Svenska Orienteringsförbundet

Sommarlandssprinten - H45

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Magnus Persson OK Tisaren 00:14:27 11,97
2 Pontus Halldin KFUM Örebro OK 00:15:00 15,16
3 Tommy Andersson Vänersborgs SK 00:15:01 15,26
4 Martin Boberg IF Rigor 00:15:36 18,65
5 Fredrik Svensson Jönköpings OK 00:15:38 18,84
6 Mikael Lundqvist Halmstad OK 00:15:43 19,33
7 Jonas Axelsson Lerums SOK 00:15:51 20,10
8 Johan Sundén Västerås SOK 00:16:11 22,04
8 Stefan Graad IF Rigor 00:16:11 22,04
10 Gary Larsson OK Skogshjortarna 00:16:22 23,10
11 Peter Asp IFK Göteborg Orientering 00:16:30 23,88
12 Markus Olin IK Hakarpspojkarna 00:16:37 24,56
13 Jörgen Åhl Åmåls OK 00:16:41 24,94
14 Lars Bygdén Södertälje-Nykvarn OF 00:16:45 25,33
15 Klas Grönkvist Jönköpings OK 00:16:59 26,69
16 Emil Erdelius IF Rigor 00:17:01 26,88
17 Magnus Hjalmarsson Askersunds OK 00:17:06 27,36
18 Anders Leire Göteborg-Majorna OK 00:17:14 28,14
19 Magnus Hansson OK Löftan 00:17:21 28,82
20 Fredrik Kylborn Almby IK 00:17:43 30,95
20 Martin Juhlin Västerås SOK 00:17:43 30,95
22 William Rex OK Landehof 00:17:44 31,04
23 Peter Lekberg Sävedalens AIK 00:17:55 32,11
24 Tomas Bergsten Istrums SK 00:17:58 32,40
25 Mats Thulin Västerås SOK 00:18:17 34,24
26 Jonas Bergenfur Skattkärrs SOK 00:18:25 35,01
27 Erik Fredriksson Tjalve IF Norrköping 00:19:00 38,40
28 Johan Åhlund Vänersborgs SK 00:19:04 38,79
29 Mikael Andersson Hagaby GoIF Örebro 00:19:13 39,66
30 Håkan Rundqvist OK Nackhe 00:19:19 40,24
31 Greger Ahlén IF Hagen 00:19:36 41,89
32 Jonas Larsson Kristinehamns OK 00:19:45 42,76
32 Thomas Westerlund Herrljunga SK Skid o OL 00:19:45 42,76
34 Patrik Svedjenäs OK Skogshjortarna 00:19:47 42,95
36 Per Baier Tolered-Utby Ol-klubb 00:20:24 46,53
37 Niklas Sahlén IF Hagen 00:20:40 48,08
38 Mikael Rööhs Skattkärrs SOK 00:20:46 48,66
39 Mickael Göransson Hagaby GoIF Örebro 00:20:49 48,95
40 Johan Dahm Tjalve IF Norrköping 00:20:56 49,63
41 Robert Jakobsson Tidaholm SOK Sisu 00:21:04 50,41
42 Fredrik Bergström Frölunda OL 00:21:09 50,89
43 Per Carlsson IF Hagen 00:21:10 50,99
44 Jörgen Nyman OK Gipen 00:21:11 51,08
45 Jan Fransson Jönköpings OK 00:21:20 51,96
46 Daniel Valentin Göteborg-Majorna OK 00:21:25 52,44
47 Tony Holmberg OK Tylöskog 00:21:29 52,83
48 Henrik Ekwurtzel Vaggeryds SOK 00:21:33 53,21
49 Lars Olofsson Västerås SOK 00:21:34 53,31
50 Olof Ståhl Sävedalens AIK 00:21:36 53,50
51 Patrik Johansson Lerums SOK 00:21:53 55,15
52 Ronnie Bohman OK Orinto 00:22:07 56,51
53 Matz Höög OK Motala 00:22:42 59,89
54 Anders Blomqvist Jönköpings OK 00:22:55 61,15
55 Fredrik Leon Trollhättans SOK 00:23:07 62,31
56 Per-Fredrik Andersson Trollhättans SOK 00:23:18 63,38
57 Johan Hansson OK Löftan 00:23:29 64,44
58 Fredrik Hansson IF Rigor 00:24:28 70,16
59 Ola Niklasson Tolered-Utby Ol-klubb 00:24:42 71,51
60 Sven-Eric Dahlson OK Gränsen 00:24:59 73,16
61 Anders Larsson OK Milan 00:25:24 75,58
62 Oskar Reuterås Tjalve IF Norrköping 00:25:37 76,84
63 Fredrik Rothamel Tolered-Utby Ol-klubb 00:25:45 77,61
64 Johan Malmström Västerås SOK 00:26:09 79,94
65 Mats Ohlsson Brattås CK 00:26:51 84,00
66 Fredrik Wännman OK Södertörn 00:27:08 85,65
67 Jan Noring Västerås SOK 00:27:26 87,39
68 Tomas Gauffin Södertälje-Nykvarn OF 00:27:32 87,97
69 Henrik Flordal Katrineholms OK 00:27:36 88,36
70 Joel Göransson Lidköpings VSK 00:27:47 89,42
71 Gabriel Thörnblad OK Flundrehof 00:27:51 89,81
72 Patric Malmström Tjalve IF Norrköping 00:28:14 92,04
73 Tom Nilsson Göteborg-Majorna OK 00:28:16 92,23
74 Jonas Johansson FK Herkules 00:28:18 92,43
75 Mattias Jägstedt Halmstad OK 00:29:10 97,46
76 Fredrik Illner Tjalve IF Norrköping 00:35:03 131,64
Fredrik Höök Fjärås AIK
Niklas Persson Halmstad OK
Odd Wallander Brattås CK

Annonser

Bagheera