Svenska Orienteringsförbundet

Veteran-SM med Ösaträffen, dag 3, lång - H21

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Karl Walheim Ärla IF 01:12:38 6,08
2 Viktor Svensk Stora Tuna OK 01:12:57 6,42
3 Olle Kalered Stora Tuna OK 01:13:33 7,06
4 Henrik Johannesson Stora Tuna OK 01:15:05 8,71
5 Joakim Svensk Stora Tuna OK 01:17:30 11,31
6 Filip Wadsten Malungs OK Skogsmårdarna 01:19:34 13,53
7 Jan Troeng OK Linné 01:19:38 13,60
8 Erik Malmberg Linköpings OK 01:19:43 13,69
9 Linus Rapp IFK Mora OK 01:20:49 14,88
10 Rickard Börjesson Malungs OK Skogsmårdarna 01:21:28 15,57
11 Arvid Våg IFK Göteborg Orientering 01:21:47 15,91
11 Oskar Sandberg Malungs OK Skogsmårdarna 01:21:47 15,91
13 Jonas Gustafsson OK Kåre 01:23:39 17,92
14 Daniel Martinsson Göteborg-Majorna OK 01:23:48 18,08
15 Simon Hedlund Ärla IF 01:25:18 19,70
16 Niklas Aldén OK Linné 01:25:19 19,71
17 Petter Eriksson Ärla IF 01:25:54 20,34
18 Pelle Engstrand Stora Tuna OK 01:26:19 20,79
19 Jesper Svensk Stora Tuna OK 01:26:40 21,17
20 Flavio Poltéra Snättringe SK 01:28:49 23,48
21 Johan Aronsson OK Tisaren 01:28:54 23,57
22 Viktor Silvemark Ärla IF 01:30:09 24,91
23 Josef Nordlund OK Linné 01:30:41 25,49
24 Oskar Lundqvist Malungs OK Skogsmårdarna 01:30:59 25,81
25 Martin Jansson Södertälje-Nykvarn OF 01:31:07 25,95
26 Martin Nilsson IFK Umeå 01:31:43 26,60
27 Hans Persson IFK Umeå 01:32:17 27,21
28 Emil Kalered OK Denseln 01:32:30 27,44
29 David Sundström Söderhamns OK 01:33:16 28,26
30 Joel Lännevall OK Roslagen 01:34:34 29,66
31 Jakob Enmark Södertälje-Nykvarn OF 01:35:55 31,11
32 Charlie Stolt Rehns BK 01:36:14 31,45
33 Linus Bohman Malungs OK Skogsmårdarna 01:36:32 31,78
34 Dag Stridh Malungs OK Skogsmårdarna 01:37:22 32,67
35 Johan Olsson Hjobygdens OK 01:37:26 32,74
36 Erik Hannrup IF Thor 01:37:49 33,16
37 Oscar Vångell Ärla IF 01:38:19 33,69
38 David Lundsten IFK Umeå 01:39:03 34,48
39 Joel Börjesson Eriksson Storviks IF 01:39:06 34,54
40 Mats Troeng OK Linné 01:40:36 36,15
41 Jonas Andersson Stora Tuna OK 01:41:31 37,13
42 Johan Edenhamn Länna IF 01:41:35 37,21
43 Jon Eklund IK Jarl Rättvik 01:42:10 37,83
45 Fabian Steen OK Enen 01:43:17 39,03
46 Sven Engström Linköpings OK 01:43:19 39,07
47 Johan Allard Linköpings OK 01:43:31 39,28
48 Fredrik Åkerlind Vallentuna-Össeby OL 01:43:34 39,34
49 Oskar Nordmark Centrum OK 01:43:48 39,59
50 Tomas Holmberg Centrum OK 01:44:35 40,43
51 David Hector Snättringe SK 01:45:55 41,87
52 Christian Spoerry Umeå OK 01:51:03 47,39
53 Leon Hansson Visborgs OK 01:51:32 47,91
54 Carl Magnusson IFK Mora OK 01:51:50 48,23
55 Johan Persson Hagaby GoIF Örebro 01:52:37 49,07
56 Mattias Olofsson OK Enen 01:59:10 56,11
57 Anders Lindberg Forsa OK 02:00:13 57,24
58 Fredric Johansson Snättringe SK 02:07:34 65,15
59 Henrik Fröjd Rehns BK 02:08:13 65,84
60 Robert Pettersson IF Thor 02:09:16 66,97
61 Thomas E Eriksson Kexholms SK 02:09:53 67,64
62 Erik Olsson Gävle OK 02:11:23 69,25
63 Mårten Olsson Gävle OK 02:16:22 74,61
64 Erik Toomingas Sundsvalls OK 02:30:09 89,43
65 Örjan Ahnoff Centrum OK 02:37:13 97,03
66 Aleksandr Manoilov Järfälla OK 02:54:07 115,20
67 Adam Lilja OK Enen 03:32:45 156,74
Victor Bergstrand Linköpings OK
Ludvig Åhlund Malungs OK Skogsmårdarna
Anton Forsberg Stora Tuna OK

Annonser

Bagheera