Svenska Orienteringsförbundet

Boforsloppet - H21

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 William Pommer Stora Tuna OK 00:30:01 8,11
2 Johan Ek-Larsson Södertälje-Nykvarn OF 00:30:07 8,38
3 Oskar Andrén OK Tisaren 00:30:12 8,60
4 Jakob Wallenhammar Hagaby GoIF Örebro 00:32:32 14,83
6 Jonas Andersson OK Roxen 00:33:01 16,12
7 Erik Berzell Järla Orientering 00:33:02 16,17
8 Sebastian Månsson Hagaby GoIF Örebro 00:33:08 16,44
9 Waldemar Andersson Långhundra IF 00:33:40 17,86
10 Johan Aronsson OK Tisaren 00:33:43 17,99
11 Jacob Eriksson KFUM Örebro OK 00:33:46 18,13
12 Viktor Skoog Kils OK 00:34:08 19,11
13 Albin Arlebo KFUM Örebro OK 00:34:10 19,20
14 Sören Kindlund OK Tyr 00:34:30 20,09
15 Dan Larsson OK Tisaren 00:34:53 21,11
16 Jan Olm Kils OK 00:35:07 21,73
17 Henric Brohede OK Tyr 00:35:11 21,91
18 Tomas Hallmén OK Tisaren 00:35:18 22,22
19 Lukas Olm Kils OK 00:35:22 22,40
20 Jonathan Uller Kils OK 00:35:37 23,07
21 Mikael Pihel OK Tisaren 00:36:38 25,78
22 Per Eklöf OK Milan 00:37:05 26,98
23 Patrik Blom Rehns BK 00:37:21 27,69
24 Marcus Berggren Nyköpings OK 00:37:38 28,45
25 Mattias Hane OK Tyr 00:38:12 29,96
26 Andrew Quin IFK Lidingö SOK 00:38:51 31,70
27 Mikael Andersson Stora Tuna OK 00:38:55 31,88
28 David Kleman Täby OK 00:38:58 32,01
29 Johan Rydberg Umeå OK 00:39:05 32,32
30 Viacheslav Matiash OK Tisaren 00:39:34 33,61
31 Anders Holtet-Lindberg OK Tyr 00:39:35 33,66
32 Per Fredberg Kristinehamns OK 00:39:39 33,84
33 Linus Malm KFUM Örebro OK 00:40:10 35,21
34 David Wästlund OK Tyr 00:40:51 37,04
35 Magnus Nordström Kils OK 00:40:58 37,35
35 Mykyta Zviahin OK Tisaren 00:40:58 37,35
37 Marcus Halvarsson KFUM Örebro OK 00:41:35 39,00
38 Erik Råberg Fossum IF 00:42:06 40,38
39 Joakim Persson Kils OK 00:42:12 40,64
40 Stefan Aronsson KFUM Örebro OK 00:42:58 42,69
41 Marcus Beckius OK Tyr 00:43:03 42,91
42 William Segura KFUM Örebro OK 00:43:52 45,09
43 Anders Södersten-Dahlgren Filipstads OK 00:44:05 45,67
44 Erik Lindgren OK Tisaren 00:44:09 45,85
45 Mikael Nyström OK Ravinen 00:44:40 47,23
46 David Henriksson Kristinehamns OK 00:44:41 47,27
47 Marcus Klasenius KFUM Örebro OK 00:45:11 48,61
48 Adrian Lundberg IK Vikings OK 00:45:40 49,90
49 Christer Skoog Kils OK 00:46:24 51,86
50 Erik Eriksson OK Älgen 00:47:23 54,48
51 Jonas Uller Kils OK 00:48:17 56,89
52 Lars Holmgård Kils OK 00:49:03 58,93
53 Andreas Karlsson Åre OK 00:49:06 59,07
54 Anders Hedqvist OK Tyr 00:49:13 59,38
55 Martin Kvarnström Kils OK 00:51:29 65,43
56 Patrich Kung Garphyttans IF 00:59:59 88,12

Annonser

Bagheera