Svenska Orienteringsförbundet

Tjust 2-dagars, dag 2 - H70

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Kenneth Johansson Eskilstuna OL 00:32:37 18,31
2 Hans Aurell Gävle OK 00:35:39 26,71
3 Torgny Pettersson Västerviks OK 00:40:10 39,21
4 Anders Sellgren Sigtuna OK 00:41:42 43,45
5 Rolf Karlsson OK Hällen 00:42:16 45,02
6 Hans Svenson SOK Viljan 00:43:00 47,05
7 Håkan Winnberg IK Trenne Ullared 00:43:25 48,20
8 Hans-Gunnar Karmstig Ankarsrums OK 00:44:48 52,03
9 Runar Aldén OK Kolmården 00:46:02 55,45
10 Håkan Alderud Nyköpings OK 00:46:04 55,54
11 Nils Karlsson Växjö AIS 00:47:06 58,40
12 Ingemar Magnusson Boxholm-Mjölby OL 00:47:40 59,97
13 Roger Danielsson Linköpings OK 00:47:44 60,15
14 Gunnar Enberg Målilla OK 00:47:47 60,29
15 Hans-Ove Eriksson Nyköpings OK 00:48:01 60,94
16 Göran Forsberg Nyköpings OK 00:48:06 61,17
17 Stefan G Larsson OK Njudung 00:48:49 63,15
18 Håkan Nilsson Malmö OK 00:49:58 66,34
19 Rune Larsson OK Skogshjortarna 00:50:02 66,52
20 Karl-Evert Annegård SOK Viljan 00:50:21 67,40
21 Jerry Martinsson OK Motala 00:50:33 67,95
22 Hans Holgersson OK Måsen 00:51:34 70,76
23 Peter Hagström Tjalve IF Norrköping 00:51:45 71,27
24 Göran Svärd OK Klemmingen 00:52:26 73,16
25 Ronald Mc Grail Hjärnarps OL 00:53:21 75,70
26 Nils-Birger Johansson Sol Tranås 00:53:45 76,81
27 Christer Johansson OK Motala 00:55:01 80,31
28 Ove Johansson OK Kolmården 00:55:28 81,56
29 Hans Sjögren Alvesta SOK 00:55:37 81,97
30 Lars Persson OK Kompassen 00:55:43 82,25
31 Tommy Olausson SOK Aneby 00:56:10 83,50
32 Roland Nilsson SOK Viljan 00:56:40 84,88
33 Bo Johansson OK Stigen 00:56:54 85,53
34 Olle Arman Nyköpings OK 00:57:42 87,74
35 Göran Fredriksson Målilla OK 00:58:18 89,40
36 Bill Schölin Tockarps IK 00:58:43 90,56
37 Yngve Pettersson Linköpings OK 00:58:56 91,15
38 Anders Nilsson Gotlands Bro OK 00:59:02 91,43
39 Claus Petersen OK Motala 01:00:26 95,31
40 Hans Gustavsson Nyköpings OK 01:02:24 100,75
41 Roland Frid Linköpings OK 01:06:20 111,64
42 Per Engkvist Ronneby OK 01:09:18 119,85
43 Karl-Erik Pettersson SOK Viljan 01:10:54 124,28
44 Björn Ahrling Svaide Roma SOK 01:14:54 135,35
45 Bo Eklund Vimmerby OK 01:22:18 155,83
46 Tomas Axi Tjalve IF Norrköping 01:38:01 199,34
Lars Pettersson Vimmerby OK

Annonser

Bagheera