Svenska Orienteringsförbundet

Sommarlandssprinten - D14

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Amanda Cliffordson Tolered-Utby Ol-klubb 00:12:31 37,00
1 Stina Thern OK Skogshjortarna 00:12:31 37,00
3 Sara Ohlin OK Tranan 00:13:15 42,58
4 Ellen Aneland OK Ravinen 00:13:30 44,49
5 Anja Svensson Gamleby OK 00:14:44 53,88
6 Felicia Thorell Säffle OK 00:14:49 54,51
7 Stina Nalbin Mullsjö SOK 00:14:55 55,27
8 Lisa Hafstad Wallander Brattås CK 00:15:24 58,96
9 Signe Kullander Sävedalens AIK 00:15:40 60,99
10 Lisa Andersson Ryda SK 00:15:44 61,49
11 Ella Laine Degerfors OK 00:15:54 62,76
12 Elsie Gerhardt Brattås CK 00:16:07 64,41
13 Pia Eliasson IK Hakarpspojkarna 00:16:08 64,54
14 Emma Ahlén IF Hagen 00:16:17 65,68
15 Miranda Wallström Sävedalens AIK 00:16:21 66,19
16 Frida Odén Fjärås AIK 00:16:35 67,97
17 Ally Blom Frölunda OL 00:16:52 70,12
18 Ella Jansson Tidaholm SOK Sisu 00:16:55 70,50
19 Lovisa Eliasson FK Friskus-Varberg 00:16:57 70,76
20 Vega Enell Jönköpings OK 00:17:14 72,92
21 Saga Källstrand Åmåls OK 00:17:30 74,95
22 Nelly Mårtensson Garphyttans IF 00:17:36 75,71
23 Erika Fredrixon OK Skogshjortarna 00:17:38 75,96
24 Emy Hjertström FK Friskus-Varberg 00:18:06 79,51
25 Filippa Glue OK Skärmen 00:18:14 80,53
26 Matilda Lekberg Sävedalens AIK 00:18:16 80,78
27 Nathalie Ringström Rydboholms SK 00:18:17 80,91
28 Elsie Häggmark Markbygdens OK 00:18:20 81,29
28 Felicia Ahlstrand FK Friskus-Varberg 00:18:20 81,29
30 Hedda Lindberg OK Tisaren 00:18:33 82,94
31 Aida Mehmedagic IK Gandvik 00:18:36 83,32
32 Ida Körle OK Landehof 00:18:42 84,08
33 Fia Andersson Hagaby GoIF Örebro 00:19:09 87,51
34 Alva Karlsson Mariestads FK 00:19:37 91,06
35 Lina Ahlstedt Åmåls OK 00:19:49 92,59
36 Elin Forsberg IK Gandvik 00:20:13 95,63
37 Fredrika Furehill Mullsjö SOK 00:20:20 96,52
38 Elin Blomqvist Markbygdens OK 00:20:50 100,33
39 Ida Karlsson OK Gränsen 00:21:21 104,26
40 Felicia Rööhs Skattkärrs SOK 00:21:24 104,64
41 Helena Eriksson Ulricehamns OK 00:21:34 105,91
42 Ella Pellmé Stenungsunds OK 00:21:44 107,18
43 Klara Pettersson Åmåls OK 00:21:52 108,20
44 Matilda Marjakaj Södertälje-Nykvarn OF 00:22:01 109,34
45 Maja Josefsson Västvärmlands OK 00:22:04 109,72
46 Molly Hög IK Gandvik 00:22:12 110,73
47 Alva Grönkvist Jönköpings OK 00:22:47 115,18
48 Amie Wahllöf Främmestads IK 00:23:53 123,55
48 Jenny Norrman Göteborg-Majorna OK 00:23:53 123,55
50 Lovisa Hallenek Strängnäs-Malmby OL 00:24:05 125,08
51 Klara Jedar OK Tor 00:24:28 127,99
52 Ida Andersson Lindebygdens OK 00:24:50 130,79
53 Penny Haglund Lindebygdens OK 00:24:54 131,29
54 Freja Nilsson Göteborg-Majorna OK 00:25:10 133,32
55 Sofia Gustafsson Göteborg-Majorna OK 00:25:24 135,10
56 Tilda Mattsson OK Södertörn 00:25:49 138,27
57 Lisa Gunnarsson Lerums SOK 00:26:07 140,56
58 Elsa Carlberg Almby IK 00:26:08 140,69
59 Adele Palmqvist Nyköpings OK 00:27:05 147,92
60 Saga Lund-Hansen Lindebygdens OK 00:27:07 148,17
61 Ingrid Wikström OK Skogsvargarna 00:27:26 150,58
62 Ida Heder IK Gandvik 00:27:34 151,60
63 Johanna Nylén SOK Träff 00:32:07 186,25
64 Stella Modén Frölunda OL 00:35:27 211,63
65 Ellen Löfgren Södertälje-Nykvarn OF 00:35:51 214,67
66 Felicia Sandin OK Skärmen 00:37:02 223,68
67 Ida Nordström IK Gandvik 00:39:49 244,88
68 Ellen Thorsson Ryda SK 00:40:35 250,72
69 Emy Pettersson IK Gandvik 00:42:36 266,07
70 Evelina Rosell OK Flundrehof 00:44:18 279,02
71 Moa Dahlson OK Gränsen 00:44:39 281,68
72 Alice Wikström Stångenäs AIS 00:50:17 300,00
73 Ida Pettersson IK Gandvik 00:50:37 300,00
74 Rebecca Ahlberg OK Skogsvargarna 00:56:30 300,00
Anna Nordqvist IF Rigor
Maja Nyman Vänersborgs SK
Ylva Lidehn Nyköpings OK

Annonser

Bagheera