Svenska Orienteringsförbundet

Stockholm City Cup, #2 - H14

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Max Österberg Gustavsbergs OK 00:08:55 32,04
2 Hannes Mogensen OK Ravinen 00:09:12 35,35
3 Niklas Erlandsson OK Södertörn 00:10:01 44,88
4 Jonatan Anderson Järfälla OK 00:10:12 47,02
5 Erik Nederheim Täby OK 00:10:19 48,39
6 Linus Forsberg OK Ravinen 00:10:35 51,50
7 Sixten Lindqvist Skogsluffarnas OK 00:11:12 58,70
8 Hannes Lindqvist IFK Enskede 00:11:17 59,67
9 Linus Nilsson OK Österåker 00:11:19 60,06
10 Erik Månsson Södertälje-Nykvarn OF 00:11:20 60,25
11 Erik Lundquist OK Ravinen 00:11:33 62,78
12 Felix Flodman Tullinge SK 00:11:37 63,56
13 Jens Fochsen Waxholms OK 00:11:40 64,14
14 Svante Sandvik Attunda OK 00:11:42 64,53
15 Erik Norin Söders-Tyresö 00:11:53 66,67
16 Noa Helgars Täby OK 00:11:55 67,06
17 Oliver Liwång IFK Lidingö SOK 00:12:02 68,42
18 August Olding Täby OK 00:12:06 69,20
19 Hugo Sjölander Täby OK 00:12:07 69,39
20 Arvid Myrberger Tullinge SK 00:12:10 69,98
21 Rasmus Lundström Väsby OK 00:12:13 70,56
22 Joel Wallner Attunda OK 00:12:17 71,34
23 Simon Stridh Skogsluffarnas OK 00:12:21 72,12
24 Axel Björnberg Färdig Nyköpings OK 00:12:23 72,51
25 Gustav Storell Haninge SOK 00:12:32 74,26
26 Hugo Örtlund Rånäs OK 00:12:41 76,01
27 Malte Thelander Haninge SOK 00:12:43 76,40
28 Malte Bellander Gustavsbergs OK 00:12:46 76,98
29 Åke Falkenström Skogsluffarnas OK 00:12:55 78,73
30 Axel Trofast Tullinge SK 00:13:06 80,87
31 Arvid Hammarbäck Skogsluffarnas OK 00:13:08 81,26
32 Erik Wällstedt Järfälla OK 00:13:23 84,18
33 Ludvig Hagwall Järla Orientering 00:13:38 87,10
34 Linus Nilevi Haninge SOK 00:13:39 87,29
35 Elias Ljungdell Täby OK 00:13:40 87,48
36 Jonathan Nilsson Gustavsbergs OK 00:13:42 87,87
37 Alexander Dyberg IFK Lidingö SOK 00:13:44 88,26
38 Olle Synnermark Skogsluffarnas OK 00:13:46 88,65
39 Ture Johansson Skogsluffarnas OK 00:13:59 91,18
40 Sandro Pruth Skogsluffarnas OK 00:14:24 96,04
41 Wilhelm Grönquist Sundbybergs IK 00:14:27 96,63
41 Linus Skatt OK Södertörn 00:14:27 96,63
43 Malte Albinsson OK Österåker 00:14:32 97,60
44 Nils Samrud IFK Lidingö SOK 00:14:36 98,38
45 Simon Palmgren Skogsluffarnas OK 00:14:47 100,52
46 Anton Hedström Söders-Tyresö 00:14:59 102,85
46 Ruben Hård Skogsluffarnas OK 00:14:59 102,85
48 Hampus Sundberg Järfälla OK 00:15:12 105,38
49 Folke Kåberg OK Ravinen 00:15:33 109,47
50 Gustav Lübcke OK Ravinen 00:15:38 110,44
51 Elias Bladh Tullinge SK 00:15:50 112,77
52 Axel Linder Linnersjö Gustavsbergs OK 00:15:57 114,14
53 Elliot Jonsson Attunda OK 00:16:22 119,00
54 Axel Nordqvist Waxholms OK 00:16:24 119,39
55 Joel Björklund Attunda OK 00:17:11 128,53
56 Simon Trossing Täby OK 00:17:21 130,48
57 Axel Rystedt Södertälje-Nykvarn OF 00:17:32 132,62
58 Gustav Svensson Rånäs OK 00:18:50 147,79
59 Frode Smitt Södertälje-Nykvarn OF 00:19:17 153,04
60 Fabian Törnqvist Attunda OK 00:20:41 169,38
61 Eric Persson Bromma-Vällingby SOK 00:23:13 198,95
62 Melvin Ek Sundbybergs IK 00:26:54 241,94
63 Love Danielsson Solna OK 00:31:52 299,91
Marcus Grunder Järfälla OK

Annonser

Bagheera