Swedish Orienteering Federation

Götalandsmästerskapen, sprint - H15

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Name Club Time Poäng
1 Olle Karlsson Smålands Orienteringsförbund 00:11:38 22.72
2 Gunnar Fovaeus Göteborgs Orienteringsförbund 00:11:59 25.57
3 Alfred Hallqvist Västergötlands Orienteringsförbund 00:12:30 29.79
5 Hugo Persson Östergötlands Orienteringsförbund 00:13:11 35.36
6 William Rönnborg Göteborgs Orienteringsförbund 00:13:23 36.99
7 Linus Vernström Blekinge Orienteringsförbund 00:13:41 39.43
7 Tobias Johansson Hallands Orienteringsförbund 00:13:41 39.43
9 Hugo Cedervall Skånes Orienteringsförbund 00:13:43 39.70
10 Theo Lövdahl Smålands Orienteringsförbund 00:13:54 41.20
11 Simon Bååth Göteborgs Orienteringsförbund 00:14:02 42.29
12 Elias Nordberg Göteborgs Orienteringsförbund 00:14:03 42.42
13 Melker Åkesson Göteborgs Orienteringsförbund 00:14:07 42.97
14 Melker Larsson Blekinge Orienteringsförbund 00:14:11 43.51
15 Simon Flankegård Östergötlands Orienteringsförbund 00:14:15 44.05
16 Oskar Ericsson Blekinge Orienteringsförbund 00:14:17 44.32
17 Isak Andersson Skånes Orienteringsförbund 00:14:19 44.60
17 Jonathan Rundqvist Hallands Orienteringsförbund 00:14:19 44.60
19 Erik Gullbrand Västergötlands Orienteringsförbund 00:14:24 45.28
20 Johan Årbrink Östergötlands Orienteringsförbund 00:14:25 45.41
21 David Persson Skånes Orienteringsförbund 00:15:00 50.17
22 Gustav Berts Göteborgs Orienteringsförbund 00:15:01 50.30
24 Albin Liljenvall Göteborgs Orienteringsförbund 00:15:04 50.71
25 Joel Holmberg Västergötlands Orienteringsförbund 00:15:10 51.53
26 Lukas Hagberg Smålands Orienteringsförbund 00:15:11 51.66
27 Axel Brönnestam Bohuslän-Dals Orienteringsförbund 00:15:18 52.61
28 Liam Johansson Västergötlands Orienteringsförbund 00:15:23 53.29
29 Alfred Johansson Göteborgs Orienteringsförbund 00:15:33 54.65
30 Alvin Ollander Göteborgs Orienteringsförbund 00:15:38 55.33
31 Gustav Eveborn Smålands Orienteringsförbund 00:15:41 55.74
32 Filip Broling Smålands Orienteringsförbund 00:15:48 56.69
33 Johan Wall Jungbjer Göteborgs Orienteringsförbund 00:16:06 59.14
34 Ebbe Holmqvist Göteborgs Orienteringsförbund 00:16:19 60.90
35 Carl-Henrik Wass Östergötlands Orienteringsförbund 00:16:30 62.40
36 Ludvig Hedström Västergötlands Orienteringsförbund 00:16:31 62.53
37 Olof Edvardsson Blekinge Orienteringsförbund 00:16:32 62.67
38 Joel Ringström Göteborgs Orienteringsförbund 00:16:35 63.08
39 Hannes Essunger Göteborgs Orienteringsförbund 00:16:40 63.76
40 Isak Bengtsson Hallands Orienteringsförbund 00:16:49 64.98
41 Victor Ericsson Skånes Orienteringsförbund 00:16:52 65.39
42 Markus Ljungqvist Smålands Orienteringsförbund 00:16:54 65.66
43 Hjalmar Olsson Bohuslän-Dals Orienteringsförbund 00:17:04 67.02
44 Jakob Asp Göteborgs Orienteringsförbund 00:17:13 68.24
45 Alexander Gustafsson Smålands Orienteringsförbund 00:17:20 69.19
46 Love Persson Skånes Orienteringsförbund 00:17:23 69.60
47 Lukas Groth Göteborgs Orienteringsförbund 00:17:39 71.77
48 Carl Stadig Västergötlands Orienteringsförbund 00:18:15 76.67
49 Daniel Jonsson Östergötlands Orienteringsförbund 00:18:26 78.16
50 Martin Hansson Hallands Orienteringsförbund 00:18:33 79.11
51 Isak Thörnblad Västergötlands Orienteringsförbund 00:18:45 80.74
52 Albin Samuelsson Smålands Orienteringsförbund 00:18:53 81.83
53 Elias Nilsson Skånes Orienteringsförbund 00:19:55 90.25
54 Lucas Boström Göteborgs Orienteringsförbund 00:20:26 94.47
55 Edvard Pettersson Gotlands Orienteringsförbund 00:20:43 96.78
56 Albin Severinsson Hallands Orienteringsförbund 00:23:57 123.14
57 Axel Björkman Göteborgs Orienteringsförbund 00:25:01 131.83
58 Rasmus Påledal Östergötlands Orienteringsförbund 00:31:18 183.06
59 Albin Appelgren Västergötlands Orienteringsförbund 00:46:50 300.00
Filip Ingemarsson Västergötlands Orienteringsförbund

Advertisements

Bagheera