Tre skåningar och en dansk etapp 4 - H70
- Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
- Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
|
|
Namn |
Klubb |
Tid |
Poäng |
|
1 |
Bo Klamfelt
|
Tibro OK |
00:15:35 |
32,80 |
|
2 |
Lars Granefelt
|
OK Tyr |
00:15:50 |
34,53 |
|
3 |
Carl-Henry Andersson
|
OK Orinto |
00:16:00 |
35,68 |
|
4 |
Conny Jidetoft
|
Stångenäs AIS |
00:16:16 |
37,53 |
|
5 |
Åke Persson
|
Hjärnarps OL |
00:16:17 |
37,64 |
|
6 |
Agne Bengtsson
|
OK Kompassen |
00:16:26 |
38,68 |
|
7 |
Ulf Kjellin
|
OK Hedströmmen |
00:16:33 |
39,49 |
|
8 |
Lars Persson
|
OK Kompassen |
00:16:36 |
39,84 |
|
9 |
Lennart Hermansson
|
Stångenäs AIS |
00:16:37 |
39,95 |
|
10 |
Tage Sandberg
|
Bromma-Vällingby SOK |
00:16:55 |
42,03 |
|
11 |
Håkan Nilsson
|
Malmö OK |
00:17:04 |
43,07 |
|
12 |
Olof Karlsson
|
Uddevalla OK |
00:17:05 |
43,18 |
|
13 |
Owe Nilsson
|
Stigmännen Karlshamns OK |
00:17:10 |
43,76 |
|
14 |
Leif Axelsson
|
Målilla OK |
00:18:15 |
51,26 |
|
15 |
Hans Carlsson
|
IFK Göteborg Orientering |
00:18:33 |
53,34 |
|
15 |
Kent Jogeland
|
IK Ymer |
00:18:33 |
53,34 |
|
17 |
Kjell Erlandsson
|
OK Lindéna |
00:18:34 |
53,46 |
|
18 |
Vidar Löfving
|
Tibro OK |
00:18:57 |
56,11 |
|
18 |
Torbjörn Wikström
|
OK Orinto |
00:18:57 |
56,11 |
|
20 |
Jan-Olof Wåhlberg
|
IBM Club Sweden |
00:19:00 |
56,46 |
|
21 |
Sven-Erik Johansson
|
OK Skogsstjärnan |
00:19:07 |
57,26 |
|
22 |
Kjell Jeppson
|
IF Rigor |
00:19:21 |
58,88 |
|
23 |
Per Gustavsson
|
OK Roxen |
00:19:23 |
59,11 |
|
24 |
Gunnar Enberg
|
Målilla OK |
00:20:07 |
64,19 |
|
25 |
Kent R Nilsson
|
Andrarums IF |
00:20:12 |
64,76 |
|
26 |
Allan Wikström
|
Stångenäs AIS |
00:20:25 |
66,26 |
|
27 |
Sven-Olof Pettersson
|
Mullsjö SOK |
00:21:17 |
72,27 |
|
28 |
Lars-Olof Rönnqvist
|
OK Löftan |
00:21:30 |
73,77 |
|
29 |
Per Engkvist
|
Ronneby OK |
00:21:38 |
74,69 |
|
30 |
Nils-Erik Bondesson
|
Frosta OK |
00:21:54 |
76,54 |
|
31 |
Bill Schölin
|
Tockarps IK |
00:22:31 |
80,81 |
|
32 |
Bo Johansson
|
OK Stigen |
00:22:35 |
81,27 |
|
33 |
Ebbe Malm
|
Markaryds FK |
00:22:46 |
82,54 |
|
34 |
Anders Widén
|
OLG Säuliamt |
00:24:01 |
91,19 |
|
35 |
Tommy Held
|
FK Åsen |
00:25:42 |
102,85 |
|
36 |
Lars-Olov Dahlberg
|
OK Landehof |
00:25:57 |
104,58 |
|
37 |
Lars Olsson
|
FK Boken |
00:26:43 |
109,89 |
|
38 |
Bengt Ståhl
|
Hjärnarps OL |
00:27:17 |
113,81 |
|
39 |
Thorwald Fransson
|
OK Virdarna |
00:27:24 |
114,62 |
|
40 |
Sune Gustavsson
|
Tibro OK |
00:27:27 |
114,96 |
|
41 |
Inge Joviken
|
IF Rigor |
00:32:33 |
150,28 |
|
|
Gert Olsson
|
Skåneslättens OL |
|
|