Svenska Orienteringsförbundet

Ösaträffen, dag 1, lång - H40

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Patrik Svedberg Gävle OK 00:54:30 18,29
2 Bertil Eronn Linköpings OK 00:54:56 19,01
3 Johan Bernhard Snättringe SK 00:55:31 19,97
4 Hans Olof Amblie IFK Lidingö SOK 00:55:44 20,33
5 Andreas Elgesjö Domnarvets GOIF 00:55:54 20,61
6 Hans Alin IFK Mora OK 00:56:58 22,37
7 Per Holm IFK Mora OK 00:58:07 24,28
8 Tobias Eliasson Sundsvalls OK 00:59:05 25,88
9 Torbjörn Engberg Härnösands OK 01:01:14 29,44
10 Gustav Näsman Haninge SOK 01:01:45 30,30
11 Henrik Wåhlström IF Thor 01:02:50 32,10
12 Mats Åberg OK Linné 01:03:18 32,87
13 Marcus Kullman Stora Tuna OK 01:04:41 35,16
14 Tony Björling Domnarvets GOIF 01:06:08 37,56
15 Richard Hejdenberg Gävle OK 01:09:06 42,48
16 Kent Lundvall Vallentuna-Össeby OL 01:10:31 44,83
17 Måns Faxén Växjö OK 01:12:01 47,31
18 Anders Erlandsson Sundsvalls OK 01:13:04 49,05
19 Erik Hedman Östersunds OK 01:13:08 49,16
20 Johan Herbst Västerås SOK 01:13:43 50,13
21 Emil Andersson Länna IF 01:14:51 52,01
22 Hans Egefalk Hagaby GoIF Örebro 01:15:44 53,47
23 Erik Pronin OK Brunnen 01:15:55 53,78
24 Jonas Hällsten Leksands OK 01:16:41 55,05
25 Jonas Selling Länna IF 01:18:55 58,75
26 Jonas Karlsson Kovlands IF 01:22:51 65,27
27 Fredrik Eggöy Markhester Snättringe SK 01:23:57 67,09
28 Klockar Mattias Nääs Leksands OK 01:25:09 69,08
29 Mats Warvelin Långhundra IF 01:25:12 69,16
30 Markus Henriksson Linköpings OK 01:25:57 70,40
31 Henrik Hallin Surahammars SOK 01:27:43 73,33
32 Christoffer Sandberg IF Thor 01:30:05 77,25
33 Jörgen Sigfrids Malungs OK Skogsmårdarna 01:35:32 86,28
34 Stefan Sveder Domnarvets GOIF 01:40:28 94,46
35 Andreas Olsson IF Thor 01:44:45 101,56
36 Henrik Norell Snättringe SK 01:47:26 106,00
37 Torbjörn Gillsparr OK Österåker 01:55:22 119,15
Olof Smitt Södertälje-Nykvarn OF
Patrik Johnsson OK Kåre

Annonser

Bagheera