Svenska Orienteringsförbundet

Fäbodloppet, dag 1 - H21

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Isac von Krusenstierna OK Kåre 00:34:21 4,60
2 Oskar Sandberg Malungs OK Skogsmårdarna 00:36:29 9,36
3 Simon Hodler IFK Mora OK 00:36:40 9,76
4 Filip Wadsten Malungs OK Skogsmårdarna 00:38:21 13,52
5 Johan Nordlund Malungs OK Skogsmårdarna 00:39:47 16,72
6 Linus Bohman Malungs OK Skogsmårdarna 00:39:49 16,79
7 Martin Hammarberg Malungs OK Skogsmårdarna 00:40:12 17,65
8 Erik Liljequist Stora Tuna OK 00:40:22 18,02
9 Oskar Lundqvist Malungs OK Skogsmårdarna 00:40:43 18,80
10 Albin Lillieström Malungs OK Skogsmårdarna 00:40:52 19,13
10 Erik Martinsson Linköpings OK 00:40:52 19,13
12 Staffan Eriksson Stora Tuna OK 00:42:13 22,15
13 Pelle Engstrand Stora Tuna OK 00:43:11 24,30
14 Erik Lind OK Linné 00:43:21 24,67
15 Emil Åberg OK Kåre 00:43:48 25,68
16 Göran Anlind Leksands OK 00:45:42 29,92
17 Gustav Johnsson IFK Mora OK 00:46:19 31,29
18 Gustav Öhgren OK Kåre 00:46:28 31,63
19 Marcus Halvarsson KFUM Örebro OK 00:46:52 32,52
20 Gustaf Berglund IFK Mora OK 00:47:44 34,45
21 Mathias Nyström Norbergs OK 00:47:47 34,57
22 Markus Lang Stora Tuna OK 00:48:00 35,05
23 Erik Sundberg Stora Tuna OK 00:49:01 37,32
24 Mathias Wilhelmsson OK Kåre 00:50:05 39,70
25 Martin Holth Johannessen Kamrat och IF KIF 00:50:34 40,77
26 Jonas Carlsson Stora Tuna OK 00:50:53 41,48
27 Johan Hallgren Bjursås OK 00:50:58 41,67
28 Carl Magnusson IFK Mora OK 00:52:16 44,57
29 Rikard Tynell Grycksbo IF OK 00:52:27 44,98
30 Emil Hammarström OK Måsen 00:54:00 48,43
31 Johan Sonesson Gagnefs OK 00:55:01 50,70
31 Erik Nordkvist Gagnefs OK 00:55:01 50,70
33 Erik Sonesson Gagnefs OK 00:56:09 53,23
34 Olov Ericson Alfta-Ösa OK 00:57:31 56,28
35 Joakim Eriksson Tierps SOK 00:59:06 59,81
36 Erik Eriksson OK Älgen 01:02:43 67,88
37 Filip Rosjö Jönköpings OK 01:04:15 71,30
38 Henrik Spångmyr IK Jarl Rättvik 01:07:28 78,48
39 Anton Backlund Säterbygdens OK 01:08:03 79,78
40 Adrian Lundberg IK Vikings OK 01:08:56 81,75
41 Kalle Zetterström Söders-Tyresö 01:23:29 114,21
Hampus Möller Stora Tuna OK
Rikard Claesson Stora Tuna OK

Annonser

Orienteringsmagasinet 1 kr
Skåne OF