Swedish Orienteering Federation

Ösaträffen, dag 1, lång - D16

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Name Club Time Poäng
1 Fredrika Nordquist Täby OK 00:43:28 14.89
2 Sara Åbom Gävle OK 00:45:39 18.58
3 Hanna Alsiö IF Hagen 00:45:53 18.98
4 Johanna Roos OK Linné 00:46:03 19.26
5 Cornelia Krafft Länna IF 00:46:40 20.30
6 Elin Ladänges Alfta-Ösa OK 00:46:44 20.41
7 Maja Ahlström Västerås SOK 00:50:21 26.53
8 Elsa Granholm Sundsvalls OK 00:50:34 26.89
9 Ronja Ståhl Sundbybergs IK 00:50:56 27.51
10 Alma Wallman Västerbergslagens OL 00:52:11 29.63
11 Sigrid Carlsson Sundbybergs IK 00:54:33 33.63
12 Fannie Sjölander OK Rodhen 00:54:44 33.94
13 Tilda Mårtensson OK Ravinen 00:55:12 34.72
14 Tuva-Cajsa Spik Leksands OK 00:55:24 35.06
15 Ida Waernqvist NAIS Orienteringsklubb 00:55:49 35.77
16 Åsa Sundström Järla Orientering 00:56:39 37.18
17 Emilia Johnsson OK Kåre 00:59:05 41.29
18 Agnes Söllvander Eklund OK Rodhen 00:59:33 42.08
19 Karolina Bergh Papasikas Skarpnäcks OL 01:00:00 42.84
20 Alice Eriksson Björling Domnarvets GOIF 01:00:13 43.20
21 Elsa Lindahl Härnösands OK 01:01:10 44.81
22 Amanda Hall Västerås SOK 01:01:25 45.23
23 Kristina Lindgren Västerås SOK 01:01:36 45.54
24 Tindra Jonsson Skarpnäcks OL 01:02:43 47.43
25 Elmina Molin Härnösands OK 01:02:56 47.80
26 Doris Iko Täby OK 01:04:21 50.19
27 Elise Edler OK Hammaren 01:05:55 52.84
28 Ellen Hannrup IF Thor 01:06:16 53.43
29 Lisa Nilsson OK Linné 01:08:01 56.39
30 Stina Lindholm Sundsvalls OK 01:08:19 56.89
31 Isabelle Ståhlbrandt Rasbo IK 01:09:23 58.70
32 Ebba Lindholm Sundsvalls OK 01:15:22 68.81
33 Rebecka Hasler Surahammars SOK 01:19:22 75.57
34 Hanny Edström Härnösands OK 01:20:58 78.28
35 Tove Svedell Skarpnäcks OL 01:21:54 79.85
36 Alva Dahlin Kovlands IF 01:25:59 86.76
37 Emma Johansson Sundsvalls OK 01:26:04 86.90
38 Sanna Rinnbäck OK Ravinen 01:27:52 89.94
39 Tilda Dalekant IFK Enskede 01:42:33 114.76
40 Felicia Sahlén Västerås SOK 01:51:13 129.41
Sofia Lindhagen IFK Enskede
Katja Gustafsson Nyköpings OK
Julia Näslund OK Hammaren
Moa Algers Omholt Skogspojkarnas OK
Ylva Sandström Sundsvalls OK
Alice Larsson Sundsvalls OK
Clara Svensson Surahammars SOK

Advertisements

Bagheera