Svenska Orienteringsförbundet

Swedish League, #2, medel (WRE), med Värmlandsdubbeln - M21-2

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Göran Winblad Fredrikstad SK 00:32:06 9,59
2 David Bejbom Järla Orientering 00:32:09 9,71
3 Daniel Martinsson Göteborg-Majorna OK 00:32:33 10,73
4 Oskar Andrén OK Tisaren 00:32:47 11,32
5 Måns Östman Göteborg-Majorna OK 00:32:58 11,79
6 Simon Hedlund Ärla IF 00:33:25 12,93
7 Filip Jacobsson OK Tisaren 00:33:26 12,98
8 Vitalii Hychko Sävedalens AIK 00:33:36 13,40
9 Anders Hedberg Göteborg-Majorna OK 00:33:39 13,53
10 Markus Hederskog IK Hakarpspojkarna 00:34:08 14,76
11 Erik Malmberg Linköpings OK 00:34:09 14,80
12 Mikael Eliasson Göteborg-Majorna OK 00:34:15 15,05
13 Simon Schuster IFK Lidingö SOK 00:34:22 15,35
14 Albin Lillieström Malungs OK Skogsmårdarna 00:34:25 15,48
15 Josef Nordlund OK Linné 00:34:49 16,49
16 Henrik Håkansson Göteborg-Majorna OK 00:34:50 16,54
17 Nicolas Simonin Bækkelagets SK 00:35:04 17,13
18 Niclas Jonasson IFK Göteborg Orientering 00:35:08 17,30
19 Johannes Ridefelt OK Linné 00:35:17 17,68
20 Timo Mähönen IFK Lidingö SOK 00:35:18 17,72
21 Viktor Janrik OK Linné 00:35:20 17,81
22 Harrison McCartney Sävedalens AIK 00:35:25 18,02
23 Jacob Lindstam OK Ravinen 00:35:33 18,36
24 Didrik Hall Nyköpings OK 00:35:37 18,53
25 Joakim Hederskog IK Hakarpspojkarna 00:35:44 18,82
26 Simon Wikström OK Pan-Kristianstad 00:35:48 18,99
27 Martin Djerf IK Hakarpspojkarna 00:35:49 19,04
28 Stepan Mudrak Stora Tuna OK 00:36:22 20,44
29 Johan Aronsson OK Tisaren 00:36:25 20,56
30 Karl Enges Attunda OK 00:36:26 20,60
31 Markus Adolfsson Tullinge SK 00:36:39 21,16
32 Pontus Karlsson Markbygdens OK 00:36:57 21,92
33 Viktor Wassén Halden SK 00:37:11 22,51
34 Charlie Stolt Rehns BK 00:37:14 22,64
36 Kevin Ståhl Göteborg-Majorna OK 00:37:40 23,74
37 Viktor Runnby Göteborg-Majorna OK 00:37:41 23,78
38 Johan Söderlund OK Tyr 00:37:54 24,33
39 Aleksander Bernaciak OK Orion 00:38:32 25,94
40 Jesper Kullin Alfredsson Långhundra IF 00:38:53 26,83
41 Erik Lindgren OK Tisaren 00:39:02 27,22
42 Fritjof Axelsson FK Göingarna 00:39:04 27,30
43 Tuve Möller OK Linné 00:39:14 27,72
44 Joshua Dudley IFK Göteborg Orientering 00:39:34 28,57
45 Jesper Sjögren Hestra IF 00:39:57 29,55
46 Nils Hammaräng Grip OK Orion 00:39:59 29,63
47 Tom Campbell OK Kolmården 00:40:17 30,39
48 Oskar Lundqvist Malungs OK Skogsmårdarna 00:40:22 30,61
49 Simon Martelius Attunda OK 00:40:32 31,03
50 Torbjörn Jacobsson OK Rodhen 00:40:33 31,07
51 David Sundström Söderhamns OK 00:40:34 31,11
52 Gustav Öhgren OK Kåre 00:40:41 31,41
53 Rasmus Møller Jess OK Linné 00:40:58 32,13
54 Josh Beech Espoon Suunta 00:40:59 32,17
55 Anders Axling Sundsvalls OK 00:41:07 32,51
56 Johan Wennermark OK Tyr 00:41:09 32,60
57 Daniel Duhlbo IFK Mora OK 00:41:21 33,11
58 Sixten Hillerhag OK Linné 00:41:22 33,15
59 Sergiu Fala OK Ravinen 00:41:26 33,32
60 Heino Ollin Sävedalens AIK 00:41:44 34,08
61 Jacob Eriksson KFUM Örebro OK 00:41:55 34,55
62 Gustav Sparrevik IK Hakarpspojkarna 00:42:12 35,27
63 Manuel Mexia de Almeida Horta Malungs OK Skogsmårdarna 00:42:14 35,35
64 Csaba Gösswein OK Linné 00:42:18 35,52
65 Sven Engström Linköpings OK 00:42:36 36,28
66 Kristian Dahlström IFK Mora OK 00:42:37 36,33
67 Christoffer Johansson Trollhättans SOK 00:42:46 36,71
68 Anton Nilsson Järla Orientering 00:43:04 37,47
69 Pontus Lindblom OK Roxen 00:43:13 37,85
70 Markus Lang Stora Tuna OK 00:43:33 38,70
71 Teodor Yordanov Kils OK 00:43:41 39,04
72 Jonas Andersson Stora Tuna OK 00:44:06 40,10
73 Hugo Eriksson OK Nolaskogsarna 00:44:13 40,40
74 Oskar Engman Nyköpings OK 00:44:56 42,22
75 Johan Hallgren Bjursås OK 00:44:58 42,30
76 Eric Hansson IK Hakarpspojkarna 00:44:59 42,35
77 Johan Wikström Sävedalens AIK 00:45:06 42,64
78 Adrian Dahlström IFK Mora OK 00:45:14 42,98
79 Jakob Wallenhammar Hagaby GoIF Örebro 00:45:43 44,21
80 Viktor Skoog Kils OK 00:46:34 46,37
81 Jonas Hammarskiöld OK Skogsfalken 00:46:45 46,84
82 Adam Segerslätt Skåneslättens OL 00:47:59 49,97
83 Johan Persson Attunda OK 00:49:03 52,69
85 Viacheslav Matiash OK Tisaren 00:49:24 53,58
86 Christian Redtzer Attunda OK 00:49:45 54,47
87 Thomas Pettersson Attunda OK 00:50:03 55,23
88 Jakob Fransson OK Milan 00:50:26 56,20
89 Liutauras Bilevicius OK Roslagen 00:50:39 56,75
90 Marcus Beckius OK Tyr 00:53:33 64,13
Per Carlborg Hagaby GoIF Örebro
Stanislav Polianytsia OK Denseln

Annonser

Skåne OF
Orienteringsmagasinet 1 kr