Svenska Orienteringsförbundet

Ösaträffen, dag 2, medel - D21

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Amilia Björklund Sävedalens AIK 00:25:57 6,63
2 Tilda Johansson OK Orion 00:25:59 6,72
3 Kajsa Risby OK Kåre 00:26:04 6,92
4 Frida Vikström Sundsvalls OK 00:26:25 7,80
5 Elin Hemmyr Skantze Järla Orientering 00:26:38 8,35
6 Frida Jönsson Hellstadius Linköpings OK 00:27:02 9,35
7 Rebecka Heinrup Tullinge SK 00:27:06 9,52
8 Lovisa Persson OK Tisaren 00:28:19 12,58
9 Elsa Jansson Järla Orientering 00:28:55 14,09
10 Josefin Erlandsson OK Milan 00:29:24 15,30
11 Camilla Engstrand IFK Göteborg Orientering 00:29:54 16,56
12 Amanda Holmgren Vittjärvs IK 00:30:08 17,14
13 Anna Kindlundh Södertälje-Nykvarn OF 00:30:18 17,56
14 Gabriella Gustafsson IK Hakarpspojkarna 00:30:19 17,60
15 Josefin Tjernlund OK Tisaren 00:30:31 18,11
16 Kristin Olovsson OK Linné 00:30:42 18,57
17 Jeanette Jönsson Hellstadius Södertälje-Nykvarn OF 00:30:56 19,15
18 Malin Welén Köping-Kolsva OK 00:31:10 19,74
19 Rebecka Lindberg OK Roslagen 00:31:28 20,49
20 Lisa Andersson Ärla IF 00:32:40 23,51
21 Vilma V Von Krusenstierna OK Kåre 00:32:55 24,14
22 Alice Hugosson IFK Lidingö SOK 00:33:23 25,31
23 Emelie Walheim Ärla IF 00:34:12 27,36
24 Elisabeth Ahlgren Linköpings OK 00:34:32 28,20
25 Sara Lundsten Sundsvalls OK 00:35:24 30,38
26 Sandra Burén Köping-Kolsva OK 00:35:54 31,63
27 Marie Spångmyr Göteborg-Majorna OK 00:36:03 32,01
28 Emma Andersson Sävedalens AIK 00:36:08 32,22
29 Julia Davidsson Ärla IF 00:36:27 33,02
30 Hanna Eriksson IFK Mora OK 00:36:45 33,77
31 Ronja Hill Tumba-Mälarhöjden OK 00:38:01 36,95
32 Emma Backlund Säterbygdens OK 00:38:27 38,04
33 Karin Hagwall Lunds OK 00:38:50 39,00
34 Karin Fägerlind Centrum OK 00:39:06 39,67
35 Kristin E Karlsson Kexholms SK 00:39:45 41,31
36 Lotten Kindlundh FK Finn 00:39:48 41,43
37 Lina Larsson Vänersborgs SK 00:40:50 44,03
38 Stina Granefelt OK Tyr 00:40:56 44,28
39 Madeleine Tjernberg Dahlin Kovlands IF 00:42:56 49,31
40 Stina Edejern IFK Bergvik 00:43:38 51,07
41 Sofie Landqvist Köping-Kolsva OK 00:43:52 51,65
42 Marie Dahlin Kovlands IF 00:44:07 52,28
43 Hanna Modig Tjärnström Linköpings OK 00:44:19 52,78
44 Johanna Ragvald OK Linné 00:46:35 58,48
45 Lina Lång Stora Tuna OK 00:46:39 58,65
46 Kristin Boman Gävle OK 00:47:47 61,49
47 Henny Samuelsson Centrum OK 00:50:22 67,99
48 Julia Modig Tjärnström Linköpings OK 00:51:47 71,55
49 Sandra Hansson Ärla IF 00:54:04 77,28
50 Boel Sundberg OK Södertörn 00:54:42 78,87
51 Louise Hane OK Nolaskogsarna 00:57:29 85,87
52 Elina Arvidsson Säterbygdens OK 00:59:34 91,10
53 Linda Eriksson Gävle OK 01:00:15 92,82
54 Nadja Rutz Sundbybergs IK 01:03:52 101,91
55 Jenny Palmgren Sundsvalls OK 01:05:36 106,26
56 Magdalena Grunder Järfälla OK 01:22:51 149,61
Nayara Gillsparr OK Österåker

Annonser

Bagheera