Svenska Orienteringsförbundet

DM, sprint, Stockholm - D14

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Wilma Mårtensson OK Ravinen 00:12:00 30,48
2 Linn De Boussard IFK Enskede 00:12:27 33,81
3 Maja Lilja IFK Lidingö SOK 00:13:14 39,61
4 Alice Ljungberg Tumba-Mälarhöjden OK 00:13:27 41,22
5 Ellen Aneland OK Ravinen 00:13:32 41,84
6 Freja Hjerne Tumba-Mälarhöjden OK 00:13:35 42,21
7 Klara Junegard Tullinge SK 00:13:42 43,07
8 Tove Olsson OK Södertörn 00:13:44 43,32
9 Vilma Nilsson Attunda OK 00:13:45 43,44
10 Lovisa Bergsten OK Södertörn 00:13:50 44,06
11 Felicia Strindér IFK Enskede 00:14:01 45,42
12 Ebba Westring Järfälla OK 00:14:03 45,66
13 Alva Lidström Lauri Snättringe SK 00:14:19 47,64
14 Elin Abel Snättringe SK 00:14:23 48,13
14 Molly Gelius Snättringe SK 00:14:23 48,13
16 Emma Henriques OK Södertörn 00:14:29 48,87
17 Ingrid Johansson Sundbybergs IK 00:14:48 51,22
18 Nova Matthews Tullinge SK 00:14:55 52,08
19 Stina Pedersen Järfälla OK 00:14:56 52,20
20 Malin Strömqvist Attunda OK 00:14:58 52,45
21 Emma Höök IFK Lidingö SOK 00:15:00 52,70
22 Filippa Hjerne Tumba-Mälarhöjden OK 00:15:01 52,82
23 Alva Björklund Boljang Tumba-Mälarhöjden OK 00:15:03 53,07
24 Rut Lundin OK Södertörn 00:15:08 53,68
25 Alice Hedin IFK Lidingö SOK 00:15:14 54,43
26 Emma Hallendal IFK Enskede 00:15:21 55,29
27 Fanny Sundberg Tullinge SK 00:15:33 56,77
28 Eleonora Dell'Orto Sundbybergs IK 00:15:38 57,39
29 Stina Ylipää Mälarö SOK 00:15:45 58,25
30 Lovis de Villiers OK Södertörn 00:15:50 58,87
31 Märta Wigle OK Södertörn 00:15:51 58,99
32 Maja Falk Sundbybergs IK 00:16:04 60,60
33 Lovisa Lindqvist IFK Enskede 00:16:19 62,45
34 Lovisa Nordquist Täby OK 00:16:47 65,90
35 Britta Börjesson Järla Orientering 00:17:14 69,24
36 Hilda Mårsell Tumba-Mälarhöjden OK 00:17:30 71,21
37 Elsa Forsberg Järfälla OK 00:18:20 77,38
38 Emilia Bergman Tullinge SK 00:18:28 78,37
39 Alice Röken Täby OK 00:19:39 87,13
40 Stella Östblom Järfälla OK 00:20:33 93,80
41 Alma Barkstedt Täby OK 00:21:05 97,75
42 Ida Warvelin Långhundra IF 00:22:02 104,78
43 Lina Torbiörnsson Järla Orientering 00:22:05 105,15
Jenny Göstas Källman Söders-Tyresö

Annonser

Bagheera