Svenska Orienteringsförbundet

Tjust 2-dagars, dag 2 - H16

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Marcus Stenebo Attunda OK 00:36:27 19,05
2 Joel Golsäter Korsnäs IF OK 00:36:51 20,05
3 Edvin Hellsten Nyköpings OK 00:37:15 21,05
4 Olle Karlsson IK Hakarpspojkarna 00:37:30 21,67
5 Hugo Kindborn OK Hällen 00:38:09 23,30
6 Ludvig Lange Tumba-Mälarhöjden OK 00:39:34 26,83
7 Edvin Forsberg OK Ravinen 00:39:43 27,21
8 Mattias Öhlund IK Hakarpspojkarna 00:41:49 32,45
9 Victor Beischer IK Uven 00:42:31 34,20
10 Melker Åkesson OK Landehof 00:42:34 34,32
11 Hugo Larsson Karlskrona SOK 00:42:45 34,78
12 Hugo Lindskog OK Ravinen 00:42:58 35,32
13 William Sturesson Lerums SOK 00:43:32 36,74
14 Simon Flankegård Tjalve IF Norrköping 00:43:33 36,78
15 David Almén Vänersborgs SK 00:46:30 44,15
16 Johan Fochsen Waxholms OK 00:46:46 44,81
17 Emil Larsson OK Tisaren 00:46:57 45,27
18 Oscar Hultgren OK Njudung 00:47:35 46,85
19 Gustav Berts OK Alehof 00:47:57 47,77
20 Elis Ivers Attunda OK 00:48:28 49,06
21 William Rönnborg IK Uven 00:48:56 50,22
22 Filip Broling Bredaryds SOK 00:49:28 51,55
23 Johan Årbrink Linköpings OK 00:50:48 54,88
24 Anders Skoglund Sol Tranås 00:51:11 55,84
25 Kristoffer Klarin Västerås SOK 00:51:58 57,80
26 Ebbe Holmqvist Sjövalla FK 00:53:07 60,67
27 Isak Andersson Lunds OK 00:53:36 61,88
28 Johan Wall Jungbjer Göteborgs SK 00:53:39 62,00
29 Elias Nordberg Göteborg-Majorna OK 00:53:49 62,42
30 Teo Struck OK Ravinen 00:54:02 62,96
31 Viktor Sone Attunda OK 00:54:11 63,33
32 Valter Fredriksson Tjalve IF Norrköping 00:55:34 66,79
33 Tobias Johansson OK Löftan 00:57:00 70,37
34 Alvin Ollander OK Landehof 00:57:23 71,32
35 Jakob Asp IFK Göteborg Orientering 00:57:26 71,45
36 Melker Larsson OK Orion 00:58:42 74,61
37 Alexander Gustafsson OK Njudung 00:59:31 76,65
38 Oscar Ekenborg Nyköpings OK 00:59:42 77,11
39 David Ryderås Waxholms OK 01:00:11 78,32
40 Olle Sandström OK Ravinen 01:00:57 80,23
41 Erik Ling IK Hakarpspojkarna 01:01:33 81,73
42 John Kinnander Matteus SI 01:04:49 89,89
43 Ludvig Ferdman Tullinge SK 01:05:52 92,51
44 Lucas Boström OK Alehof 01:07:46 97,25
45 Alfred Johansson OK Alehof 01:09:34 101,75
46 Gustaf Hofstedt Täby OK 01:10:50 104,91
47 Jakob Carlsson Stora Tuna OK 01:11:29 106,53
48 Niklas Hillström Vimmerby OK 01:24:34 139,21
49 Karl Granfors OK Landehof 01:38:02 172,83
50 Albin Kjellberg Björkfors GOIF 01:42:17 183,45
51 Erik Olsson FK Åsen 01:52:08 208,05
52 Malte Gunnarsson Emmaboda Verda OK 02:00:08 228,02
Gustaf Kullberg Björkfors GOIF
Kasper Lagerström Nyköpings OK
Rasmus Lindblom Gustavsbergs OK
Rasmus Påledal OK Roxen

Annonser

Bagheera