Svenska Orienteringsförbundet

Markdubbeln, medel - H16

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Casper Skepp Sävedalens AIK 00:26:08 17,39
2 Konrad Stamer Järfälla OK 00:27:10 20,93
3 Oskar Vikström Sundsvalls OK 00:27:12 21,04
4 William Sturesson Lerums SOK 00:27:19 21,44
5 Edvin Hellsten Nyköpings OK 00:28:23 25,10
6 Hugo Kindborn OK Hällen 00:29:02 27,32
7 Edvin Selin FK Göingarna 00:29:18 28,24
8 Johan Mårtensson IF Hagen 00:29:22 28,47
9 Hugo Örn KFUM Örebro OK 00:30:21 31,83
10 Filip Håkansson OK Orion 00:30:22 31,89
11 Anton Törnqvist Karlskrona SOK 00:31:25 35,49
12 Edvin Lake Sundsvalls OK 00:31:37 36,17
13 Elis Forsberg Rundström IFK Enskede 00:32:43 39,94
14 Ludvig Lange Tumba-Mälarhöjden OK 00:33:32 42,74
15 Hugo Larsson Karlskrona SOK 00:33:50 43,77
16 Isak Fransson OK Njudung 00:34:06 44,68
17 Jindrich Benes Karlskrona SOK 00:34:14 45,14
18 Marcus Ekman Täby OK 00:34:21 45,54
19 Alfred Hallqvist Ulricehamns OK 00:34:52 47,31
20 Anton Carlsson IF Hagen 00:34:57 47,59
22 Vit Cech Karlskrona SOK 00:35:41 50,10
23 Elias Nordberg Göteborg-Majorna OK 00:36:04 51,42
24 Erik Oscarsson OK Orion 00:36:14 51,99
25 Erik Ling IK Hakarpspojkarna 00:36:15 52,05
25 Melker Åkesson OK Landehof 00:36:15 52,05
27 Stanislaw Wolek Kalmar OK 00:36:52 54,16
28 Albin Hjellström IK Hakarpspojkarna 00:37:21 55,81
29 Samuel Ljungqvist Tolered-Utby Ol-klubb 00:37:38 56,78
30 Lukas Wallhed Järla Orientering 00:38:29 59,70
31 William Grunder Järfälla OK 00:39:32 63,29
32 Erik Bovallius Järfälla OK 00:39:40 63,75
34 Filip Lindqvist Täby OK 00:40:53 67,92
35 Rasmus Påledal OK Roxen 00:41:56 71,51
36 Emil Jägstedt Halmstad OK 00:42:31 73,51
37 Melker Palm Järfälla OK 00:44:53 81,62
38 Gustaf Hofstedt Täby OK 00:45:37 84,13
39 Jesper Åkesson Järfälla OK 00:46:14 86,24
40 Victor Ericsson Helsingborgs SOK 00:46:42 87,84
42 Krzysztof Wojtowicz Kalmar OK 00:49:00 95,72
43 Melker Larsson OK Orion 00:50:54 102,23
44 Rasmus Söderberg Gävle OK 00:58:50 129,41
45 Eric Johansson OK Kåre 00:59:06 130,32
46 David Persson Helsingborgs SOK 01:02:13 141,00
Lukas Groth Kungälvs OK
Albin Genberg Ulricehamns OK
Hugo Ericsson Växjö OK

Annonser

OOCup 2022