00:13:19 23,33
12 Fredrik Sone Attunda OK 00:13:21 23,57
13 Peter Landén Gustavsbergs OK 00:13:28 24,40
13 Per Forsberg IFK Enskede 00:13:28 24,40
13 Ulrik Ivers Attunda OK 00:13:28 24,40
16 Dan Giberg Tumba-Mälarhöjden OK 00:13:39 25,71
16 Anders Karlsson Snättringe SK 00:13:39 25,71
18 Thomas Pettersson Bromma-Vällingby SOK 00:13:42 26,07
19 Ola Kåberg OK Ravinen 00:13:53 27,38
20 Mats Ajling Täby OK 00:13:59 28,10
21 Thomas Karlsson Södertälje-Nykvarn OF 00:14:13 29,77
22 Krister Gumaelius Waxholms OK 00:14:19 30,49
22 Olle Hjerne Tumba-Mälarhöjden OK 00:14:19 30,49
24 Fredrik Sandberg OK Älvsjö-Örby 00:14:21 30,73
25 Mats Windstedt Fredrikshofs IF Skid & OK 00:14:24 31,08
26 Jonas Carlsson IFK Lidingö SOK 00:14:27 31,44
26 Ulf Burman Gustavsbergs OK 00:14:27 31,44
28 Rikard Imark Tullinge SK 00:14:29 31,68
29 Rudolf Hersén Tullinge SK 00:14:30 31,80
30 Johan Westring Järfälla OK 00:14:31 31,92
31 Mattias Berglund Bromma-Vällingby SOK 00:14:32 32,04
32 Mikael Kindborn OK Hällen 00:14:37 32,64
33 Mats Fryxell Tullinge SK 00:14:41 33,11
34 Mikael Nordquist Täby OK 00:14:44 33,47
35 Staffan Kjellman OK Ravinen 00:14:47 33,83
36 Håkan Dahlbäck OK Österåker 00:14:49 34,07
37 Anders Söderbärg OK Roslagen 00:15:02 35,62
38 Lars Berzell Väsby OK 00:15:04 35,86
39 Kjell Nordqvist Waxholms OK 00:15:06 36,10
40 Mats Heldt Södertälje-Nykvarn OF 00:15:07 36,22
41 Kjell Oberger IFK Lidingö SOK 00:15:13 36,93
41 Anders Holmqvist Snättringe SK 00:15:13 36,93
43 Anders Nissar Järfälla OK 00:15:26 38,48
43 Göran Längheim Tullinge SK 00:15:26 38,48
43 Magnus Bergström Rånäs OK 00:15:26 38,48
46 Anders Älvegran Västerås SOK 00:15:32 39,20
47 Svante Jonsell Vallentuna-Össeby OL 00:15:35 39,56
48 Bengt Nilsson Solna OK 00:15:38 39,91
49 Alf Jansson Skarpnäcks OL 00:15:41 40,27
50 Björn Reger Söders-Tyresö 00:15:43 40,51
51 Hans Tarandi IFK Lidingö SOK 00:15:54 41,82
51 Johan Lidmar Snättringe SK 00:15:54 41,82
53 Mikael Stern Järla Orientering 00:16:00 42,54
54 Erik Andersson OK Österåker 00:16:16 44,45
55 Ulf Radler Järfälla OK 00:16:19 44,81
56 Stefan Martelius Attunda OK 00:16:33 46,48
57 Thomas Eriksson Tumba-Mälarhöjden OK 00:16:38 47,08
57 Lars Landström Långhundra IF 00:16:38 47,08
59 Rolf Karlsson Järla Orientering 00:16:39 47,19
60 Mats Larsson IFK Enskede 00:16:41 47,43
61 Matts Andersson OK Ravinen 00:16:45 47,91
62 Jonatan Lindell Gustavsbergs OK 00:16:46 48,03
63 Håkan Olofsson Ärla IF 00:16:47 48,15
64 Eric Huijsers Hammarby IF OF 00:16:48 48,27
65 Nicklas Doyle Skarpnäcks OL 00:16:52 48,75
65 Magnus Tenghagen Härlövs IF 00:16:52 48,75
67 Hans Jonsson Väsby OK 00:16:55 49,10
67 Mats Javehed Täby OK 00:16:55 49,10
69 Tapani Mattus IFK Lidingö SOK 00:17:04 50,18
70 Roger Lindén Attunda OK 00:17:12 51,13
71 Niclas Nilsson OK Österåker 00:17:17 51,73
72 Frank Steiner Järfälla OK 00:17:24 52,56
73 Tomas Movin Snättringe SK 00:17:27 52,92
74 Håkan Rolfsson Skarpnäcks OL 00:17:31 53,40
