Svenska Orienteringsförbundet

Kolmårdsdubbeln, medel - D16

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Ida Bengtsson OK Alehof 00:28:07 14,04
2 Alice Ek Nyköpings OK 00:28:30 15,03
3 Hanna Öberg Gamleby OK 00:28:52 15,97
4 Lisa Swartz OK Orion 00:29:20 17,17
5 Elina Reinholdsson OK Alehof 00:29:21 17,22
6 Alva Svensk Tjällmo-Godegårds OK 00:30:07 19,19
7 Klara Borg Södertälje-Nykvarn OF 00:30:52 21,12
8 Tove Vallerius Gamleby OK 00:31:10 21,90
9 Emmy Granstedt IK Hakarpspojkarna 00:31:53 23,74
10 Alma Svennerud Karlskrona SOK 00:32:13 24,60
11 Alice Johansson Finspångs SOK 00:33:07 26,92
12 Ida Eskilsson IK Hakarpspojkarna 00:33:31 27,95
13 Sofie Bodin Almby IK 00:33:46 28,59
14 Ida Waernqvist NAIS Orienteringsklubb 00:33:58 29,11
15 Caroline Guttke Nyköpings OK 00:34:21 30,10
15 Ingrid André Tumba-Mälarhöjden OK 00:34:21 30,10
17 Lisa Thunell IFK Lidingö SOK 00:34:35 30,70
18 Meja Alenius Nyköpings OK 00:34:45 31,13
19 Amanda Hall Västerås SOK 00:36:09 34,73
20 Agnes Damberg IFK Lidingö SOK 00:36:56 36,75
21 Kristin Herberthson Linköpings OK 00:36:57 36,79
22 Maja Ahlström Västerås SOK 00:37:17 37,65
23 Ida Österberg Gustavsbergs OK 00:37:27 38,08
24 Emma Westerlund Nyköpings OK 00:38:11 39,97
25 Karolina Andersson Dalaportens OL 00:38:54 41,81
26 Elsa Käll Tumba-Mälarhöjden OK 00:39:41 43,83
27 Kristina Lindgren Västerås SOK 00:43:30 53,66
28 Linn Andersson OK Tyr 00:44:52 57,18
29 Rebecka Hasler Surahammars SOK 00:45:13 58,09
30 Ida Hjort OK Roxen 00:45:19 58,34
31 Katja Gustafsson Nyköpings OK 00:46:03 60,23
32 Sandra Valjus IFK Lidingö SOK 00:47:05 62,89
33 Frida Jarding Nyköpings OK 00:47:13 63,24
34 Clara Svensson Surahammars SOK 00:49:42 69,63
35 Ellen Olovsson Gamleby OK 00:50:17 71,14
36 Sofia Green Almby IK 00:56:53 88,14
37 Sandra Widuch Karlskrona SOK 00:58:22 91,96
38 Vera Carlsson OK Hällen 01:02:31 102,65
39 Felicia Sahlén Västerås SOK 01:09:15 119,99
40 Emilia Nilsson Gustavsbergs OK 01:09:50 121,49
Liv Herne Tumba-Mälarhöjden OK
Meja Berger Ankarsrums OK
Stella Rangert IK Hakarpspojkarna

Annonser

Bagheera