Svenska Orienteringsförbundet

DM, medel, Stockholm - H45

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Johan Näsman Täby OK 00:25:01 8,17
2 Martin Lindskog OK Ravinen 00:28:31 19,47
3 Stefan Svensson Gelius Snättringe SK 00:29:10 21,56
4 Jacob Bolin Tullinge SK 00:29:39 23,12
5 Nick Barrable OK Ravinen 00:30:21 25,38
6 Nils Edvardsson Järfälla OK 00:31:59 30,65
7 Lasse Forsberg OK Ravinen 00:32:32 32,43
8 Niklas Henriksson Attunda OK 00:33:23 35,17
9 Patric De Boussard IFK Enskede 00:33:55 36,89
10 Pär Lilja IFK Lidingö SOK 00:34:05 37,43
11 Mikael Tjernberg Tumba-Mälarhöjden OK 00:34:22 38,35
12 Tomas Jonsson Järfälla OK 00:34:26 38,56
13 Lars Lindbom Mälarö SOK 00:34:37 39,15
14 Calle Bohman Hellas Orientering 00:35:08 40,82
15 Ola Carlén Bromma-Vällingby SOK 00:35:09 40,87
16 Roland Persson Skarpnäcks OL 00:35:32 42,11
18 Tomas Henriksson Attunda OK 00:36:09 44,10
19 Johan Näslund Östersunds OK 00:36:47 46,15
20 Johan Lindqvist Täby OK 00:37:29 48,40
21 Carl Johan Arevång Tullinge SK 00:39:07 53,68
22 Mikael Nyström OK Ravinen 00:39:43 55,61
23 David Hedberg Tumba-Mälarhöjden OK 00:39:47 55,83
24 Jonas Holmgren Gustavsbergs OK 00:39:53 56,15
25 Christopher Lindqvist IFK Enskede 00:40:07 56,90
26 Per Lembre Järla Orientering 00:40:37 58,52
27 Stefan Norin Söders-Tyresö 00:40:52 59,32
28 Anders Käll Tumba-Mälarhöjden OK 00:40:56 59,54
29 Henrik Trofast Tullinge SK 00:41:14 60,51
30 Lars Segerman Skarpnäcks OL 00:41:53 62,60
31 Henrik Franzon OK Älvsjö-Örby 00:42:09 63,46
32 Mark Åkesson Järfälla OK 00:42:11 63,57
33 Stefan Ljungberg Tumba-Mälarhöjden OK 00:42:15 63,79
34 Andreas Fredriksson Attunda OK 00:43:10 66,75
35 Daniel Boström IFK Lidingö SOK 00:43:44 68,57
36 Jonas Kastenholm Attunda OK 00:45:19 73,68
37 Henrik Morast Haninge SOK 00:45:44 75,03
38 Christoffer Norrman Attunda OK 00:46:49 78,53
39 Björn Lovang IFK Lidingö SOK 00:47:13 79,82
40 Stefan Norlin IFK Enskede 00:50:05 89,07
41 Johan Tirén Skogsluffarnas OK 00:51:07 92,40
42 Magnus Burling Fredrikshofs IF Skid & OK 00:53:16 99,34
43 Mats Hainke Snättringe SK 00:53:35 100,36
44 Petter Skantze IFK Lidingö SOK 00:53:38 100,52
45 Jonas Åström Järfälla OK 00:59:02 117,95
46 Henrik Bladh Tullinge SK 01:01:58 127,42
47 Henrik Lundqvist Järfälla OK 01:07:48 146,24
48 Tomas Eklund Skogsluffarnas OK 01:18:09 179,65
49 Magnus Strömqvist Attunda OK 01:18:19 180,19
50 Stefan P Svanström OK Österåker 01:59:24 300,00
Mattias Carlstein IFK Lidingö SOK
Niklas Hall Haninge SOK
Hans Liwång IFK Lidingö SOK
Thierry Reignier Järfälla OK
Björn Lundquist OK Ravinen

Annonser

OOCup 2022