Svenska Orienteringsförbundet

Swedish League, #5, medeldistans (WRE) + nationell tävling - H18 Elit 2

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Hugo Kindborn OK Hällen 00:29:01 22,00
2 Oscar Aneland OK Ravinen 00:29:19 22,97
3 Johan Lundback Järfälla OK 00:29:35 23,83
4 Samuel Lindén Attunda OK 00:30:42 27,45
5 Hannes Lindahl Sundsvalls OK 00:31:15 29,24
6 Loke Hedberg Lunds OK 00:31:18 29,40
7 William Grunder Järfälla OK 00:31:39 30,53
8 John McLelland OK Rodhen 00:32:09 32,15
9 Alexander Schandl OK Södertörn 00:32:40 33,83
10 Noa Sjöstrand Västerås SOK 00:32:41 33,88
11 Tim Dalheimer IK Vikings OK 00:32:48 34,26
12 Fabian Vallerius Gamleby OK 00:33:05 35,18
13 Pontus Axell IFK Enskede 00:33:16 35,77
14 Jakob Nilsson Umeå OK 00:33:17 35,83
15 Axel Leijon Thorell Långhundra IF 00:33:19 35,93
16 Gabriel Öhgren Sävedalens AIK 00:33:53 37,77
17 Simon Johansson OK Kolmården 00:34:06 38,47
18 Edvin Selin FK Göingarna 00:34:24 39,44
19 Oscar Wall Jungbjer Göteborgs SK 00:34:37 40,15
20 Tobias Dahlmark Västerås SOK 00:34:40 40,31
21 Erik Ingemarsson Mullsjö SOK 00:34:59 41,33
22 Simon Fogelström Torsås OK 00:35:07 41,77
23 Albin Lindskog OK Ravinen 00:35:09 41,87
24 Martin Rinnbäck OK Ravinen 00:35:40 43,55
25 Edvin Strandberg Kalmar OK 00:35:47 43,93
26 Simon Svahn Eksjö SOK 00:36:00 44,63
27 Edvin Wiklund OK Enen 00:36:03 44,79
28 Melker Palm Järfälla OK 00:36:17 45,55
29 Agust Kronkvist Örkelljunga FK 00:37:23 49,11
30 Isak Berggren Gävle OK 00:37:24 49,17
31 Simon Nordberg Göteborg-Majorna OK 00:38:12 51,76
32 Martin Bygdén Södertälje-Nykvarn OF 00:39:30 55,97
33 Linus Malm KFUM Örebro OK 00:41:08 61,26
34 Fredrik Hansson Täby OK 00:42:27 65,53
35 Vincent Lindvall Strängnäs-Malmby OL 00:43:37 69,31
36 Jakob Wilhelmsson Karlskrona SOK 00:43:58 70,45
37 Isak Westring Järfälla OK 00:45:34 75,63
38 Rasmus Söderberg Gävle OK 00:54:54 105,88
39 Elias Röstin Söders-Tyresö 00:58:01 115,98
Edvin Nilsson Långhundra IF
Johannes Bladh Tullinge SK
John Wolgast Snättringe SK

Annonser

OOCup 2022