Svenska Orienteringsförbundet

Stockholm City Cup, #2 - H12

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Ludvig Eggöy Markhester Snättringe SK 00:07:40 57,89
2 Henning Falkenström Skogsluffarnas OK 00:07:59 63,25
3 Gustav Eggöy Markhester Snättringe SK 00:08:31 72,29
4 Edvin Johansson Väsby OK 00:08:33 72,85
5 Åke Engman IFK Lidingö SOK 00:10:48 110,98
6 Gustav Myrberger Tullinge SK 00:10:50 111,54
7 Lucas De Boussard IFK Enskede 00:10:57 113,52
8 Noel Hellberg Sundbybergs IK 00:11:06 116,06
9 Egon Wistedt Sundbybergs IK 00:11:10 117,19
10 Petter Fochsen Waxholms OK 00:11:14 118,32
11 Anton Akterin OK Älvsjö-Örby 00:11:40 125,67
12 Vincent Rylander Väsby OK 00:11:41 125,95
13 Benjamin Hjertén Järfälla OK 00:12:15 135,55
14 Ivar Messing OK Älvsjö-Örby 00:12:22 137,53
15 Erik Balck Täby OK 00:12:24 138,09
16 Ruben Arenander Skarpnäcks OL 00:12:31 140,07
17 Elias Trossing Täby OK 00:12:37 141,76
18 Gustav Lindberg OK Roslagen 00:12:42 143,18
19 Linus Danielsson Solna OK 00:13:10 151,08
20 Teodor Jonsson Skarpnäcks OL 00:14:26 172,55
21 Botvid Simonsson Sundbybergs IK 00:14:37 175,65
22 Oscar Lundquist OK Ravinen 00:14:57 181,30
23 Elis Östborg Skogsluffarnas OK 00:14:58 181,58
24 Victor Granath Väsby OK 00:14:59 181,87
25 Lukas Sjöblom Attunda OK 00:15:00 182,15
26 Folke Johansson Sundbybergs IK 00:15:06 183,84
27 Viggo Mårsell Tumba-Mälarhöjden OK 00:15:30 190,62
28 Filip Sjölander Täby OK 00:15:36 192,32
29 Malte Jenner Gustavsbergs OK 00:15:37 192,60
30 Alve Wistedt Sundbybergs IK 00:15:42 194,01
31 Jon Forsberg Rundström IFK Enskede 00:17:01 216,32
32 Erik Sjölander Täby OK 00:17:15 220,28
33 Oliver Jonsson Attunda OK 00:17:20 221,69
34 Wilmer Hagrot Täby OK 00:17:58 232,42
35 Max Boström Järfälla OK 00:18:08 235,24
36 Hugo Nyström OK Ravinen 00:18:17 237,78
37 Wilmer Carlstein IFK Lidingö SOK 00:18:22 239,20
38 Olof Hagwall Järla Orientering 00:18:53 247,95
39 Max Lindqvist Täby OK 00:19:46 262,92
40 Caio Pruth Skogsluffarnas OK 00:19:53 264,90
41 Simon Ahlström IFK Enskede 00:20:48 280,43
42 Gustav Nyström OK Ravinen 00:20:55 282,41
43 Albin Persson Täby OK 00:21:01 284,10
44 Edvin Björklund Boljang Tumba-Mälarhöjden OK 00:22:03 300,00
45 Svante Brohagen OK Ravinen 00:23:20 300,00
47 Isak Warvelin Långhundra IF 00:29:10 300,00
48 Elliot Ljungdell Täby OK 00:31:26 300,00
49 Felix Ahlström IFK Enskede 00:32:59 300,00
Edvin Wallner Attunda OK
Ture Lindskog OK Ravinen
Arvid Rundström OK Ravinen

Annonser

Bagheera