Svenska Orienteringsförbundet

DM, medel, Stockholm - H60

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Göran Nilsson Snättringe SK 00:26:17 17,86
2 Lars Lönnkvist Tullinge SK 00:28:50 26,63
3 Peter Lundberg Järfälla OK 00:28:56 26,97
4 Anders Löfgren Järfälla OK 00:29:15 28,06
5 Johnny Junegard Tullinge SK 00:30:35 32,65
6 Gunnar Langs Skarpnäcks OL 00:31:38 36,26
7 Christer Hördell Söders-Tyresö 00:32:00 37,52
8 Lars Andersson OK Södertörn 00:32:06 37,87
9 Ola Nyqvist OK Södertörn 00:32:23 38,84
10 Kjell Andersson Mölndal Outdoor IF 00:32:26 39,01
11 Hans Tarandi IFK Lidingö SOK 00:32:47 40,22
12 Jan Eskilsson Haninge SOK 00:33:19 42,05
13 Jörgen Karlsson Attunda OK 00:33:41 43,31
14 Gunnar Svanberg Järfälla OK 00:34:35 46,41
15 Björn Jakobsson Täby OK 00:35:06 48,19
16 Lars Forsberg OK Ravinen 00:35:07 48,25
17 Mikael Stern Järla Orientering 00:35:45 50,42
18 Sten-Olof Matsson Leksands OK 00:37:48 57,48
19 Ulf Malmborg Skogsluffarnas OK 00:39:24 62,98
20 Håkan Sjunnestrand Solna OK 00:41:02 68,60
21 Matts Andersson OK Ravinen 00:41:09 69,00
22 Karl-Gunnar Karnebäck Attunda OK 00:41:12 69,17
23 Ulf Burman Gustavsbergs OK 00:41:55 71,64
24 Lars Rönnols Täby OK 00:42:23 73,24
25 Glenn Widerström OK Ravinen 00:45:06 82,59
26 Stefan Sundelius Järfälla OK 00:45:11 82,88
27 Peter Karlberg Snättringe SK 00:45:26 83,74
28 Rolf Karlsson Järla Orientering 00:45:51 85,17
29 Ulf Lindberg Snättringe SK 00:46:25 87,12
30 Curt Rahlén OK Ravinen 00:48:01 92,63
31 Tapani Mattus IFK Lidingö SOK 00:49:32 97,84
32 Sven-Anders Olsson Attunda OK 00:53:44 112,29
33 Göran Ivarez OK Södertörn 00:59:03 130,58
34 Anders Hedberg Snättringe SK 00:59:16 131,33
35 Kenneth Pettersson Järfälla OK 01:01:02 137,41
36 Mikael Byström Järfälla OK 01:06:39 156,73
37 Tommy Wendt Hellas Orientering 01:17:55 195,49
38 Peter Olsson Täby OK 01:20:40 204,95
Roland Norell Söders-Tyresö

Annonser

OOCup 2022