Svenska Orienteringsförbundet

Hallandspremiären, medel - H16

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Viktor Gunnarsson IK Hakarpspojkarna 00:20:52 18,59
2 Olle Karlsson IK Hakarpspojkarna 00:21:32 21,49
4 Casper Skepp Sävedalens AIK 00:22:01 23,58
5 Hugo Ericsson Växjö OK 00:22:10 24,23
6 Edvin Selin FK Göingarna 00:23:12 28,72
7 William Sturesson Lerums SOK 00:23:14 28,86
8 Albin Weiden Skåneslättens OL 00:23:21 29,37
9 Mattias Öhlund IK Hakarpspojkarna 00:23:23 29,51
10 Sverre Röjgård OK Kolmården 00:23:32 30,16
11 David Almén Vänersborgs SK 00:23:42 30,89
12 Adrian Sjödin IK Hakarpspojkarna 00:23:47 31,25
14 Anton Kastrup Sävedalens AIK 00:24:00 32,19
15 Anton Kruse KFUM Örebro OK 00:24:10 32,91
16 Victor Beischer IK Uven 00:24:36 34,79
18 Tobias Johansson OK Löftan 00:25:13 37,47
19 Willy Fjällborg Stenungsunds OK 00:25:40 39,42
20 Gunnar Fovaeus Sävedalens AIK 00:25:44 39,71
21 Alfred Erdelius IF Rigor 00:25:55 40,51
23 Melker Åkesson OK Landehof 00:26:23 42,53
24 Edvin Henrysson Tibro OK 00:26:32 43,18
25 Noel Helmersson OK Tisaren 00:26:44 44,05
26 Fritjof Aderstedt Althoff Kungälvs OK 00:27:16 46,36
27 Alfred Hallqvist Ulricehamns OK 00:27:19 46,58
28 William Rönnborg IK Uven 00:27:21 46,72
29 Ludvig Lange Tumba-Mälarhöjden OK 00:27:44 48,39
31 Jonathan Rundqvist OK Nackhe 00:28:16 50,70
32 Alexander Jansson OK Djerf 00:28:41 52,51
33 Axel Bechtel FK Friskus-Varberg 00:29:21 55,40
35 Emil Larsson OK Tisaren 00:29:50 57,50
36 Alex Johansson FK Friskus-Varberg 00:30:10 58,95
37 Jakob Moberg OK Löftan 00:30:18 59,52
38 Ivar Helmersson Hässleholms OK 00:32:11 67,70
40 Ebbe Holmqvist Sjövalla FK 00:32:14 67,91
42 Mattias Hansson OK Djerf 00:32:41 69,87
43 Alvin Ollander OK Landehof 00:32:58 71,10
44 Gustav Andersson OK Löftan 00:33:15 72,32
45 Isak Bengtsson OK Löftan 00:34:11 76,37
46 Erik Ling IK Hakarpspojkarna 00:34:48 79,05
47 Hannes Essunger Sjövalla FK 00:36:20 85,70
48 Arvid Ekström Stenungsunds OK 00:37:09 89,25
49 Klas Ljungqvist Lunds OK 00:39:50 100,89
50 Albin Samuelsson OK Vivill 00:40:35 104,14
51 Martin Hansson IF Rigor 00:41:24 107,69
53 Jacob Grahn IK Uven 00:48:46 139,65
55 Moltas Östergren Alvesta SOK 01:10:40 234,68
56 Edvin Tolestam IF Rigor 01:14:37 251,82
Arvid Skepp Sävedalens AIK

Annonser

OOCup 2022