Svenska Orienteringsförbundet

Stockholm City Cup, #2 - D21

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Helena Bergman OK Ravinen 00:12:38 3,20
2 Susen Lösch Ärla IF 00:13:00 5,00
3 Helena Karlsson IFK Lidingö SOK 00:13:07 5,57
4 Ausrine Kutkaite IFK Lidingö SOK 00:13:31 7,54
4 Ella Sjöberg Tullinge SK 00:13:31 7,54
6 Hanna Lagerberg OK Södertörn 00:13:42 8,43
7 Sara Sjökvist Järla Orientering 00:13:46 8,76
7 Anna Dahlgren-Rosén Järla Orientering 00:13:46 8,76
9 Emma Bjessmo IFK Lidingö SOK 00:13:47 8,84
10 Galina Ribediuc Hellas Orientering 00:13:49 9,01
11 Malin Dahlbäck OK Österåker 00:14:07 10,48
12 Agnes Broman OK Roslagen 00:14:17 11,30
13 Josefine Heikka Alfta-Ösa OK 00:14:25 11,95
14 Sara Eskilsson Alfta-Ösa OK 00:14:27 12,11
15 Caroline Pigerre IFK Lidingö SOK 00:14:28 12,19
16 Elin Lauri Kamrat och IF KIF 00:14:40 13,18
17 Ebba Adebrant Tumba-Mälarhöjden OK 00:14:49 13,91
18 Rebecka Lindberg OK Roslagen 00:15:04 15,14
19 Tove Lagerberg OK Södertörn 00:15:08 15,46
20 Vilma Karlsson Snättringe SK 00:15:13 15,87
21 Johanna Lönnkvist Tullinge SK 00:15:15 16,04
22 Maria Von Schmalensée Attunda OK 00:15:18 16,28
23 Barbora Pijáková IFK Lidingö SOK 00:15:22 16,61
24 Erica Edman Rehns BK 00:15:24 16,77
25 Jenni Simola IFK Lidingö SOK 00:15:25 16,85
26 Hillevie Svärd Strängnäs-Malmby OL 00:15:28 17,10
27 Magdalena Carlstein IFK Lidingö SOK 00:15:29 17,18
28 Frida Forsberg OK Ravinen 00:15:30 17,26
29 Helena Markstedt OK Södertörn 00:15:32 17,43
29 Sofia Forsgren OK Skogsfalken 00:15:32 17,43
31 Emeli Pettersson Tullinge SK 00:15:46 18,57
31 Tova Olsson IK Hakarpspojkarna 00:15:46 18,57
33 Ida Hofstedt Täby OK 00:15:57 19,47
34 Isabella Tapper IFK Lidingö SOK 00:16:00 19,71
35 Sofia Persson Snättringe SK 00:16:04 20,04
36 Karin Hagwall Lunds OK 00:16:07 20,29
37 Sofia Ivers Attunda OK 00:16:11 20,61
38 Åsa Mårsell Tumba-Mälarhöjden OK 00:16:12 20,69
39 Vera Rolfsson Skarpnäcks OL 00:16:18 21,18
39 Ellinor Fryxell Tullinge SK 00:16:18 21,18
41 Elin Sundqvist Tullinge SK 00:16:20 21,35
42 Therese Klintberg Linköpings OK 00:16:22 21,51
43 Moa Kjellstrand Centrum OK 00:16:26 21,84
43 Therese Nilsson OK Österåker 00:16:26 21,84
45 Sanna Hedberg OK Södertörn 00:16:27 21,92
45 Jennie Malm Blomqvist Centrum OK 00:16:27 21,92
48 Malin Lindskog OK Ravinen 00:16:39 22,90
49 Susanna Tervo IFK Lidingö SOK 00:16:41 23,06
50 Ebba Ganslandt IFK Lidingö SOK 00:16:46 23,47
51 Hilda Mattsson Järla Orientering 00:16:47 23,55
52 Jo Stevenson Södertälje-Nykvarn OF 00:16:51 23,88
53 Karin Skogholm Tumba-Mälarhöjden OK 00:16:52 23,96
54 Erica Hellgren OK Älvsjö-Örby 00:16:55 24,21
54 Josefin Hersén Tullinge SK 00:16:55 24,21
56 Evelina Berg Söders-Tyresö 00:16:59 24,54
57 Carolin Svensson Haninge SOK 00:17:00 24,62
57 Tina Eriksson Edén Järfälla OK 00:17:00 24,62
57 Jessica Sjöberg Tullinge SK 00:17:00 24,62
