Swedish Orienteering Federation

Tjust 2-dagars, dag 1 - H70

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Name Club Time Poäng
1 Kenneth Johansson Eskilstuna OL 00:37:49 22.71
2 Torgny Pettersson Västerviks OK 00:41:51 32.81
3 Hans Aurell Gävle OK 00:42:15 33.81
4 Ingemar Magnusson Boxholm-Mjölby OL 00:44:31 39.49
5 Håkan Winnberg IK Trenne Ullared 00:45:07 40.99
6 Nils Karlsson Växjö AIS 00:46:58 45.62
7 Hans-Gunnar Karmstig Ankarsrums OK 00:47:01 45.75
8 Rune Larsson OK Skogshjortarna 00:47:02 45.79
9 Håkan Alderud Nyköpings OK 00:48:16 48.88
10 Hans Svenson SOK Viljan 00:48:49 50.25
11 Göran Svärd OK Klemmingen 00:48:55 50.50
12 Anders Sellgren Sigtuna OK 00:49:25 51.76
13 Torgny Pettersson Markbygdens OK 00:50:48 55.22
14 Ronald Mc Grail Hjärnarps OL 00:51:08 56.05
15 Gunnar Enberg Målilla OK 00:52:47 60.19
16 Hans Sjögren Alvesta SOK 00:53:28 61.90
17 Anders Nilsson Gotlands Bro OK 00:53:59 63.19
18 Lars Persson OK Kompassen 00:54:42 64.98
19 Stefan G Larsson OK Njudung 00:54:45 65.11
20 Hans Holgersson OK Måsen 00:55:11 66.19
21 Karl-Erik Pettersson SOK Viljan 00:56:22 69.16
22 Roger Danielsson Linköpings OK 00:56:43 70.03
23 Tommy Olausson SOK Aneby 00:56:47 70.20
24 Runar Aldén OK Kolmården 00:57:18 71.49
25 Bo Eklund Vimmerby OK 00:57:31 72.04
26 Ove Johansson OK Kolmården 00:58:10 73.66
27 Lars Lång Vimmerby OK 00:59:03 75.88
28 Bill Schölin Tockarps IK 00:59:04 75.92
29 Lars Pettersson Vimmerby OK 01:01:26 81.84
30 Jerry Martinsson OK Motala 01:02:16 83.93
31 Bo Johansson OK Stigen 01:02:49 85.31
32 Roland Nilsson SOK Viljan 01:05:04 90.94
33 Claus Petersen OK Motala 01:05:57 93.15
34 Roland Frid Linköpings OK 01:06:42 95.03
35 Christer Johansson OK Motala 01:08:33 99.66
36 Anders Edling OK Linné 01:09:25 101.83
37 Yngve Pettersson Linköpings OK 01:17:51 122.95
38 Björn Ahrling Svaide Roma SOK 01:19:31 127.12
39 Håkan Nilsson Malmö OK 01:19:33 127.20
40 Tomas Axi Tjalve IF Norrköping 01:50:16 204.11
Dag Lewis-Jonsson Helsingborgs SOK
Göran Forsberg Nyköpings OK
Göran Fredriksson Målilla OK
Karl-Evert Annegård SOK Viljan
Per Engkvist Ronneby OK
Peter Hagström Tjalve IF Norrköping
Sölve Andersson Bredaryds SOK

Advertisements

Bagheera