75 Christer Hördell Söders-Tyresö 00:17:32 53,52
76 Jan Lindh Sundbybergs IK 00:17:39 54,36
77 Mattias Robertson Centrum OK 00:17:49 55,55
78 Ove Rinnbäck OK Ravinen 00:17:59 56,74
78 Jan Dahlin Hellas Orientering 00:17:59 56,74
80 Bo Lauri Snättringe SK 00:18:11 58,17
81 Jan Rönnberg OK Älvsjö-Örby 00:18:26 59,96
82 Leif Mörkfors Järfälla OK 00:18:30 60,44
83 Tommy Wendt Hellas Orientering 00:18:35 61,04
84 Torbjörn Bergman Snättringe SK 00:18:36 61,16
85 Daniel Helander Tullinge SK 00:18:46 62,35
87 Anders Hänström Täby OK 00:18:56 63,54
88 Henrik Dufberg Tullinge SK 00:19:08 64,98
89 Jonas Giding Vallentuna-Össeby OL 00:19:17 66,05
90 Matz Tapper Bromma-Vällingby SOK 00:19:18 66,17
91 Staffan Törnros Tumba-Mälarhöjden OK 00:19:25 67,01
92 Peter Sundgren Vallentuna-Össeby OL 00:19:27 67,24
93 Lennart Hävrén Tullinge SK 00:19:35 68,20
94 Håkan Elderstig Tumba-Mälarhöjden OK 00:20:01 71,30
95 Joakim Jörgensen Tumba-Mälarhöjden OK 00:20:07 72,02
96 Torbjörn Wrighed Motala AIF OL 00:20:13 72,73
97 Roger Tinglöf Väsby OK 00:20:14 72,85
97 Per Wolgast Snättringe SK 00:20:14 72,85
99 Werner Köhler Tullinge SK 00:20:18 73,33
100 Henrik Boding IFK Lidingö SOK 00:20:22 73,81
101 James Christie Snättringe SK 00:20:29 74,64
102 Håkan Rostö Rånäs OK 00:20:34 75,24
103 Per Öhlund Gustavsbergs OK 00:20:39 75,84
104 Anders Nau Haninge SOK 00:20:58 78,10
105 Tage Sandberg Bromma-Vällingby SOK 00:21:04 78,82
106 Lars Segerqvist Skarpnäcks OL 00:21:15 80,13
107 Anders Lundberg OK Roslagen 00:21:59 85,38
108 Staffan Elmhagen Söders-Tyresö 00:22:11 86,82
108 Reinhold Lennebo IF Thor 00:22:11 86,82
110 Stefan Sundelius Järfälla OK 00:22:21 88,01
111 Pär Gustavsson Vallentuna-Össeby OL 00:22:22 88,13
112 Bo Winander Järfälla OK 00:22:37 89,92
113 Per-Åke Carlenstam Väsby OK 00:23:24 95,53
114 Jan-Olof Wåhlberg IBM Club Sweden 00:23:27 95,89
115 Jonas Berglund Bromma-Vällingby SOK 00:23:28 96,00
116 Lars Jonasson Järfälla OK 00:23:33 96,60
117 Tomas Björelind Järla Orientering 00:23:49 98,51
118 Nikiforos Papasikas Skarpnäcks OL 00:23:55 99,23
119 Claes Landqvist Vallentuna-Össeby OL 00:24:03 100,18
120 Olof Persson Snättringe SK 00:24:24 102,69
121 Göran Hansson Täby OK 00:25:00 106,98
122 Per Molin Södertälje-Nykvarn OF 00:25:19 109,25
123 Leif Carlsson Skarpnäcks OL 00:25:20 109,37
124 Erik Myrberger Tullinge SK 00:27:43 126,44
125 Svante Sandberg Södertälje-Nykvarn OF 00:28:37 132,88
126 Rolf Löfqvist Söders-Tyresö 00:32:30 160,69
127 Ove Wallster Sundbybergs IK 00:32:46 162,60
128 Lars Löthman Järfälla OK 00:33:44 169,52
129 Sten Bergstrand Skogsluffarnas OK 00:34:29 174,89
130 Åke Lewander Skarpnäcks OL 00:34:40 176,20
131 Robert Puusta OK Älvsjö-Örby 00:36:58 192,67
Fredrik Morast Haninge SOK
Christophe Herly OK Södertörn
Tomas Holmberg Tumba-Mälarhöjden OK
Åke Karlsson SOK Träff
Mikael Byström Järfälla OK
Eric Roller Järfälla OK

Annonser

Bagheera