Svenska Orienteringsförbundet

Ösaträffen, dag 2, medel - H21

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Karl Walheim Ärla IF 00:24:08 4,13
2 Rickard Börjesson Malungs OK Skogsmårdarna 00:24:45 6,08
3 Robbin Kantarp Ärla IF 00:24:57 6,71
4 Rassmus Andersson OK Linné 00:25:33 8,60
5 Erik Ivarsson Sandberg OK Denseln 00:25:52 9,60
6 Thomas Landqvist Malungs OK Skogsmårdarna 00:26:04 10,23
7 Linus Rapp IFK Mora OK 00:26:38 12,02
8 Jakob Enmark Södertälje-Nykvarn OF 00:26:43 12,28
9 Simon Hedlund Ärla IF 00:27:01 13,23
10 Mathias Hallmén OK Denseln 00:27:11 13,75
11 Petter Eriksson Ärla IF 00:27:16 14,02
12 Erik Engstrand IFK Göteborg Orientering 00:27:32 14,86
13 Johan Aronsson OK Tisaren 00:27:33 14,91
14 Martin Hammarberg Malungs OK Skogsmårdarna 00:28:10 16,86
15 Pål Skogtjärn Södertälje-Nykvarn OF 00:28:22 17,49
16 Viktor Silvemark Ärla IF 00:28:55 19,22
17 Martin Lindskog OK Ravinen 00:29:24 20,75
18 Johan Höij OK Linné 00:29:41 21,64
19 Erik Liljequist Stora Tuna OK 00:30:01 22,70
20 Flavio Poltéra Snättringe SK 00:30:27 24,06
21 Dag Stridh Malungs OK Skogsmårdarna 00:30:28 24,12
22 Arvid Våg IFK Göteborg Orientering 00:30:37 24,59
23 Hans Persson IFK Umeå 00:31:13 26,48
24 Johan Edenhamn Länna IF 00:31:34 27,59
25 Halvor Eid Nielsen Ärla IF 00:31:43 28,06
26 Sven Engström Linköpings OK 00:31:51 28,48
27 Jonas Andersson Stora Tuna OK 00:31:56 28,74
28 Allan Mogensen OK Ravinen 00:32:17 29,85
29 Johan Olsson Hjobygdens OK 00:32:38 30,95
30 Martin Jansson Södertälje-Nykvarn OF 00:32:51 31,64
31 Mikael Janerås OK Linné 00:33:21 33,21
32 Fredrik Åkerlind Vallentuna-Össeby OL 00:33:50 34,74
33 Jakob Fransson OK Milan 00:33:51 34,79
34 Erik Lundh Rehns BK 00:34:01 35,32
35 David Hector Snättringe SK 00:34:31 36,90
36 Emil Kalered OK Denseln 00:34:46 37,68
37 Johan Persson Hagaby GoIF Örebro 00:34:58 38,32
38 Olof Eriksson OK Linné 00:35:24 39,68
39 David Lundsten IFK Umeå 00:35:29 39,95
40 Victor Bergstrand Linköpings OK 00:35:34 40,21
41 Tomas Holmberg Centrum OK 00:35:52 41,16
42 Emil Tengvall Göteborgs SK 00:35:54 41,26
43 Aleksandr Manoilov Järfälla OK 00:36:43 43,84
44 Lars Drageryd Ärla IF 00:37:28 46,20
45 Per Mårtensson OK Ravinen 00:37:38 46,73
46 Johan Allard Linköpings OK 00:37:53 47,52
47 Henrik Jonsson Ärla IF 00:38:11 48,47
48 Mattias Mårts Stora Tuna OK 00:38:17 48,78
49 Erik Melén Ärla IF 00:38:31 49,52
50 Fabian Steen OK Enen 00:38:48 50,41
51 Martin Nilsson IFK Umeå 00:38:58 50,94
52 Charlie Stolt Rehns BK 00:39:26 52,41
53 Thomas E Eriksson Kexholms SK 00:39:27 52,46
54 Joel Börjesson Eriksson Storviks IF 00:39:50 53,67
55 Erik Toomingas Sundsvalls OK 00:40:08 54,62
56 Philip Edvardsson Eksjö SOK 00:40:30 55,78
57 Oskar Nordmark Centrum OK 00:41:19 58,35
58 Fredric Johansson Snättringe SK 00:42:32 62,19
59 Jon Eklund IK Jarl Rättvik 00:43:24 64,93
60 Olof Smitt Södertälje-Nykvarn OF 00:43:54 66,51
61 Linus Larsson OK Kåre 00:44:11 67,40
62 Henrik Fröjd Rehns BK 00:45:08 70,40
63 Erik Olsson Gävle OK 00:45:57 72,98
64 Leon Hansson Visborgs OK 00:53:05 95,49
65 Henrik Lundgren Centrum OK 00:55:03 101,69
66 Björn Karlsson Rehns BK 00:57:42 110,05
67 Mårten Olsson Gävle OK 01:02:19 124,62
Jens Rönnols Järla Orientering
Oscar Vångell Ärla IF
Raffael Huber Svensson IFK Mora OK
Örjan Ahnoff Centrum OK
Adam Lilja OK Enen
Mattias Olofsson OK Enen

Annonser

Bagheera