Svenska Orienteringsförbundet

Veteran-SM med Ösaträffen, dag 4, medel - H21

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Simon Hector Snättringe SK 00:25:43 5,36
2 Jesper Svensk Stora Tuna OK 00:25:45 5,46
3 Jonas Gustafsson OK Kåre 00:25:46 5,51
4 Thomas Landqvist Malungs OK Skogsmårdarna 00:25:58 6,11
5 Henrik Johannesson Stora Tuna OK 00:26:09 6,66
6 Joakim Svensk Stora Tuna OK 00:27:01 9,27
7 Erik Hannrup IF Thor 00:27:19 10,17
8 Johan Ek-Larsson Södertälje-Nykvarn OF 00:27:41 11,27
9 Oskar Sandberg Malungs OK Skogsmårdarna 00:27:42 11,32
10 Raffael Huber Svensson IFK Mora OK 00:27:45 11,47
11 Petter Eriksson Ärla IF 00:27:54 11,92
12 Arvid Våg IFK Göteborg Orientering 00:27:57 12,07
13 Viktor Silvemark Ärla IF 00:28:02 12,32
14 Kent Ohlsson Södertälje-Nykvarn OF 00:28:05 12,47
15 Josef Nordlund OK Linné 00:28:19 13,18
16 Niklas Aldén OK Linné 00:28:20 13,23
17 Filip Dahlgren Hagaby GoIF Örebro 00:28:22 13,33
18 Jan Troeng OK Linné 00:28:32 13,83
19 Jakob Enmark Södertälje-Nykvarn OF 00:28:38 14,13
20 Per Carlborg Hagaby GoIF Örebro 00:28:48 14,63
21 Erik Liljequist Stora Tuna OK 00:29:06 15,53
22 Emil Kalered OK Denseln 00:29:37 17,08
23 Olle Kalered Stora Tuna OK 00:29:49 17,69
24 Linus Bohman Malungs OK Skogsmårdarna 00:30:35 19,99
25 Martin Jansson Södertälje-Nykvarn OF 00:30:40 20,24
26 Roman Ryapolov IFK Mora OK 00:30:44 20,44
27 Simon Hodler IFK Mora OK 00:31:03 21,39
28 Martin Hammarberg Malungs OK Skogsmårdarna 00:31:18 22,15
29 Jon Eklund IK Jarl Rättvik 00:31:22 22,35
29 Erik Fernlund OK Tisaren 00:31:22 22,35
31 Johan Aronsson OK Tisaren 00:31:34 22,95
31 Pelle Engstrand Stora Tuna OK 00:31:34 22,95
33 Erik Malmberg Linköpings OK 00:31:53 23,90
33 Leonas Mockunas Hellas Orientering 00:31:53 23,90
35 Flavio Poltéra Snättringe SK 00:32:15 25,00
36 Joakim Berglund Sävedalens AIK 00:32:31 25,80
37 Andrey Lamov Stora Tuna OK 00:32:39 26,21
38 Fredrik Åkerlind Vallentuna-Össeby OL 00:32:51 26,81
39 Oscar Vångell Ärla IF 00:33:01 27,31
40 Daniel Martinsson Göteborg-Majorna OK 00:33:16 28,06
41 Halvor Eid Nielsen Ärla IF 00:33:18 28,16
42 Johan Edenhamn Länna IF 00:33:29 28,71
43 Charlie Stolt Rehns BK 00:34:18 31,17
44 Pål Skogtjärn Södertälje-Nykvarn OF 00:34:19 31,22
45 Mats Troeng OK Linné 00:34:26 31,57
46 Hans Persson IFK Umeå 00:34:43 32,42
47 Sven Engström Linköpings OK 00:35:12 33,87
48 Johan Allard Linköpings OK 00:35:24 34,47
48 Emil Tengvall Göteborgs SK 00:35:24 34,47
50 Johan Olsson Hjobygdens OK 00:35:38 35,18
51 Victor Bergstrand Linköpings OK 00:36:02 36,38
52 Thomas E Eriksson Kexholms SK 00:36:22 37,38
52 Robert Pettersson IF Thor 00:36:22 37,38
54 Dag Stridh Malungs OK Skogsmårdarna 00:36:57 39,14
55 Tomas Holmberg Centrum OK 00:37:05 39,54
56 Joel Lännevall OK Roslagen 00:37:06 39,59
57 Martin Nilsson IFK Umeå 00:37:15 40,04
58 Erik Melén Ärla IF 00:37:19 40,24
59 David Sundström Söderhamns OK 00:37:27 40,64
60 David Hector Snättringe SK 00:38:14 42,99
61 Viktor Svensk Stora Tuna OK 00:38:24 43,50
62 Jonas Andersson Stora Tuna OK 00:38:30 43,80
64 Mattias Olofsson OK Enen 00:38:54 45,00
65 Carl Magnusson IFK Mora OK 00:39:14 46,00
66 Fabian Steen OK Enen 00:39:56 48,11
66 Simon Hedlund Ärla IF 00:39:56 48,11
68 Oskar Nordmark Centrum OK 00:40:15 49,06
69 David Lundsten IFK Umeå 00:40:17 49,16
70 Lars Drageryd Ärla IF 00:40:29 49,76
71 Mårten Olsson Gävle OK 00:40:55 51,06
72 Christian Spoerry Umeå OK 00:41:07 51,66
73 Anders Lindberg Forsa OK 00:41:47 53,67
74 Joel Börjesson Eriksson Storviks IF 00:41:56 54,12
75 Henrik Fröjd Rehns BK 00:42:07 54,67
76 Aleksandr Manoilov Järfälla OK 00:44:05 60,59
77 Leon Hansson Visborgs OK 00:45:21 64,39
78 Fredric Johansson Snättringe SK 00:45:47 65,70
79 Johan Nyman Forsa OK 00:46:43 68,50
80 Björn Karlsson Rehns BK 00:50:14 79,08
81 Erik Lundh Rehns BK 00:53:56 90,20
82 Örjan Ahnoff Centrum OK 00:54:26 91,71
83 James Turton Östersunds OK 01:00:56 111,25
84 Erik Olsson Gävle OK 01:01:26 112,76
85 Adam Lilja OK Enen 01:37:10 220,21
Mattias Mårts Stora Tuna OK
Anton Forsberg Stora Tuna OK
Jens Rönnols Järla Orientering

Annonser

Bagheera