Svenska Orienteringsförbundet

Stockholm City Cup, #2 - H16

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Marcus Stenebo Attunda OK 00:10:32 18,00
2 Ludvig Lange Tumba-Mälarhöjden OK 00:10:53 20,99
3 Otto Balck Täby OK 00:11:00 21,99
4 Hugo Kindborn OK Hällen 00:11:20 24,84
5 Olle Kallur OK Ravinen 00:11:26 25,70
6 Isak Gelius Snättringe SK 00:11:39 27,55
7 Edvin Nilsson Långhundra IF 00:11:53 29,54
8 Hampus Hatlen Snättringe SK 00:11:59 30,40
9 Edvin Forsberg OK Ravinen 00:12:00 30,54
10 Jesper Åkesson Järfälla OK 00:12:13 32,39
10 Filip Storell Haninge SOK 00:12:13 32,39
12 Albin Warvelin Långhundra IF 00:12:22 33,67
13 Johan Fochsen Waxholms OK 00:12:33 35,24
14 Erik Bovallius Järfälla OK 00:12:37 35,81
15 Elis Forsberg Rundström IFK Enskede 00:12:42 36,52
16 Eskil Widehag Sundbybergs IK 00:12:44 36,81
16 Elis Ivers Attunda OK 00:12:44 36,81
18 Marcus Ekman Täby OK 00:12:51 37,81
19 Wilhelm Bergman Tullinge SK 00:12:59 38,95
20 Viktor Löfgren Södertälje-Nykvarn OF 00:13:04 39,66
21 Hjalmar Sandberg OK Älvsjö-Örby 00:13:15 41,23
22 Kim Örnberg Tumba-Mälarhöjden OK 00:13:26 42,79
23 Max Österling OK Södertörn 00:13:36 44,22
24 Henrik Lundfors IFK Enskede 00:13:47 45,78
25 Wilhelm Nordqvist Waxholms OK 00:13:49 46,07
26 Justus Arenander Skarpnäcks OL 00:13:53 46,64
27 Hugo Lindskog OK Ravinen 00:14:10 49,06
28 Olle Thimberg Söders-Tyresö 00:14:11 49,20
29 Melker Palm Järfälla OK 00:14:17 50,06
31 Gustaf Hofstedt Täby OK 00:14:43 53,76
32 Fredrik Ahlberg Täby OK 00:14:55 55,47
33 David Ryderås Waxholms OK 00:15:24 59,60
34 Hugo Backlund Tullinge SK 00:15:28 60,17
35 Melker Gardby Tumba-Mälarhöjden OK 00:15:38 61,60
36 Ludvig Ferdman Tullinge SK 00:15:56 64,16
37 Rasmus Lindblom Gustavsbergs OK 00:16:04 65,30
38 Lukas Wallhed Järla Orientering 00:16:14 66,73
39 Emil Franzén Sundbybergs IK 00:16:20 67,58
40 Emil Helander Tullinge SK 00:16:36 69,86
41 Viktor Davidsson Söders-Tyresö 00:16:53 72,28
42 Filip Dryselius Skarpnäcks OL 00:17:29 77,41
43 Mathias Dryselius Skarpnäcks OL 00:18:07 82,83
44 Morris Rassèt Bromma-Vällingby SOK 00:19:05 91,09
45 Lucas Alzén Gustavsbergs OK 00:20:45 105,34
46 Emil Funemyr Bromma-Vällingby SOK 00:21:53 115,02
47 Olle Brohagen OK Ravinen 00:27:22 161,90
Viktor Sone Attunda OK

Annonser

OOCup 2022