60 Linnea Börjars Centrum OK 00:17:01 24,70
61 Nina De Boussard IFK Enskede 00:17:02 24,78
62 Laura Angelo Attunda OK 00:17:09 25,35
63 Sara Möller OK Södertörn 00:17:11 25,52
63 Lovisa Hambäck Långhundra IF 00:17:11 25,52
65 Alva Jonsson Långhundra IF 00:17:12 25,60
66 Sarah-Jane Barrable OK Ravinen 00:17:13 25,68
67 Ronja Hill Tumba-Mälarhöjden OK 00:17:17 26,01
68 Eva Hallsten Täby OK 00:17:20 26,25
69 Alice Axelsson IK Hakarpspojkarna 00:17:21 26,33
69 Nadja Rutz Sundbybergs IK 00:17:21 26,33
71 Tone Albrektsson OK Ravinen 00:17:26 26,74
72 Ella Broquist IFK Lidingö SOK 00:17:34 27,40
73 Emelie Holmström Kamrat och IF KIF 00:17:39 27,80
74 Ylva Sandén OK Södertörn 00:17:43 28,13
76 Marie Herrnhold Attunda OK 00:17:49 28,62
76 Josefine Andersson Täby OK 00:17:49 28,62
78 Anna Johansson Järla Orientering 00:17:51 28,79
79 Anna Lundquist OK Ravinen 00:18:01 29,60
80 Sofie Ohlsson Södertälje-Nykvarn OF 00:18:06 30,01
81 Åsa Wilestedt Attunda OK 00:18:09 30,26
82 Matilda Ahlquist Järla Orientering 00:18:10 30,34
82 Åsa Sjölander Täby OK 00:18:10 30,34
84 Elin Bjessmo Bromma-Vällingby SOK 00:18:14 30,67
85 Elin Thyr Centrum OK 00:18:17 30,91
86 Elin Ahlström IFK Enskede 00:18:23 31,40
87 Anna-Karin Sundqvist Tullinge SK 00:18:25 31,56
88 Annika Bygdén Södertälje-Nykvarn OF 00:18:26 31,65
89 Tuva Falk Sundbybergs IK 00:18:27 31,73
90 Ann Roller Järfälla OK 00:18:28 31,81
91 Emma Persson Tumba-Mälarhöjden OK 00:18:34 32,30
91 Malin Williamsson Centrum OK 00:18:34 32,30
93 Lovisa Nimvik Stern Järla Orientering 00:18:35 32,38
94 Emma Bromark Långhundra IF 00:18:37 32,55
95 Sanna-Kaisa Nyström OK Ravinen 00:18:40 32,79
96 Johanna Lännevall OK Roslagen 00:18:43 33,04
97 Gro Dahlbom Centrum OK 00:18:45 33,20
98 Agnes Thor Centrum OK 00:18:46 33,28
99 Hanna Gustafsson OK Kåre 00:18:49 33,53
100 Anna Ek OK Ravinen 00:18:51 33,69
101 Michaela Lundell OK Österåker 00:18:53 33,85
102 Julia Frisk Centrum OK 00:18:59 34,34
102 Ellinor Björklund Järfälla OK 00:18:59 34,34
104 Anna Åhman Centrum OK 00:19:01 34,51
105 Boel Sundberg OK Södertörn 00:19:02 34,59
106 Jenny Wallner Attunda OK 00:19:18 35,90
107 Emma Miléus Attunda OK 00:19:19 35,98
108 Sofia Persson Tullinge SK 00:19:20 36,06
109 Lena Nilevi Haninge SOK 00:19:24 36,39
110 Frida Arnesson Skarpnäcks OL 00:19:28 36,71
111 Linda Lönneberg Täby OK 00:19:29 36,80
112 Isabella Nilsson Gustavsbergs OK 00:19:34 37,20
113 Elin Giding Vallentuna-Össeby OL 00:19:37 37,45
114 Nadja Dahlström Snättringe SK 00:19:48 38,35
115 Sofie Karlsson Centrum OK 00:19:49 38,43
116 Annika Ohlsson Ärla IF 00:19:59 39,25
117 Mildred Pettersson Södertälje-Nykvarn OF 00:20:00 39,33
118 Maria Pedersen Järfälla OK 00:20:05 39,74
119 Embla Morast Haninge SOK 00:20:08 39,98
120 Nayara Gillsparr OK Österåker 00:20:17 40,72
121 Sara Hede Södertälje-Nykvarn OF 00:20:23 41,21
