Svenska Orienteringsförbundet

Sommarlandssprinten - D11

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Elvira Karmstig FK Friskus-Varberg 00:10:00 77,30
2 Selma Persson FK Herkules 00:12:30 111,21
3 Lovisa Thybeck Lindebygdens OK 00:13:00 117,99
4 Hilma Trofast Jönköpings OK 00:13:27 124,09
5 Ida Sylvan Vänersborgs SK 00:13:43 127,71
6 Agnes Paulsson OK Löftan 00:13:57 130,87
7 Emma Segura KFUM Örebro OK 00:14:02 132,00
7 Olivia Gustafsson Trollhättans SOK 00:14:02 132,00
9 Nikki Weihart Hestra IF 00:14:49 142,62
10 Wilma Jonsson OK Tyr 00:15:03 145,79
11 Alivia Engström Kristinehamns OK 00:15:40 154,15
12 Alice Källstrand Åmåls OK 00:16:14 161,84
13 Elina Karlsson FK Herkules 00:17:00 172,23
14 Hanna Moldin Södertälje-Nykvarn OF 00:17:05 173,36
15 Ebba Fryxell Garphyttans IF 00:17:19 176,53
16 Elsa Reuter Åmåls OK 00:17:30 179,01
17 Julia Ekdahl Hagaby GoIF Örebro 00:17:45 182,40
18 Tilde Östberg IK Uven 00:18:34 193,48
19 Ella Nyberg Skattkärrs SOK 00:18:53 197,77
20 Siri Rehn Gränna-Bygdens OK 00:19:15 202,75
21 Isabell Knutsson OK Kullingshof 00:19:17 203,20
21 Tuva Ekdahl Istrums SK 00:19:17 203,20
23 Ingela Glue OK Skärmen 00:19:46 209,75
24 Edith Bergenfur Skattkärrs SOK 00:19:52 211,11
25 Elsa Forseng Ljungskile FK 00:19:59 212,69
26 Evelina Björkman Kungälvs OK 00:20:06 214,27
27 Katja Smitt Södertälje-Nykvarn OF 00:20:14 216,08
28 Nora Pantzar OK Skogsvargarna 00:20:17 216,76
29 Saga Pettersson Hjobygdens OK 00:20:34 220,60
30 Elma Magnell Katrineholms OK 00:20:36 221,05
30 Elsa Ingemarsson Hestra IF 00:20:36 221,05
32 Alma Van Oosten IK Gandvik 00:20:56 225,57
33 Sigrid Holmgren Gamleby OK 00:22:00 240,04
34 Tindra Blomkvist Skattkärrs SOK 00:23:04 254,51
35 Molly Ågesjö SOK Träff 00:24:01 267,39
36 Emilia Ericson Nyköpings OK 00:24:37 275,53
37 Irma Malmström Västerås SOK 00:24:43 276,88
38 Idrunn Van Agthoven Mariestads FK 00:24:46 277,56
39 Ida Nolåkers Hagaby GoIF Örebro 00:25:10 282,98
40 Elsa Wikström Stångenäs AIS 00:26:09 296,32
41 Ida Toftén SOK Träff 00:26:23 299,48
42 Elin Zachrisson Kungälvs OK 00:27:31 300,00
43 Tyra Gerdevåg Hagaby GoIF Örebro 00:28:06 300,00
44 Svea Pellmé Stenungsunds OK 00:31:58 300,00
45 Astrid Grad Tibro OK 00:33:56 300,00
46 Elsa Karlsson Bäcklund OK Skärmen 00:35:20 300,00
47 Tova Persson Bottnaryds IF 00:41:36 300,00
48 Iris Dahlberg Garphyttans IF 00:42:03 300,00
49 Stina Thegel Hagaby GoIF Örebro 01:44:17 300,00
Evelina Lindgren Lidköpings VSK
Tova Edgren Garphyttans IF
Zmilla Ardfors OK Löftan

Annonser

Bagheera