Svenska Orienteringsförbundet

SM, sprint, individuell kval - H18 kval A

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Viktor Svensk Stora Tuna OK 00:13:45 7,95
2 Melker Forsberg KFUM Örebro OK 00:14:05 9,89
3 Joar Hertin IK Hakarpspojkarna 00:14:37 13,00
4 Anton Silier Järfälla OK 00:14:59 15,13
5 Simon Frisk Järla Orientering 00:15:02 15,42
6 Melker Lundin OK Hällen 00:15:06 15,81
7 Hugo Djurstedt Eksjö SOK 00:15:21 17,26
8 Maxim Omelchenko Karlskrona SOK 00:15:23 17,46
9 Valter Pettersson OK Tisaren 00:15:24 17,55
10 Martin Rinnbäck OK Ravinen 00:15:28 17,94
11 Emil Öhlund IK Hakarpspojkarna 00:15:40 19,10
12 Albin Falk Nyköpings OK 00:15:41 19,20
12 Erik Brandt Domnarvets GOIF 00:15:41 19,20
14 Jesper Johansson OK Löftan 00:15:42 19,30
15 Andreas Näslund Västerås SOK 00:16:16 22,59
15 Fabian Vallerius Gamleby OK 00:16:16 22,59
17 Anton Gunnarsson Bredaryds SOK 00:16:22 23,18
18 David Melin OK Rodhen 00:16:23 23,27
18 Jakob Sjöberg Gävle OK 00:16:23 23,27
20 Melker Nordgren OK Kåre 00:16:30 23,95
20 Viktor Jellvert Börjeson Göteborg-Majorna OK 00:16:30 23,95
22 Manne Hammarberg Järfälla OK 00:16:37 24,63
23 John McLelland OK Rodhen 00:16:42 25,12
24 Linus Malm KFUM Örebro OK 00:16:43 25,21
25 Gustav Perman OK Tyr 00:16:47 25,60
26 Benjamin Terent Forsa OK 00:17:03 27,15
27 Emil Byberg Domnarvets GOIF 00:17:06 27,44
28 Tamás Szüts Västerås SOK 00:17:20 28,80
28 Johan Lundback Järfälla OK 00:17:20 28,80
30 Adrian Skobe Kalmar OK 00:17:27 29,48
31 Marcus Klasenius KFUM Örebro OK 00:17:29 29,67
32 Nils Forsberg Rundström IFK Enskede 00:17:33 30,06
33 Arvid Aronsson Göteborg-Majorna OK 00:17:34 30,16
34 Emil Axelsson Lerums SOK 00:17:50 31,71
35 Viggo Hjerne Tumba-Mälarhöjden OK 00:17:54 32,10
36 Alfred Liljeström Gävle OK 00:18:22 34,81
37 Edvin Strandberg Kalmar OK 00:18:28 35,39
38 Anton Hänström Täby OK 00:18:49 37,43
39 Petter Bergstedt Markbygdens OK 00:18:54 37,91
40 Albin Lindgren Visborgs OK 00:19:01 38,59
41 Johan Bergius Visborgs OK 00:19:15 39,95
42 Albin Berger Domnarvets GOIF 00:19:44 42,76
David Borg Södertälje-Nykvarn OF
Jonatan Ståhl Sundbybergs IK
Karl Petersén OK Njudung

Annonser

Orienteringsmagasinet 1 kr
Skåne OF