Swedish Orienteering Federation

DM, sprint, Stockholm - D14

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Name Club Time Poäng
1 Wilma Mårtensson OK Ravinen 00:12:00 30.48
2 Linn De Boussard IFK Enskede 00:12:27 33.81
3 Maja Lilja IFK Lidingö SOK 00:13:14 39.61
4 Alice Ljungberg Tumba-Mälarhöjden OK 00:13:27 41.22
5 Ellen Aneland OK Ravinen 00:13:32 41.84
6 Freja Hjerne Tumba-Mälarhöjden OK 00:13:35 42.21
7 Klara Junegard Tullinge SK 00:13:42 43.07
8 Tove Olsson OK Södertörn 00:13:44 43.32
9 Vilma Nilsson Attunda OK 00:13:45 43.44
10 Lovisa Bergsten OK Södertörn 00:13:50 44.06
11 Felicia Strindér IFK Enskede 00:14:01 45.42
12 Ebba Westring Järfälla OK 00:14:03 45.66
13 Alva Lidström Lauri Snättringe SK 00:14:19 47.64
14 Elin Abel Snättringe SK 00:14:23 48.13
14 Molly Gelius Snättringe SK 00:14:23 48.13
16 Emma Henriques OK Södertörn 00:14:29 48.87
17 Ingrid Johansson Sundbybergs IK 00:14:48 51.22
18 Nova Matthews Tullinge SK 00:14:55 52.08
19 Stina Pedersen Järfälla OK 00:14:56 52.20
20 Malin Strömqvist Attunda OK 00:14:58 52.45
21 Emma Höök IFK Lidingö SOK 00:15:00 52.70
22 Filippa Hjerne Tumba-Mälarhöjden OK 00:15:01 52.82
23 Alva Björklund Boljang Tumba-Mälarhöjden OK 00:15:03 53.07
24 Rut Lundin OK Södertörn 00:15:08 53.68
25 Alice Hedin IFK Lidingö SOK 00:15:14 54.43
26 Emma Hallendal IFK Enskede 00:15:21 55.29
27 Fanny Sundberg Tullinge SK 00:15:33 56.77
28 Eleonora Dell'Orto Sundbybergs IK 00:15:38 57.39
29 Stina Ylipää Mälarö SOK 00:15:45 58.25
30 Lovis de Villiers OK Södertörn 00:15:50 58.87
31 Märta Wigle OK Södertörn 00:15:51 58.99
32 Maja Falk Sundbybergs IK 00:16:04 60.60
33 Lovisa Lindqvist IFK Enskede 00:16:19 62.45
34 Lovisa Nordquist Täby OK 00:16:47 65.90
35 Britta Börjesson Järla Orientering 00:17:14 69.24
36 Hilda Mårsell Tumba-Mälarhöjden OK 00:17:30 71.21
37 Elsa Forsberg Järfälla OK 00:18:20 77.38
38 Emilia Bergman Tullinge SK 00:18:28 78.37
39 Alice Röken Täby OK 00:19:39 87.13
40 Stella Östblom Järfälla OK 00:20:33 93.80
41 Alma Barkstedt Täby OK 00:21:05 97.75
42 Ida Warvelin Långhundra IF 00:22:02 104.78
43 Lina Torbiörnsson Järla Orientering 00:22:05 105.15
Jenny Göstas Källman Söders-Tyresö

Advertisements

Bagheera