Svenska Orienteringsförbundet

Veteran-SM med Ösaträffen, dag 3, lång - H16

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Albin Gezelius IFK Mora OK 00:41:18 19,36
2 Marcus Stenebo Attunda OK 00:41:32 19,87
3 Isak Gelius Snättringe SK 00:41:42 20,24
4 Viktor Gunnarsson IK Hakarpspojkarna 00:41:50 20,54
5 Edvin Nilsson Långhundra IF 00:42:38 22,31
6 Oskar Vikström Sundsvalls OK 00:43:47 24,85
7 Viktor Jemth IF Thor 00:45:04 27,69
8 Ludvig Lange Tumba-Mälarhöjden OK 00:45:52 29,46
9 Aron Hellgren IF Thor 00:47:05 32,16
10 Adrian Sjödin IK Hakarpspojkarna 00:47:16 32,56
11 Hugo Lindskog OK Ravinen 00:50:17 39,24
12 Eric Hallner Ockelbo OK 00:51:59 43,00
13 Tobias Johansson OK Löftan 00:52:08 43,33
14 Edvin Lake Sundsvalls OK 00:52:43 44,62
15 Hugo Cedervall Örkelljunga FK 00:53:54 47,24
16 Axel Gidlund OK Linné 00:55:03 49,79
17 Pelle Nilsson OK Linné 00:56:42 53,44
18 Jakob Widelund OK Kåre 00:59:05 58,71
19 Gustaf Hofstedt Täby OK 00:59:43 60,11
20 Elis Ivers Attunda OK 01:00:55 62,77
21 Albin Blomberg Segersta OK 01:01:49 64,76
22 Lucas Ahlström Västerås SOK 01:03:18 68,04
23 Jakob Carlsson Stora Tuna OK 01:04:36 70,92
24 William Grunder Järfälla OK 01:06:27 75,01
25 Josiah Bergroth Västerås SOK 01:07:16 76,82
26 Adrian Hansson Bånga Alfta-Ösa OK 01:12:27 88,29
27 Rasmus Påledal OK Roxen 01:13:32 90,69
28 Viktor Sone Attunda OK 01:17:33 99,58
29 Klockar-Eskil Nääs Leksands OK 01:17:56 100,43
30 Viggo Östlund Kovlands IF 01:19:02 102,86
31 Viktor Norberg Stora Tuna OK 01:20:06 105,22
32 Rasmus Söderberg Gävle OK 01:21:11 107,62
33 Eric Bäck Arboga OK 01:23:02 111,71
34 Eric Johansson OK Kåre 01:25:46 117,76
35 Mathias Dryselius Skarpnäcks OL 01:26:30 119,38
36 Filip Dryselius Skarpnäcks OL 01:26:39 119,72
37 Erik Ling IK Hakarpspojkarna 01:31:34 130,60
38 Egil Lissmyr IFK Mora OK 01:40:53 151,21
39 Elias Jeb Bergroth Västerås SOK 01:42:13 154,17
40 Viktor Boström OK Linné 01:58:58 191,23
Elis Forsberg Rundström IFK Enskede
Wille Långberg Hudiksvalls OK
Olle Kallur OK Ravinen
Marcus Ekman Täby OK
Filip Lindqvist Täby OK
Fabian Sund OK Hammaren
Albin Björk OK Hammaren

Annonser

OOCup 2022