Swedish League, #5, medeldistans (WRE) + nationell tävling - D21
- Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
- Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
|
|
Namn |
Klubb |
Tid |
Poäng |
|
1 |
Isabel Salén
|
IFK Mora OK |
00:28:59 |
12,83 |
|
2 |
Evelina Wickbom
|
Vittjärvs IK |
00:29:22 |
13,77 |
|
3 |
Klara Yngvesson
|
Umeå OK |
00:29:28 |
14,02 |
|
4 |
Frida Forsberg
|
OK Ravinen |
00:31:21 |
18,65 |
|
5 |
Sofia Törnqvist
|
IFK Lidingö SOK |
00:31:40 |
19,42 |
|
6 |
Sofia Adolfsson
|
IFK Lidingö SOK |
00:32:20 |
21,06 |
|
7 |
Tove Lagerberg
|
OK Södertörn |
00:32:21 |
21,10 |
|
8 |
Sofia Persson
|
Snättringe SK |
00:32:59 |
22,66 |
|
10 |
Moa Kjellstrand
|
Centrum OK |
00:33:45 |
24,54 |
|
11 |
Amanda Holmgren
|
Vittjärvs IK |
00:33:59 |
25,12 |
|
12 |
Stina Granefelt
|
OK Tyr |
00:34:05 |
25,36 |
|
13 |
Emma Bergström
|
Vittjärvs IK |
00:34:06 |
25,40 |
|
14 |
Sara Bengtsson
|
Långhundra IF |
00:34:38 |
26,71 |
|
15 |
Laura Angelo
|
Attunda OK |
00:34:53 |
27,33 |
|
16 |
Sofia Grawé
|
Ärla IF |
00:35:32 |
28,93 |
|
17 |
Elin Sundqvist
|
Tullinge SK |
00:36:11 |
30,52 |
|
19 |
Amelia Skalberg
|
Bredaryds SOK |
00:37:09 |
32,90 |
|
20 |
Linnea Börjars
|
Centrum OK |
00:37:39 |
34,13 |
|
21 |
Helena Markstedt
|
OK Södertörn |
00:38:09 |
35,35 |
|
23 |
Linnea Malmberg
|
Stora Tuna OK |
00:38:29 |
36,17 |
|
24 |
Emma Jonsson
|
OK Rodhen |
00:38:40 |
36,62 |
|
25 |
Ronja Hill
|
Tumba-Mälarhöjden OK |
00:38:45 |
36,83 |
|
26 |
Jenni Simola
|
IFK Lidingö SOK |
00:40:17 |
40,60 |
|
27 |
Emma Nilsson
|
OK Tranan |
00:40:42 |
41,62 |
|
28 |
Rachel Collins
|
IFK Hedemora OK |
00:40:53 |
42,07 |
|
30 |
Karna Thorsson
|
OK Linné |
00:41:15 |
42,97 |
|
31 |
Kadri Kalvo
|
Sundsvalls OK |
00:41:54 |
44,57 |
|
32 |
Ramona Åkermarck-Mähönen
|
IFK Lidingö SOK |
00:42:30 |
46,04 |
|
33 |
Sigrid Holmgren
|
OK Renen |
00:42:38 |
46,37 |
|
34 |
Charlotte Ihrfors
|
OK Linné |
00:43:09 |
47,64 |
|
35 |
Ebba Westerberg
|
IF Thor |
00:43:15 |
47,89 |
|
36 |
Tora Westerberg
|
OK Kolmården |
00:43:27 |
48,38 |
|
37 |
Nadja Rutz
|
Sundbybergs IK |
00:44:00 |
49,73 |
|
38 |
Elina Von Krusenstierna
|
OK Kåre |
00:45:22 |
53,09 |
|
39 |
Johanna Ragvald
|
OK Linné |
00:46:42 |
56,36 |
|
41 |
Tove Brattgård
|
IFK Lidingö SOK |
00:50:21 |
65,33 |
|
44 |
Gitte Leth
|
Sundsvalls OK |
00:54:18 |
75,04 |
|
46 |
Josefine Häggdahl
|
Katrineholms OK |
00:59:01 |
86,63 |
|
47 |
Kristina Canow
|
OK Österåker |
01:04:20 |
99,69 |
|
48 |
Mikaela Wallerström
|
OK Österåker |
01:21:23 |
141,58 |
|
|
Emma Bromark
|
Långhundra IF |
|
|
|
|
Petra Eklund
|
Lunds OK |
|
|