Svenska Orienteringsförbundet

DM, medel, Stockholm - H55

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Per Backlund OK Södertörn 00:23:20 17,09
2 Rikard Imark Tullinge SK 00:24:52 22,98
3 Lars Palmqvist Järfälla OK 00:25:19 24,71
4 Thomas Pettersson Bromma-Vällingby SOK 00:26:03 27,53
5 Kent Bergman OK Ravinen 00:27:32 33,23
6 Peter Enoksson OK Österåker 00:27:40 33,74
7 Hans Sundqvist Tullinge SK 00:27:45 34,06
8 Per Kallhauge Snättringe SK 00:28:40 37,58
9 Anders Mattsson OK Älvsjö-Örby 00:29:04 39,12
10 Kalle Persson Attunda OK 00:29:05 39,18
11 Mats Fryxell Tullinge SK 00:29:11 39,57
12 Anders Lund Järfälla OK 00:29:15 39,83
13 Håkan Dahlbäck OK Österåker 00:29:43 41,62
13 Per Sjökvist Täby OK 00:29:43 41,62
15 Michael Granqvist OK Ravinen 00:29:47 41,87
16 Göran Hellgren OK Södertörn 00:30:18 43,86
17 Jan Frödin IFK Enskede 00:30:58 46,42
18 Johan Palmgren Täby OK 00:31:24 48,09
19 Janne Nilsson Centrum OK 00:31:49 49,69
20 Håkan Rolfsson Skarpnäcks OL 00:33:41 56,86
21 Lars Greilert Haninge SOK 00:33:46 57,18
22 Thomas Eriksson Tumba-Mälarhöjden OK 00:34:02 58,20
23 Pär Westblad OK Ravinen 00:34:11 58,78
24 Mats Javehed Täby OK 00:34:17 59,17
25 Per-Anders Lindgren Centrum OK 00:34:51 61,34
27 Patrik Ahlgren Täby OK 00:37:29 71,46
28 Jörgen Hector Snättringe SK 00:37:48 72,68
29 Staffan Zilling OK Södertörn 00:38:38 75,88
30 Jan Lavén Gustavsbergs OK 00:39:54 80,75
31 Håkan Redtzer Attunda OK 00:40:00 81,13
32 Jan Nettelbjer Järfälla OK 00:40:50 84,33
33 Frank Steiner Järfälla OK 00:41:39 87,47
34 Mats Bern Snättringe SK 00:41:51 88,24
35 Ove Rinnbäck OK Ravinen 00:42:06 89,20
36 Leif Mörkfors Järfälla OK 00:43:04 92,91
37 Johan Stridh Attunda OK 00:45:48 103,42
38 Stefan Martelius Attunda OK 00:46:43 106,94
39 Jonas Bystedt Järfälla OK 00:50:26 121,22
40 Anders Önerud OK Ravinen 00:52:06 127,62
41 Mats Nord Tumba-Mälarhöjden OK 00:58:13 151,13
42 Göran Hansson Täby OK 01:02:36 167,97
43 Claes Renner OK Södertörn 01:04:02 173,48
44 Anders Winald Hellas Orientering 01:17:02 223,43
45 Gunnar Skärlén Haninge SOK 01:24:46 253,14
Per Wolgast Snättringe SK
Leif Lundin Järla Orientering
Thomas Calleberg Snättringe SK

Annonser

OOCup 2022