Svenska Orienteringsförbundet

Påskorienteringen - H55

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Niklas Löwegren Stora Tuna OK 00:33:31 14,19
2 Michael Wehlin Skogspojkarnas OK 00:33:57 15,31
3 Ulf Magnusson Leksands OK 00:37:53 25,43
4 Mats Bäckström OK Enen 00:39:39 29,97
5 Mats Windstedt Fredrikshofs IF Skid & OK 00:41:03 33,57
6 Dan Nilsson Nyköpings OK 00:41:14 34,04
7 Stig Thunell IFK Lidingö SOK 00:41:22 34,39
8 Christer Östlund Strängnäs-Malmby OL 00:41:48 35,50
9 Stefan Bjurstedt Surahammars SOK 00:41:58 35,93
10 Per Carlsson Nyköpings OK 00:42:54 38,33
11 Per Kallhauge Snättringe SK 00:43:09 38,97
12 Piero Sannicolò Tullinge SK 00:43:17 39,32
13 Patrik Ahlgren Täby OK 00:43:57 41,03
14 Per Eriksson Västerbergslagens OL 00:44:04 41,33
15 Joakim Eriksson Södertälje-Nykvarn OF 00:44:59 43,69
16 Patrik Thybeck Lindebygdens OK 00:45:11 44,20
17 Jan Viklund Västerås SOK 00:45:15 44,38
18 Mats Jönsson Korsnäs IF OK 00:45:52 45,96
19 Jan-Åke Stolt Karlsson OK Milan 00:46:04 46,48
20 Mats Heldt Södertälje-Nykvarn OF 00:46:18 47,08
21 Johan Hammarström OK Måsen 00:46:59 48,83
22 Staffan Zilling OK Södertörn 00:48:53 53,72
23 Mats Hall Nyköpings OK 00:49:10 54,45
24 Per Skyllberg OK Klemmingen 00:50:02 56,68
25 Kalle Östgren OK Kåre 00:50:30 57,88
26 Sven Undeland Södertälje-Nykvarn OF 00:55:33 70,87
27 Henrik Hallor Lindebygdens OK 00:57:34 76,06
28 Ronny Nordgren Sundbybergs IK 00:58:38 78,80
29 Leif Mörkfors Järfälla OK 01:00:59 84,85
30 Peter Kraft Sala OK 01:01:57 87,34
31 Ingvar Svensson Almby IK 01:02:28 88,66
32 Karri Lindell OK Måsen 01:04:03 92,74
33 Jan Nettelbjer Järfälla OK 01:07:09 100,71
34 Håkan Svensson Almby IK 01:10:21 108,94
35 Henry Vestergård Almby IK 01:11:24 111,64
36 Fredrik Nilsson KFUM Örebro OK 01:15:37 122,49
37 Erik Bengtsson Sala OK 01:32:28 165,84
Anders Winald Hellas Orientering

Annonser

Bagheera