Svenska Orienteringsförbundet

Ösaträffen, dag 2, medel - H50

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Lennart Söderberg IK Hakarpspojkarna 00:19:11 14,61
2 Mikael Westerberg OK Kolmården 00:19:53 17,77
3 Magnus Johansson OK Löftan 00:20:13 19,28
4 Tommy Lindberg OK Roslagen 00:20:22 19,96
5 Peter Lund OK Kolmården 00:21:05 23,19
6 Mats Ekman Täby OK 00:22:11 28,16
7 Per Forsberg IFK Enskede 00:22:19 28,76
8 Pär Tögenmark OK Linné 00:23:22 33,51
9 Johan Jakobsson Långhundra IF 00:23:49 35,54
10 Patrik Ottosson Gävle OK 00:23:52 35,76
11 Jörgen Stegard Skarpnäcks OL 00:24:27 38,40
12 Johan Hofstedt Täby OK 00:25:02 41,03
13 Lars Olsson OK Linné 00:25:06 41,33
14 Robert Palm Västerås SOK 00:25:09 41,56
15 Rob Hart OK Linné 00:25:24 42,69
16 Tomas Fors Kvarnsvedens GOIF OK 00:25:29 43,07
17 Ulrik Ivers Attunda OK 00:25:34 43,44
18 Jonas Giding Vallentuna-Össeby OL 00:25:59 45,32
19 Johan Andersson Valbo AIF 00:26:09 46,08
20 Tomas Karlsson Kexholms SK 00:26:21 46,98
21 Anders L Olsson Gävle OK 00:26:29 47,58
22 Joakim Ahlström Västerås SOK 00:27:19 51,35
23 Per Carlsson Stora Tuna OK 00:28:09 55,11
24 Magnus Jeppsson OK Hammaren 00:28:30 56,69
25 Rickard Jonforsen Surahammars SOK 00:28:53 58,42
26 Anders Lindholm Sundsvalls OK 00:29:07 59,48
27 Ulf Lindqvist Östersunds OK 00:29:15 60,08
28 Anders Bygren Gävle OK 00:29:17 60,23
29 Christer Arksand Vallentuna-Össeby OL 00:29:28 61,06
30 Torbjörn Vikblom OK Hammaren 00:31:17 69,26
31 Anders Berg Domnarvets GOIF 00:31:50 71,75
32 Andreas Grunder Järfälla OK 00:31:59 72,42
33 Thomas Roos IF Thor 00:32:35 75,13
34 Mats Karlsson Snättringe SK 00:33:06 77,47
35 Magnus Hedegård OK Kolmården 00:33:45 80,40
36 Hans Jonsson Väsby OK 00:33:59 81,46
37 Ulf Isacsson OK Linné 00:35:30 88,31
38 Christer Lindell Linköpings OK 00:35:31 88,38
39 Håkan Lindberg OK Djerf 00:35:39 88,98
40 Oskar Nederheim Täby OK 00:35:51 89,89
41 Peter Junevik Leksands OK 00:36:41 93,65
42 Per-Johan Josefsson Skogslöparna 00:38:32 102,00
43 Johan Balck Täby OK 00:40:18 109,98
44 Svante Jonsell Vallentuna-Össeby OL 00:41:07 113,67
45 Hans-Olof Persson OK Alehof 00:41:29 115,33
46 Björn Karlsson Kexholms SK 00:42:44 120,97
47 Stefan Henriksson IFK Enskede 00:43:01 122,25
48 Anders Mases Stora Tuna OK 00:43:57 126,47
49 Magnus Larsson Västerås SOK 00:51:51 162,15
50 Lars Halvarsson Leksands OK 00:54:15 172,99
51 James Christie Snättringe SK 01:08:46 238,55
Peter Bäck Arboga OK
Mikael Öhgren Sävedalens AIK

Annonser

Bagheera