Svenska Orienteringsförbundet

DM, sprint, Stockholm - D16

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Amanda Granqvist OK Ravinen 00:13:38 10,86
2 Smilla Mogensen OK Ravinen 00:14:49 16,87
3 Elisabeth Larsson OK Södertörn 00:14:59 17,72
4 Ida Österberg Gustavsbergs OK 00:15:18 19,33
5 Fredrika Nordquist Täby OK 00:15:22 19,67
6 Tilda Mårtensson OK Ravinen 00:15:34 20,68
7 Sigrid Carlsson Sundbybergs IK 00:15:37 20,93
8 Ronja Ståhl Sundbybergs IK 00:16:06 23,39
9 Ida Hänström Täby OK 00:16:07 23,47
10 Miia Roller Järfälla OK 00:16:13 23,98
11 Åsa Sundström Järla Orientering 00:16:18 24,41
12 Kerstin Åberg Tumba-Mälarhöjden OK 00:16:28 25,25
13 Ester Andersson OK Södertörn 00:16:29 25,34
14 Doris Iko Täby OK 00:16:32 25,59
15 Ebba Kolmodin Tumba-Mälarhöjden OK 00:16:38 26,10
16 Wilma Leickt Tullinge SK 00:16:41 26,35
17 Tove Sjöberg Tullinge SK 00:17:21 29,74
18 Agnes Damberg IFK Lidingö SOK 00:17:35 30,92
19 Hedda Röstin OK Ravinen 00:17:51 32,28
20 Alicia Schandl OK Södertörn 00:17:55 32,62
20 Tindra Jonsson Skarpnäcks OL 00:17:55 32,62
22 Lisa Wadenbrant Sundbybergs IK 00:18:20 34,73
23 Lovisa Göstas Källman Söders-Tyresö 00:18:33 35,83
24 Vendela Rundström OK Ravinen 00:18:40 36,43
25 Agnes Weiss Långhundra IF 00:18:43 36,68
26 Elin Wolgast Snättringe SK 00:18:49 37,19
27 Emma Svidén Söders-Tyresö 00:19:01 38,20
28 Elsa Käll Tumba-Mälarhöjden OK 00:19:06 38,63
29 Wilma Josefsson Väsby OK 00:19:07 38,71
30 Bella Pedersen Järfälla OK 00:19:20 39,81
31 Ingrid André Tumba-Mälarhöjden OK 00:19:21 39,90
32 Tilda Dalekant IFK Enskede 00:19:26 40,32
33 Emma Norin Söders-Tyresö 00:19:32 40,83
34 Alva Bladh Tullinge SK 00:20:00 43,20
35 Johanna Almgren OK Ravinen 00:20:24 45,23
36 Moa Fröstadius Sundbybergs IK 00:20:56 47,94
37 Sanna Rinnbäck OK Ravinen 00:22:09 54,12
38 Emilia Nilsson Gustavsbergs OK 00:23:05 58,86
39 Sara Granholm Järfälla OK 00:24:44 67,24
40 Madeleine Granath Väsby OK 00:25:08 69,27
41 Tilde Brederman Väsby OK 00:27:38 81,97
42 Ebba Hörling Sundbybergs IK 00:27:55 83,41
43 Hailey Buhre Attunda OK 00:33:51 113,54
Lisa Thunell IFK Lidingö SOK
Moa Johansson Väsby OK

Annonser

Bagheera