Svenska Orienteringsförbundet

Ösaträffen, dag 2, medel - H16

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Viktor Gunnarsson IK Hakarpspojkarna 00:18:42 18,30
2 Marcus Stenebo Attunda OK 00:19:09 20,48
3 Edvin Nilsson Långhundra IF 00:19:15 20,96
4 Isak Eskilsson IK Hakarpspojkarna 00:20:36 27,48
5 William Grunder Järfälla OK 00:20:50 28,61
6 Hugo Lindskog OK Ravinen 00:21:54 33,76
7 Edvin Forsberg OK Ravinen 00:22:17 35,62
8 Eric Hallner Ockelbo OK 00:22:28 36,50
9 Edvin Lake Sundsvalls OK 00:22:46 37,95
10 Isak Gelius Snättringe SK 00:22:56 38,76
11 Tobias Johansson OK Löftan 00:24:00 43,91
12 Ludvig Lange Tumba-Mälarhöjden OK 00:24:25 45,92
13 Axel Gidlund OK Linné 00:25:08 49,38
14 Viktor Boström OK Linné 00:25:29 51,07
15 Albin Gezelius IFK Mora OK 00:25:37 51,72
16 Elis Ivers Attunda OK 00:26:41 56,87
17 Anton Kruse KFUM Örebro OK 00:26:42 56,95
18 Gustaf Hofstedt Täby OK 00:27:21 60,09
19 Eskil Widehag Sundbybergs IK 00:28:23 65,08
20 Albin Warvelin Långhundra IF 00:28:30 65,65
21 Teo Struck OK Ravinen 00:28:47 67,02
22 Hugo Cedervall Örkelljunga FK 00:28:55 67,66
23 Albin Blomberg Segersta OK 00:28:56 67,74
24 Rasmus Påledal OK Roxen 00:29:41 71,37
25 Fabian Sund OK Hammaren 00:29:42 71,45
26 Viggo Östlund Kovlands IF 00:31:23 79,58
27 Erik Ling IK Hakarpspojkarna 00:32:11 83,44
28 Oskar Vikström Sundsvalls OK 00:34:48 96,08
28 Klockar-Eskil Nääs Leksands OK 00:34:48 96,08
30 Pelle Nilsson OK Linné 00:34:50 96,25
31 Elis Forsberg Rundström IFK Enskede 00:34:56 96,73
32 Hjalmar Wennberg Hudiksvalls OK 00:35:12 98,02
33 Marcus Ekman Täby OK 00:36:41 105,18
34 Lucas Ahlström Västerås SOK 00:36:54 106,23
35 Rasmus Söderberg Gävle OK 00:36:55 106,31
36 Edvin Mäkinen OK Hammaren 00:37:51 110,82
37 Viktor Norberg Stora Tuna OK 00:41:04 126,36
38 Elias Jeb Bergroth Västerås SOK 00:41:47 129,82
39 Wille Långberg Hudiksvalls OK 00:42:40 134,09
40 Filip Dryselius Skarpnäcks OL 00:47:51 159,13
41 Eric Bäck Arboga OK 00:58:16 209,45
42 Egil Lissmyr IFK Mora OK 00:59:01 213,08
43 Mathias Dryselius Skarpnäcks OL 01:00:32 220,40
44 Adrian Hansson Bånga Alfta-Ösa OK 01:03:37 235,30
Albin Björk OK Hammaren
Jakob Carlsson Stora Tuna OK
Adrian Sjödin IK Hakarpspojkarna
Olle Kallur OK Ravinen
Isak Dalin Leksands OK

Annonser

OOCup 2022