Svenska Orienteringsförbundet

Hallandspremiären, medel - H45

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Martin Larsson IFK Göteborg Orientering 00:26:33 13,61
2 Fredrik Svensson Jönköpings OK 00:27:04 15,27
4 Ola Skepp Sävedalens AIK 00:28:38 20,32
5 Håkan Palm FK Boken 00:28:54 21,18
6 Martin Boberg IF Rigor 00:28:57 21,34
7 Dan Larsson OK Tisaren 00:29:23 22,74
9 Marcus Hansson Frölunda OL 00:30:38 26,77
10 Henrik Modig OK Pan-Kristianstad 00:30:49 27,36
11 Fredrik Berg IF Rigor 00:31:43 30,26
12 Björn Lundquist OK Ravinen 00:32:03 31,33
13 Björn Nilsson Tumba-Mälarhöjden OK 00:32:10 31,71
14 Erik Ås Lunds OK 00:32:43 33,48
15 Conny Rask Hjärnarps OL 00:33:00 34,39
16 Anders Arfwedson Frölunda OL 00:33:01 34,45
17 Thomas Josarp FK Friskus-Varberg 00:33:06 34,72
18 Martin Johansson Falkenbergs OK 00:34:13 38,31
19 Fabian Ljungqvist Lunds OK 00:34:43 39,93
20 Stefan Graad IF Rigor 00:34:52 40,41
21 Niklas Florén IF Rigor 00:35:02 40,95
22 Anders Selin FK Göingarna 00:35:49 43,47
23 Pär Svensson Stenungsunds OK 00:36:00 44,06
24 Mattias Ossiansson IK Hakarpspojkarna 00:36:22 45,24
25 Emil Erdelius IF Rigor 00:36:29 45,62
26 Niclas Hörnquist Anderstorps OK 00:36:37 46,05
27 Mats Gustafsson KFUM Örebro OK 00:37:03 47,44
28 Torgny Lund Hästveda OK 00:37:13 47,98
29 Jon Lindskog OK Älme 00:37:23 48,52
30 Magnus Ericsson Växjö OK 00:37:59 50,45
31 Otto Eriksson FK Friskus-Varberg 00:38:08 50,93
33 Sven-Åke Bengtsson Falkenbergs OK 00:39:32 55,45
34 Nils Helmersson Hässleholms OK 00:39:36 55,66
35 Patrik Söderlund Ulricehamns OK 00:39:54 56,63
36 Mats Ranbro Helsingborgs SOK 00:40:00 56,95
37 Henrik Essunger Sjövalla FK 00:41:06 60,49
38 Martin Gummesson FK Finn 00:41:57 63,23
39 Olle Windelius Frosta OK 00:42:05 63,66
40 Håkan Rundqvist OK Nackhe 00:42:44 65,76
41 Markus Thysell OK Kontinent 00:43:19 67,64
42 Mathias Fredrixon OK Skogshjortarna 00:43:34 68,44
43 Tobias Nilsson OK Kompassen 00:45:31 74,73
44 Henrik Andersson OK Löftan 00:45:35 74,94
45 Urban Schmidt OK Kontinent 00:46:26 77,68
46 Daniel Kämpe Örkelljunga FK 00:47:16 80,36
47 Henrik Bechtel FK Friskus-Varberg 00:48:45 85,14
48 Per Olsson OK Kontinent 00:50:29 90,73
49 Lars Dahl Härlövs IF 00:50:54 92,07
50 Magnus Eliasson FK Friskus-Varberg 00:51:49 95,03
51 Patrik Andersson Anderstorps OK 00:54:25 103,40
53 Benny Wallin Falkenbergs OK 00:57:27 113,18
54 Magnus Arvidsson Brattås CK 01:20:31 187,50
Erik Aderstedt Kungälvs OK
Anders Ling IK Hakarpspojkarna
Martin Svensson IF Rigor
Bengt Öhlund IK Hakarpspojkarna

Annonser

Bagheera