Svenska Orienteringsförbundet

Swedish League, #5, medeldistans (WRE) + nationell tävling - M21-2

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Kalle Bergman OK Ravinen 00:36:12 10,26
1 Rickard Börjesson Malungs OK Skogsmårdarna 00:36:12 10,26
3 Axel Wrådhe Attunda OK 00:36:49 11,66
4 Rasmus Palmqvist Aslaksen IFK Lidingö SOK 00:36:50 11,70
5 Simon Hedlund Ärla IF 00:37:15 12,64
6 Albin Lillieström Malungs OK Skogsmårdarna 00:37:21 12,87
7 Arvid Nord IK Hakarpspojkarna 00:38:09 14,69
8 Mikhail Kuleshov IFK Mora OK 00:38:19 15,07
9 Markus Adolfsson Tullinge SK 00:38:22 15,18
10 Pontus Karlsson Markbygdens OK 00:38:34 15,64
11 Lucas Sundblad Eksjö SOK 00:38:40 15,86
12 Viktor Silvemark Ärla IF 00:39:01 16,66
13 Karl Enges Attunda OK 00:39:19 17,34
14 Martin Jansson Södertälje-Nykvarn OF 00:39:20 17,38
15 Heino Ollin Sävedalens AIK 00:39:24 17,53
16 Erik Malmberg Linköpings OK 00:39:47 18,40
17 Vladyslav Laskarzhevsky OK Ravinen 00:39:58 18,82
18 Simon Schuster IFK Lidingö SOK 00:40:02 18,97
19 Erik Boman Gävle OK 00:40:06 19,12
20 Simon Wikström OK Pan-Kristianstad 00:40:08 19,20
21 Ivan Kuchmenko Järla Orientering 00:40:15 19,46
22 Johan Törnroth Hestra IF 00:40:29 19,99
23 Andreas Bergander Eksjö SOK 00:40:30 20,03
24 Petter Eriksson Ärla IF 00:40:51 20,83
25 Josh Beech Espoon Suunta 00:40:57 21,06
26 Timo Mähönen IFK Lidingö SOK 00:41:08 21,47
27 Johan Aronsson OK Tisaren 00:41:19 21,89
28 Jacob Lindstam OK Ravinen 00:41:31 22,34
29 Andreas Hall IFK Lidingö SOK 00:41:50 23,06
31 Anders Axling Sundsvalls OK 00:42:04 23,59
32 Jonas Hammarskiöld OK Skogsfalken 00:42:31 24,62
33 Tuve Möller OK Linné 00:42:39 24,92
35 Viktor Antonsson Eksjö SOK 00:42:50 25,34
37 Olle Josarp OK Tisaren 00:43:16 26,32
38 Gustav Öhgren OK Kåre 00:43:55 27,80
39 Sergiu Fala OK Ravinen 00:43:58 27,91
40 Erik Fernlund OK Tisaren 00:44:24 28,90
41 Charlie Stolt Rehns BK 00:44:43 29,62
42 Andrey Lamov Stora Tuna OK 00:44:50 29,88
43 Thomas Pettersson Attunda OK 00:45:52 32,23
44 Oscar Vångell Ärla IF 00:46:11 32,95
45 Mattias Mårts Stora Tuna OK 00:48:08 37,39
46 Emil Andersson Tullinge SK 00:48:15 37,65
47 Viktor Janrik OK Linné 00:49:06 39,58
48 Erik Lindgren OK Tisaren 00:49:20 40,11
49 Christian Redtzer Attunda OK 00:50:09 41,97
50 Nikita Gurevich OK Södertörn 00:52:08 46,48
51 Jakob Fransson OK Milan 00:52:59 48,41
52 Simon Lundin OK Kolmården 00:54:36 52,09
53 Martin Smelik Linköpings OK 00:54:58 52,92
54 Pontus Lindblom OK Roxen 00:55:05 53,19
55 Erik Toomingas Sundsvalls OK 00:56:24 56,18
56 Vladislav Devyatov Snättringe SK 00:57:21 58,34
Filip Jacobsson OK Tisaren
Tintin Karlberg Tullinge SK

Annonser