122 Lisa Heldt Södertälje-Nykvarn OF 00:20:25 41,37
123 Petra Ljungdell Täby OK 00:20:28 41,62
124 Lovisa Larsson Tullinge SK 00:20:29 41,70
125 Kajsa Ljungberg Tumba-Mälarhöjden OK 00:20:42 42,76
126 Amanda Tibell Långhundra IF 00:20:44 42,93
127 Eva Hagwall Järla Orientering 00:20:45 43,01
128 Meta Nordesjö Sundbybergs IK 00:20:46 43,09
129 Anna Ek Södertälje-Nykvarn OF 00:20:51 43,50
130 Ellinor Hamberg Järfälla OK 00:20:57 43,99
131 Maria Carlström Centrum OK 00:21:07 44,81
132 Jana Amacher Tullinge SK 00:21:15 45,46
133 Maja Sandvik Attunda OK 00:21:17 45,62
134 Kristina Canow OK Österåker 00:21:27 46,44
135 Elina Grahn IFK Lidingö SOK 00:21:35 47,09
136 Anna Gerhardsson Attunda OK 00:21:37 47,26
137 Carolina Nealis OK Roslagen 00:21:40 47,50
138 Katrin Josefsson Väsby OK 00:21:42 47,67
139 Pille Hedström Söders-Tyresö 00:21:43 47,75
140 Maria Edvardsson Järfälla OK 00:21:58 48,97
141 Ellen Skuncke Täby OK 00:21:59 49,06
142 Lova Aggefors Gustavsbergs OK 00:22:03 49,38
143 Therese Persson Snättringe SK 00:22:09 49,87
143 Alma Kappel OK Tyr 00:22:09 49,87
145 Lena Buhre Attunda OK 00:22:27 51,34
146 Charlotta Östervall Tumba-Mälarhöjden OK 00:22:29 51,51
147 Lisa Leickt Tullinge SK 00:22:38 52,24
148 Hanna Jonsson Söders-Tyresö 00:22:41 52,49
149 Emma Bellander Gustavsbergs OK 00:22:47 52,98
150 Vera Bogren Sundbybergs IK 00:22:49 53,14
151 Matilda Hektor Attunda OK 00:23:00 54,04
152 Viktoria Hedenlund Täby OK 00:23:07 54,61
154 Alice Hallmén Järfälla OK 00:23:22 55,84
155 Nickolina Hedenlund Täby OK 00:23:24 56,00
156 Lisa Österling OK Södertörn 00:23:26 56,17
157 Stina Boräng Snättringe SK 00:23:32 56,66
158 Andrea Jonsson Långhundra IF 00:23:42 57,47
159 Helena Falk Täby OK 00:23:54 58,45
160 Fanny Rostö Rånäs OK 00:24:01 59,03
161 Juni Stigsdotter IFK Lidingö SOK 00:24:07 59,52
162 Alice Gardby Tumba-Mälarhöjden OK 00:25:06 64,34
163 Linnéa Granlund Täby OK 00:25:24 65,81
164 Fanny Linderborg Skellefteå OK 00:25:40 67,12
165 Astrid Ander Vallentuna-Össeby OL 00:25:49 67,85
166 Sara Runeborg Attunda OK 00:25:56 68,43
167 Magdalena Grunder Järfälla OK 00:26:19 70,31
168 Lisa Törnqvist Attunda OK 00:26:35 71,61
169 Teresia Wällstedt Järfälla OK 00:26:40 72,02
170 Josefin Karlsson Attunda OK 00:26:47 72,59
171 Priscilla Ferrera Skarpnäcks OL 00:27:10 74,47
173 Tilda Bellander Gustavsbergs OK 00:27:44 77,25
174 Johanna Weiss Långhundra IF 00:28:41 81,91
175 Mikaela Wallerström OK Österåker 00:30:44 91,96
176 Josefin Lindqvist IFK Enskede 00:30:52 92,62
177 Maria Lidén Väsby OK 00:31:08 93,93
178 Åsa Byström Bromma-Vällingby SOK 00:31:51 97,44
179 Annica Sundeby Tumba-Mälarhöjden OK 00:32:49 102,18
180 Johanna Nimvik Stern Järla Orientering 00:33:03 103,32
Camilla Göstas Söders-Tyresö
Filipa Rodrigues Järla Orientering
Amelie Rajan IFK Lidingö SOK

Annonser

OOCup 2022