Svenska Orienteringsförbundet

Sommarlandssprinten - D45

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Ulrika Kindlund OK Tranan 00:12:59 8,04
2 Kristina Aneland OK Ravinen 00:14:06 13,74
3 Gisela Lind FK Herkules 00:15:13 19,45
4 Nina Ahlén IF Hagen 00:15:37 21,49
5 Ulrika Rundblad Främmestads IK 00:15:46 22,26
6 Maria Rosén Thelin Jönköpings OK 00:15:52 22,77
7 Anna Olin IK Hakarpspojkarna 00:15:54 22,94
8 Annika Bygdén Södertälje-Nykvarn OF 00:16:16 24,82
9 Malin Halldin KFUM Örebro OK 00:16:21 25,24
10 Karin Nilsson Garphyttans IF 00:16:28 25,84
11 Katrin Skepp Sävedalens AIK 00:16:35 26,43
12 Maria Ingemarsson Hestra IF 00:16:42 27,03
13 Anna Lennartsson Nässjö OK 00:16:48 27,54
14 Marie Svensk Tjällmo-Godegårds OK 00:17:03 28,82
15 Anna-Karin Mattsson Skattkärrs SOK 00:17:19 30,18
16 Ulrika Granfors IF Rigor 00:17:24 30,61
17 Erika Jedar OK Tor 00:17:45 32,40
18 Karin Andersson OK Tisaren 00:17:51 32,91
19 Monica Andersson Vingåkers OK 00:18:22 35,55
20 Eva Ode Västerås SOK 00:18:28 36,06
21 Angelica Brandqvist Tibro OK 00:18:35 36,65
22 Inger Cederberg Vänersborgs SK 00:18:38 36,91
23 Marie-louise Persson FK Herkules 00:18:39 36,99
24 Ellinor Johansson OK Alehof 00:18:54 38,27
25 Anna Gustafsson KFUM Örebro OK 00:18:58 38,61
26 Madeleine Johansson OK Skogshjortarna 00:19:18 40,32
27 Karin Althoff Kungälvs OK 00:19:29 41,25
28 Maria Asp IFK Göteborg Orientering 00:19:47 42,79
29 Malin Johansson FK Friskus-Varberg 00:20:09 44,66
30 Ulrika Odén Fjärås AIK 00:20:29 46,36
31 Malin Klasenius KFUM Örebro OK 00:20:41 47,38
32 Karin Norlander OK Nackhe 00:20:45 47,73
33 Sofia Gustafsson Trollhättans SOK 00:21:03 49,26
34 Anna-Karin Norrman Göteborg-Majorna OK 00:21:23 50,96
35 Åsa Sylvan Vänersborgs SK 00:22:24 56,16
36 Camilla Dahlson OK Gränsen 00:22:59 59,14
37 Lotta Petersén OK Njudung 00:23:09 59,99
38 Monica Grönkvist Jönköpings OK 00:23:18 60,76
39 Sofie Illner Tjalve IF Norrköping 00:23:28 61,61
40 Camilla Höög OK Motala 00:23:34 62,12
41 Susann Skovbjerg Frölunda OL 00:23:44 62,97
42 Katrin Pellmé Stenungsunds OK 00:24:31 66,97
43 Karin Zimmerman Tjalve IF Norrköping 00:25:16 70,81
44 Karin Thörnblad OK Flundrehof 00:25:35 72,42
45 Tove Strandberg Gamleby OK 00:26:35 77,53
46 Yvonne Weihard Sävedalens AIK 00:27:35 82,64
47 Cecilia Holmberg OK Tylöskog 00:28:06 85,28
48 Hanna Wigforss Arboga OK 00:30:34 97,89
49 Teres Zachrisson Kungälvs OK 00:33:47 114,33
50 Annika Vildin FK Herkules 00:34:13 116,54
51 Gunilla Glimtén OK Löftan 00:34:21 117,22
52 Jessica Käck Karlsson Mariestads FK 00:37:02 130,94
Jeanette Blom OK Löftan

Annonser

Bagheera